OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Z powodu biegu zablokują ruch w Ostrowie. Organizatorzy przepraszają

W niedzielę, 21 października odbędzie się 56. Bieg Republiki Ostrowskiej rozgrywany w tym roku w ramach projektu Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Organizatorem imprezy jest Miasto Ostrów Wielkopolski. Współorganizatorami Klub Sportowy ICE-MAT Team, ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik oraz Klub Sportowy Maraton. W związku z organizacją biegu nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Przedstawiamy także informacje organizacyjne dla biegaczy.

+

W niedzielę, 21 października od wczesnych godzin porannych na ostrowskim Rynku królować będzie bieganie. O godzinie 9:45 rozpoczną się biegi młodzieżowe. Łącznie odbędzie się ich aż 14. Biuro zawodów biegów młodzieżowych zlokalizowane będzie w namiocie na ostrowskim Rynku. Nauczyciele ze szkół z Ostrowa i okolic odbierają numery startowe dla zgłoszeń grupowych w Referacie Sportu w dniach 17-18 października w godzinach 8:00-16:00.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów rozegrany zostanie na atestowanej trasie, liczącej dwie pętle po 5 kilometrów. Start i meta usytuowana będzie przed ostrowskim ratuszem.

 

Harmonogram biegów młodzieżowych:

– godz.  9:45   bieg 1 – gimnazjum – dziewczęta                           rocznik 2003

– godz.  9:55   bieg 2  – gimnazjum – chłopcy                                  rocznik  2003

– godz.10:05   bieg 3 – szkoła podstawowa – dziewczęta             rocznik 2004

– godz.10:10   bieg 4  – szkoła podstawowa – chłopcy                    rocznik  2004

– godz.10:15   bieg 5 – szkoła podstawowa – dziewczęta             rocznik 2005

– godz.10:20   bieg 6  – szkoła podstawowa – chłopcy                    rocznik  2005

– godz.10:25   bieg 7  – szkoła podstawowa – dziewczęta             rocznik 2006

– godz.10:30   bieg 8  – szkoła podstawowa – chłopcy                    rocznik  2006

– godz.10:35   bieg 9  – szkoła podstawowa – dziewczęta             rocznik 2007

– godz.10:40   bieg 10 – szkoła podstawowa – chłopcy                   rocznik  2007

– godz.10:45   bieg 11 – szkoła podstawowa – dziewczęta            rocznik 2008

– godz.10:50   bieg 12 –  szkoła podstawowa – chłopcy                  rocznik 2008

– godz.10:55   bieg 13 – szkoła podstawowa – dziewczęta                       rocznik 2009 i młodsi

– godz.11:00      bieg 14 –  szkoła podstawowa – chłopcy                  rocznik 2009 i młodsi

 

UWAGA! Godziny startu poszczególnych biegów są orientacyjne i mogę ulec zmianie.

 

ok. godz. 11:15 – dekoracja biegów młodzieżowych

godz.12.00 – start biegu głównego

ok. godz.13.30  dekoracje po biegu głównym

 

Wydawanie pakietów startowych

Pakiety startowe będą wydawane w dwóch terminach. W sobotę, 20 października w godzinach 16:00 – 20:00 w sali gimnastycznej SP  nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim, przy ulicy Wrocławskiej 51 oraz w dniu biegu, w niedzielę 21 października w godzinach 8:30 – 11:30 w również w sali gimnastycznej SP nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wrocławskiej 51. Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego organizatorzy proszą o odbiór pakietu startowego w sobotę, 20 października br.

Pakiet startowy

Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzą:  numer startowy, materiały promocyjne Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, koszulka techniczna, plecaczek workowy. Za ukończenie biegu każdy uczestnik otrzymuje medal Narodowego Biegu Stulecia.

 

Parking i szatnie

Szatnia biegu głównego zlokalizowana będzie w sali gimnastycznej SP  2 przy ulicy Wrocławskiej 51 w Ostrowie Wielkopolskim.

Organizatorzy sugerują korzystanie z parkingów przy Stadionie Miejskim ul. Piłsudskiego 64 oraz przy Urzędzie Miejskim Aleja Powstańców Wielkopolskich 18.

 

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizowanym przez Miasto Ostrów Wielkopolski w dniu 21 października 2018 r. 56. Biegiem Republiki Ostrowskiej – informujemy, że w godzinach od 9:45 do 11:15 podczas trwania biegów młodzieżowych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w rejonie ulic Rynek  – Raszkowska – Plac 23 Stycznia – Kolejowa – Rynek

Ponadto w godzinach od 12:00 do ok.13:30-14:00 bieg główny odbędzie się przy całkowitym wyłączeniu ruchu drogowego.: start i meta – Rynek w Ostrowie Wielkopolskim. Przebieg trasy ulicami: Rynek – Wrocławska – Staszica – Gimnazjalna – Pl.  Rowińskiego – Ledóchowskiego – NAWRÓT dalej – Ledóchowskiego – Kościelna – Rynek.

2 okrążenia trasy = 10 km.

Organizatorzy i biegacze przepraszają za utrudnienia w ruchu drogowym i liczą na wyrozumiałość mieszkańców. Jednocześnie zapraszają do kibicowania na trasie biegu.

49 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
podróżnik
2 lat temu

W Londynie,Berlinie,Nowym Jorku itp. – odbywają się maratony ! Na ulicach kibice,piknik,zabawa ! Tylko u nas bezmózgowcy,padalce, awanturują się,że przez 4 godziny będzie odbywał się bieg ! Nie bez przyczyny nazywają nas wielkopolskie pyry i buraki !!! Byliśmy demoludami i nadal, już bez totalitaryzmu jesteśmy ,,bałwanami,, a Ci co najbardziej jazgocą – to genetyczne ułomki przypadkowego poczęcia. Podążając ich mentalnością,nie powinna odbywać się procesja Bożego Ciała,Drogi Krzyżowej,innych marszy okolicznościowych ! Na szczęście takich osobników jest nieliczna grupa,margines społeczny,nic nie znaczący, poza tym że wegetuje z piwskiem w ręku i ,,marychą,, w głowie .

Skupinka
2 lat temu

O rany. Co To będzie??? Zablokowane ulice na 3,5 godziny. Polecam lecieć do sklepu uzupełnić zapasy wody i suchego prowiantu, bo to prawie jak III Wojna Światowa. I jeszcze na pewno karetki nie dojadą, bo zaopatrują biegaczy.

Zabronić biegów?? To również zabronić żużla. Wiecznie zarąbane parkingi, hałas i chlew, który za sobą zostawiają kibice. Narzekacie, że smog, że źle, że mało aktywne społeczeństwo, ale gdy coś aktywnego robi się w Ostrowie to też źle. To tylko trzy i pół godziny. Naprawdę nie umiecie na ten czas zorganizować sobie spaceru, tylko musicie autem zadylać??

sdf
odpowiada  ricki
2 lat temu

Kto to widział robić żużel w środku miasta. Na Piaski wypieprzać, tam też można wokół jeziora jeździć. A nie znów będziecie hałasować i blokować miasto.

Analogiczna sytuacja, nie?
Troszkę zrozumienia!

111
2 lat temu

Nagle się okazuje, że wszystkie kanapowe lenie są specjalistami od nawierzchni biegowych ?

Czarny Lampart
odpowiada  Poracha
2 lat temu

Kupiłeś telewizor to siedź w domu i go oglądaj 🙂

Czarny Lampart
odpowiada  Osw
2 lat temu

Spróbujemy jeszcze raz. Może się zmieniła 🙂

Czarny Lampart
2 lat temu

Przerąbane. Przez tych cholernych biegaczy nawet nie można wyjść z domu. Cały miesiąc w nim siedziałem przed telewizorem, wpieprzałem chipsy i akurat teraz chciałem wyjść z domu, żeby pojechać na piaski i pooddychać świeżym, smogowym powietrzem. I co oczywiście nie można, bo mała grupka tysiąca biegaczy chce sobie pobiegać po mieście i utrudnić życie starszym osobom, które tylko na drogę krzyżową i boże ciało są w stanie przejść parę kilometrów. Nie dadzą im w spokoju dojechać do kościoła. A karetki, które jadą do szpitala. Z pewnością ktoś umrze z powodu tego biegu, bo każdy tam biegnie po życiówkę i nie przepuści karetki. Ale nic to biegnijcie sobie i utrudniajcie życie innym. Nie pozostaje nic innego jak co roku dołączyć do Was 🙂

Czarny Lampart
odpowiada  Mieszkaniec
2 lat temu

Lokale wyborcze otwarte przez 12h, ale oczywiście mieszkaniec już miesiąc wcześniej zaplanował za pójdzie o 12 do urny i oczywiście pojedzie Ledóchowskiego. Gratuluję arogancji.

Czarny Lampart
odpowiada  Seba
2 lat temu

A jak ludzie starsi blokują ulicę na drodze krzyżowej i boże ciało to wtedy jest wszystko dobrze i potrafią przejść parę kilometrów? Ale jak jest bieg po mieście 3 razy w roku to już muszą jechać samochodem? Gratuluję Ci Seba wyrozumiałości. Widzę, że widzisz tylko jedną stronę medalu. Pokaż mi biegacza, który na forach opisuje, że starsi ludzie blokują ulicę 2 razy do roku. Chyba takich nie znajdziesz.

Czarny Lampart
odpowiada  Do @--
2 lat temu

A po co robi się chodniki i ścieżki rowerowe? Żeby samochody na nich parkowały?

49
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x