OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Żużlowej Ostrovii zabrakło 2 punktów do awansu

Tylko 2 punktów zabrakło naszym żużlowcom by sprawić mega niespodziankę i wydrzeć awans Stali Rzeszów „w jaskini lwa”. Ostatecznie po remisie 45:45 z awansu cieszyć się mogą rywale, my jednak jedziemy dalej i walczymy #OSTROpoSWOJE.

+

Mimo, że wszyscy eksperci byli zgodni, że w niedzielnym meczu Stal Rzeszów przypieczętuje awans do 1 ligi, podopieczni Mariusza Staszewskiego podeszli do tego meczu maksymalnie skoncentrowani i nie zamierzali odpuszczać rywalom, wręcz przeciwnie – oni chcieli ten awans wywalczyć dla siebie!

Już pierwsza seria pokazała, że mecz będzie bardzo wyrównany, a prowadzenie 10:8 gospodarze zawdzięczali Karolowi Baranowi, który wyprzedził na dystansie Zbigniewa Sucheckiego, co zadecydowało o jedynym biegowym zwycięstwie Stali w tej odsłonie.

W drugiej serii mogliśmy odrobić straty, ale najpierw nieporozumienie między Brzozowskim i Pedersenem zakończyło się wykluczeniem Duńczyka, a w kolejnym wyścigu defekt zanotował jadący po 1 punkt Suchecki. Na domiar złego defekt na starcie zanotował również Studziński i w ten sposób rzeszowianie powiększyli przewagę o kolejne dwa punkty prowadząc 23:19.

Trzecia seria także rozpoczęła się remisowo, ale później doszło do wymiany ciosów. W biegu 9. mimo niezłego startu Gafurow z Sucheckim przegrali podwójnie z Morrisem i Beckerem. Chwilę później Kamil Nowacki popędził ze startu za prowadzącym Nicolai Klindtem i wydawało się, że będziemy się cieszyć z podwójnej wygranej. Nicolai nie próbował jednak ustawić pary z Kamilem, który pozostawiony sam musiał uznać wyższość Karola Barana. Nie mniej pierwsze biegowe zwycięstwo w tym meczu stało się faktem.

Wynik 33:27 po trzech seriach oznaczał, że trener Staszewski mógł uruchomić rezerwy taktyczne i rozpoczął je od biegu 11. Dość niespodziewanie  jadący za Gafurowa Klindt przegrał start z amerykańskim duetem Hancock – Becker i nie był w stanie na dystansie rozdzielić rywali, zaś w stawce nie liczył się Kamil Brzozowski. Wydawało, się że wynik 38:28 oznacza koniec emocji, a potrzebne do szczęścia 6 punktów gospodarze zdobędą jeszcze przed biegami nominowanymi.

Nie zdobyli! A do końca meczu nie wygrali żadnego wyścigu.

W biegu 12. Kamil Nowacki zastępujący Marcela Studzińskiego pokonał nie tylko juniora Stali, ale również Edwarda Mazura, a że pewne zwycięstwo odniósł Pedersen, gospodarze musieli przełknąć porażkę biegową 1:5. Bjarne Pedersen „w nagrodę” pojechał również w biegu 13 i podobnie jak chwilę wcześniej Nowacki, pokonał obu rywali ustępując miejsca jedynie Nicolai Klindtowi, który zrehabilitował się za wcześniejszą wpadkę.

Wynik 40:38 przed biegami nominowanymi oznaczał, że gospodarze nadal nie mogli być pewni swego. Rzadko się zdarza, by w tak ważnym momencie meczu trener stawiał na juniora. Mariusz Staszewski podjął jednak to ryzyko posyłając w bój Kamila Nowackiego wespół z Kamilem Brzozowskim. Nowacki wygrał start 14. biegu obejmując prowadzenie, niestety na ostatnim miejscu znalazł się Brzozowski. Kiedy „Brzoza” przedarł się na trzecie miejsce wydawało się, że o losach awansu zadecyduje ostatni wyścig, jednak nieustępliwy Karol Baran wyprzedził Nowackiego, zapewniając Stali „złote 3 punkty” potrzebne do awansu. Remis 3:3 oznaczał, że ostatni bieg zadecyduje już tylko o losach meczu. Przy prowadzeniu gospodarzy 43:41, mając pod taśmą Hacocka i Morrisa, rzeszowianie raczej byli pewni swego. Tymczasem Klindt z Pedersenem wystrzelili spod taśmy jadąc na 5:1 i dopiero udana szarża Nicka Morrisa pozwoliła rzeszowianom zachować miano niepokonanych w tym sezonie i zakończyć mecz wynikiem 45:45.

 

Stal Rzeszów – MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów 45:45

MDM Komputery TŻ Ostrovia
1. Bjarne Pedersen 10+2 (3,w,1,3,2,1)
2. Kamil Brzozowski 6+1 (0,3,2,0,1)
3. Renat Gafurow 3 (0,2,1)
4. Zbigniew Suchecki 2 (2,d3,0)
5. Nicolai Klindt 15 (2,3,3,1,3,3)
6. Marcel Studziński 0 (0,d)
7. Kamil Nowacki 9+2 (3,1,1,2,2)

Stal Rzeszów
9. Nick Morris 10 (2,2,3,1,2)
10. Luke Becker 5+3 (1,t,2,2,0)
11. Edward Mazur 3 (1,1,0,1)
12. Karol Baran 10 (3,2,2,0,3)
13. Greg Hancock 12 (3,3,3,3,0)
14. Michał Curzytek 4 (2,1,1,0)
15. Arkadiusz Potoniec 1+1 (1,0,0)

Bieg po biegu:
1. Pedersen, Morris, Becker, Brzozowski 3:3 (3:3)
2. Nowacki, Curzytek, Potoniec, Studziński 3:3 (6:6)
3. Baran, Suchecki, Mazur, Gafurow 4:2 (10:8)
4. Hancock, Klindt, Nowacki, Potoniec 3:3 (13:11)
5. Brzozowski, Baran, Mazur, Pedersen 3:3 (16:14)
6. Hancock, Gafurow, Curzytek, Suchecki 4:2 (20:16)
7. Klindt, Morris, Curzytek, Studziński 3:3 (23:19)
8. Hancock, Brzozowski, Pedersen, Potoniec 3:3 (26:22)
9. Morris, Becker, Gafurow, Suchecki 5:1 (31:23)
10. Klindt, Baran, Nowacki, Mazur 2:4 (33:27)
11. Hancock, Becker, Klindt, Brzozowski 5:1 (38:28)
12. Pedersen, Nowacki, Mazur, Curzytek 1:5 (39:33)
13. Klindt, Pedersen, Morris, Baran 1:5 (40:38)
14. Baran, Nowacki, Brzozowski, Becker 3:3 (43:41)
15. Klindt, Morris, Pedersen, Hancock 2:4 (45:45)

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prawda taka
2 lat temu

Suchy i Brzoza to nie zawodnicy na 1 ligę,miernoty zdają sobie z tego sprawę i wolą pozostać w 1 lidze ,czyli @ lidze !!! Dlatego zwalniają ! W wyższej lidze będą mieli zerowe punkty na meczach i kasy nie będzie !!! Mogą zostać wyautowani a klub pozyska nowych zawodników ! Szybko pozbyć się żężoli bez talentu ! Jeśli nie awansujemy,jeździć bez nich a pozyskać innych ! Okresowo słabszych ale z możliwością rozwoju ! Jeśli awansujemy,też z nich nie będzie pożytku – szybko wypie*lić i pozyskać nowych zawodników !

Złomiarz
2 lat temu

Polski szrot zadecydował o porażce ze Stalą…

Normalny kibic żużla
2 lat temu

Sucy i brzozka razem z prezesem i trenerem na pole na wykopki taka jest prawda po cholerę sie męczyć,,,, albo sie cos robi na 100% albo sie zmienia prace pozdrawiam

Kibic
2 lat temu

Mecze jak mecze ! jadą jak jadą ! w końcu druga liga >.Dla mnie zabrakło na meczu Ostrowa z Rzeszowem jak i w Rzeszowie wspomnienia o Tomku Jedrzejaku !!! Wrocławscy zawodnicy pięknie zachowali się, po meczu z Częstochową i upamiętnili + Tomka !!!!!!!! Tak się pamięta ludzi !!!

Kystian
odpowiada  karta
2 lat temu

Takie komentarze mogą tylko pisać ludzie umysłowo nie do końca sprawni a przede wszystkim chyba życiowi nieudacznicy, którym się w życiu nie powiodło. Co rajderzy mają na wasze żadanie wynagrodzić wam wszystkie życiowe porażki jednemu z drugim. Marni z was ludzie nie zasługujący na jakikolwiek szacunek bo sami nie potraficie docenić cudzej, ciężkiej pracy. Nie każdy może być mistrzem ale tacy jak ty nigdy raczej tego nie pojmą.

Krystian
odpowiada  Do karta
2 lat temu

Zamknij jape żądaniowcu. Takim jak ty zawsze kij w pupie. Pokaż jaki masz talent i co potrafisz, ocenimy. Krzyż na drogę.

żężol
odpowiada  Do karta
2 lat temu

Bagno to przegrana na własnym torze – duet dwóch wymienionych dupków żężoli od lat !!! A buractwo na trybunach uważa,że ogląda wyścigi na torze ! Paranoja !

Zibi
2 lat temu

Wcale źle nie pojechali już nie narzekajcie Rzeszów też w pierwszej lidze się długo nie utrzyma
.A te burackie komentarze to piszą zwykli pseudo kibice nie zwacajcie na nie uwagi bo prawdziwy kibic jest taki że jak przegrają to nie kładzie klud pod nogi jest na dobre i na zle wyniki przygotowany

Do karta
2 lat temu

Pojechali zremisowali a buractwo i tak krzyczy to jest przykre on by chciał żeby mecz w mecz cała drużyna przywoziła komplet chyba do sportu ci daleko

J23
odpowiada  karta
2 lat temu

Nie mierz wszystkich swoją miarą bo nie wszyscy zachowują się tak jak tu

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x