OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

TŻ Ostrovia w finale play off

Ciężki bój przyszło stoczyć naszym żużlowcom w meczu rewanżowym z Kolejarzem Rawicz. Zwycięstwo zapewniły biało-czerwonym punkty juniorów oraz wspaniała postawa Klindta z Pedersenem w ostatnim, decydującym o losach awansu, wyścigu.

+

Początek meczu miał dość zaskakujący przebieg. Przed startem do pierwszego biegu pogubił się Zbigniew Suchecki – zawrócił do parkingu nie zwracając uwagi na upływający czas 2 minut i w konsekwencji został wykluczony. Osamotniony Bjarne Pedersen, choć nie najlepiej wyszedł ze startu to jednak szybko przedarł się na pierwsze miejsce zwyciężając z dużą przewagą. Przed biegiem juniorów kibice zapewne remis przyjęliby w ciemno, tymczasem nasi młodzieżowcy dobrze rozegrali pierwszy łuk i mimo ataków rywali dowieźli do mety podwójne zwycięstwo doprowadzając do remisu w dwumeczu. Zaskoczeniem było też dopiero trzecie miejsce Renata Gafurowa w biegu 3. Bardzo dobry start pozwolił zwyciężyć w nim Jaimonowi Lidsey’owi, a na drugim miejscu minął linię mety Kamil Brzozowski. Dobre przygotowanie do meczu potwierdził w wyścigu 4. Marcel Studziński, pokonując po raz drugi Kacpra Pludrę, a oczekiwań kibiców nie zawiódł Nicolai Klindt pokonując Damiana Balińskiego. Po pierwszej serii Ostrovia prowadziła 15:9.

W 5 biegu po raz drugi słabo wypadł Renat Gafurow przegrywając start i tracą na dystansie miejsce trzecie. Dwa punkty uratował Kamil Brzozowski, ale wygrana gości pozwoliła im doprowadzić do remisu w dwumeczu. Po raz kolejny różnicę zrobili juniorzy, a konkretnie Kamil Nowacki, przywożąc jeden punkt w wyścigu 6, a że Nicolai Klindt pokonał Lidsey’a, kibice mogli oklaskiwać kolejne biegowe zwycięstwo ostrowian. Bieg kończący drugą serię zakończył się remisem przy zwycięstwie Damiana Balińskiego, a po siedmiu wyścigach mieliśmy wynik 24:18.

W 8 wyścigu Klindt po zaciętym boju znalazł pogromcę w osobie Trofimowa, a tym razem Studziński niespodzianki nie sprawił i rawiczanie znów odrobili 2 punkty. Suchecki z Pedersenem sprawili za to niespodziankę w swoim trzecim starcie podwójnie pokonując Lidsey’a i Albina. Dało to możliwość trenerowi Jankowskiemu w 10. biegu dokonania roszady w obsadzie juniorskiej, w formie rezerwy taktycznej. Szlauderbach z Balińskim wystawieni na najsłabszą jak dotąd ostrowską parę Brzozowski – Gafurow objęli podwójne prowadzenie, ale Kamil Brzozowski stoczył pasjonujący bój z rywalami wyprzedzając najpierw Szlauderbacha, a tuż przed metą Balińskiego, ratując w ten sposób biegowy remis. Po trzech seriach przy wyniku 34:26 biało-czerwoni potrzebowali do awansu 12 punktów.

Kolejna rezerwa taktyczna Kolejarza – Trofimow za Pawlaka, dała rawiczanom lepszy efekt. Rawicki junior pokonał Sucheckiego, a Klindt przegrał z Lidsey’em i przewaga Ostrovii zmalała do 6 punktów. Bieg 12 to ostatnie starcie juniorów, ale kibice najbardziej drżeli o postawę Renata Gafurowa. Rosjanin na pierwszym okrążeniu stoczył twardą, ale zwycięską walkę z Trofimowem, wzbudzając aplauz na trybunach. Gromkie brawa zebrał również Kamil Nowacki za kolejny punkt zdobyty na Szymonie Szlauderbachu. W tej sytuacji niezwykle ważnym okazał się bieg 13. Trzecia rezerwa taktyczna rawiczan (Lidsey za Albina) ponownie przyniosła im efekt w postaci 4 punktów i przed biegami nominowanymi Ostrovia prowadziła „tylko” 42:36.

Po raz ostatni po rezerwę taktyczną sięgnął trener Jankowski w biegu 14. I znów pozwoliła ona odrobić Kolejarzowi 2 oczka – wygrał Lidsey przed Gafurowem i „rezerwowym” Balińskim. To oznaczało, że w ostatnim wyścigu ostrowianie – Klindt z Pedersenem musieli zdobyć przynajmniej 3 punkty, mając za przeciwników Balińskiego i Trofimowa. Postanowili sięgnąć po pełną pulę i wygrywając podwójnie nie pozostawili złudzeń komu należał się awans, ustalając wynik meczu na 49:41.

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów – Stainer Unia Kolejarz Rawicz 49:41

Stainer Unia Kolejarz Rawicz
1 Wiktor Trofimow 11 (1,3,3,1,2,1)
2 Arkadiusz Pawlak 4 (2,1,1)
3 Jaimon Lidsey 12 (3,2,0,3,1,3)
4 Facundo Albin 1 (0,u,1)
5 Damian Baliński 11 (2,3,2,3,1,d)
6 Szymon Szlauderbach 2+1 (1,0,1,0)
7 Kacper Pludra 0 (0,0)

MDM Komputery TŻ Ostrovia
9 Bjarne Pedersen 12+1 (3,2,3,2,2)
10 Zbigniew Suchecki 3+2 (w,1,2,0)
11 Renat Gafurow 6+1 (1,0,0,3,2)
12 Kamil Brzozowski 7 (2,2,3,0,0)
13 Nicolai Klindt 13 (3,3,2,2,3)
14 Kamil Nowacki 5 (3,1,1)
15 Marcel Studziński 3+1 (2,1,0)

Bieg po biegu:
1 Pedersen, Pawlak, Trofimow, Suchecki 3:3 (3:3)
2 Nowacki, Studziński, Szlauderbach, Pludra 5:1 (8:4)
3 Lidsey, Brzozowski, Gafurow, Albin 3:3 (11:7)
4 Klindt, Baliński, Studziński, Pludra 4:2 (15:9)
5 Trofimow, Brzozowski, Pawlak, Gafurow 2:4 (17:13)
6 Klindt, Lidsey, Nowacki, Albin 4:2 (21:15)
7 Baliński, Pedersen, Suchecki, Szlauderbach 3:3 (24:18)
8 Trofimow, Klindt, Pawlak, Studziński 2:4 (26:22)
9 Pedersen, Suchecki, Albin, Lidsey 5:1 (31:23)
10 Brzozowski, Baliński, Szlauderbach, Gafurow 3:3 (34:26)
11 Lidsey, Klindt, Trofimow, Suchecki 2:4 (36:30)
12 Gafurow, Trofimow, Nowacki, Szlauderbach 4:2 (40:32)
13 Baliński, Pedersen, Lidsey, Brzozowski 2:4 (42:36)
14 Lidsey, Gafurow, Baliński, Brzozowski 2:4 (44:40)
15 Klindt, Pedersen, Trofimow, Baliński 5:1 (49:41)

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lw
3 lat temu

czy ktoś jescze chodzi na motorynki w Ostrowie – sport nad którym od przestępstwa Brucheisera wisi fatum skandali i zgonów niewinnych ludzi??????

po
odpowiada  wierny kibic
3 lat temu

Masz rację,ale stoisz przed wielką szansą ,podpisz kontrakty z Nickim,Protasem,Musielakiem,może i Hampela wyciągniesz.Wszystko kwestia kasy,która dla Ciebie z pewnością nie jest problemem.O młodzieżowcach nie wspomnę.Za dwa lata jesteśmy w e-lidze.

zlomiarz
odpowiada  Ula
3 lat temu

Poproszę Suchego i Brzozę,to właściwy pojazd dla nich,nie potrzeba szukać latami ustawień,tylko pchać. No i szybkość dla tych żółwi odpowiednia !!!

Do zibi
odpowiada  Gruby z Nowotki
3 lat temu

dla Ciebie Pan Gruby – kmiocie. Miłego dnia Ci zycze.

Ula
3 lat temu

Zlomiarz A potrafisz wózkiem jechać…

złomiarz
3 lat temu

Podjadę wózkiem i zawiozę Wasze motorynki na Odolanowską ! A Suchy.Brzoza do MAHLE na etat !

Zibi
odpowiada  Gruby z Nowotki
3 lat temu

A może Ty gruby wsiadziesz i pojedziesz A może na rowerze dobrze nie umiesz jechać ha ha ha …..

Robson
3 lat temu

Na zawsze druga liga

wierny kibic
3 lat temu

Jak gówno nie umie pływać, to na wodę narzeka że rzadka !!! Jak najszybciej wypożyczyć dobrego seniora Polaka, o ile jeszcze tac sa.

kmomko
3 lat temu

Wymęczony “sukces” że śmiesznym rawiczem ,ale niewiele potrzeba ludziom w Ostrówku do szczęścia,śmiech na sali

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x