OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Do odrobienia cztery punkty

Po wyrównanym i zaciętym meczu w Rawiczu, Kolejarz okazał się o 4 punkty lepszy od Ostrovii w pierwszym meczu półfinałowym 2 Ligi Żużlowej. Naszym zawodnikom zabrakło nieco szczęścia, by przechylić szalę na swoją korzyść. Rewanż już w niedzielę na Miejskim!

+

Start pierwszego wyścigu wygrał Trofimow i niezagrożony pomknął do mety po 3 punkty. Za nim jechali Dolny i Pedersen, ale na ostatniej prostej Duńczyka doścignął Pawlak. Sędzia po analizie powtórek uznał, że trzeci był zawodnik Kolejarza, co oznaczało prowadzenie gospodarzy 4:2. Wyścig juniorów rawiczanie bez większych problemów wygrali podwójnie, choć przed meczem wydawało się, że Kacper Pludra jest zawodnikiem w zasięgu naszych młodzieżowców. Dopiero w biegu trzecim kibice ostrowscy mieli powody do radości, gdyż zwyciężył w nim Zbigniew Suchecki, a trzeci linię mety minął Kamil Brzozowski. Z kolei w wyścigu kończącym pierwszą serię Renat Gafurow potwierdził, że świetnie czuje się na rawickim torze i pewnie pokonał Damiana Balińskiego. Kamil Nowacki próbował atakować Szymona Szladerbacha, ale czynił to nieskutecznie i po 4 biegach Kolejarz prowadził 14:10.

W piątym wyścigu znów cieszyli się kibice gospodarzy, gdyż Pedersen z Dolnym po raz drugi przegrali 2:4, choć na pierwszym łuku znajdowali się na dwóch pierwszych miejscach. W kolejnym biegu Kamil Brzozowski pokonał Balińskiego, ale zupełnie nieoczekiwanie Zbigniew Suchecki przegrał ze wspominanym już juniorem Kolejarza Kacprem Pludrą. Siódmy wyścig „zgodnie z planem” wygrał Gafurow, zaś Marcel Studziński nie sprawił takiej niespodzianki jak jego kolega z Rawicza i przyjechał na metę ostatni. Po dwóch seriach Kolejarz Prowadził 24:18. Co ciekawe – w 7 pierwszych biegach tylko 1 raz zawodnik z Rawicza przyjechał na metę ostatni.

Ostrowscy kibice liczyli przede wszystkim na przebudzenie duetu Pedersen – Dolny. W biegu ósmym doczekali się – Bjarne pokonał Damiana Balińskiego, Patryk nie przyjechał ostatni i w ten sposób Ostrovia odrobiła 2 „oczka” do rywali. W dziewiątym wyścigu zrehabilitował się również Zbyszek Suchecki dopisując do swojego dorobku drugą trójkę, a choć Kamil Brzozowski dał się wyprzedzić Trofimowowi, to i tak przewaga gospodarzy zmalała o kolejne 2 punkty. Do pełni szczęścia ostrowianom brakowało jeszcze choćby jednego punkciku zdobytego przez Kamila Nowackiego. Tak się jednak nie stało – najsłabszy w ekipie gospodarzy Facundo Albin okazał się lepszy od ostrowianina, ale Renat Gafurow okazał się lepszy od Jaimona Lidsey’a i po trzech seriach przewaga Kolejarza wynosiła już tylko 2 punkty przy wyniku 31:29.

Dobrą passę podtrzymał Zbigniew Suchecki zwyciężając bieg 11, przed „zbierającym dwójki” Damianem Balińskim. Patryk Dolny mimo dobrego startu po raz drugi dał się wyprzedzić Balińskiemu, ale zdobyty jeden punkt oznaczał, że straty zostały odrobione (33:33). Ostatnią szansę na juniorskie punkty w tym meczu miał Marcel Studziński w biegu 12, mając za rywala Kacpra Pludrę. Walka między tymi zawodnikami w pierwszym łuku była tak zaciekła, że Studziński zanotował upadek, a że sędzia dopatrzył się w tym zdarzeniu jego winy, wykluczył go z powtórki i szansa na punkt przepadła. W powtórce osamotniony Bjarne Pedersen nie dał rady pokonać Lidseya, co pozwoliło rawiczanom odzyskać prowadzenie. Również o wyniku biegu 13 w dużej mierze zadecydował sędzia wykluczając Renata Gafurowa uczestniczącego w kolizji z Trofimowem na pierwszym łuku. Kamil Brzozowski stoczył pasjonujący bój z dwójką rywali, a cała stawka tasowała się na dystansie kilka razy. Ostatecznie zwyciężył Albin przed Brzozowskim i Trofimowem, a to oznaczało, że przed biegami nominowanymi rawiczanie prowadzili 41:37.

W pierwszym z biegów nominowanych gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, ale nieco szalona jazda Facundo Albina sprawiła, że tuż przed metą spadł on na ostatnie miejsce, co pozwoliło Brzozowskiemu z Pedersenem uratować biegowy remis. To oznaczało, że w ostatnim biegu Gafurow z Sucheckim mogli jedynie ratować meczowy remis mając za rywali Lidseya i Balińskiego. Z Balińskim obaj ostrowianie sobie poradzili, choć do samego końca nękał on atakami Gafurowa. Tymczasem Australijczyk okazał się nie do pokonania i po kolejnym remisie 3:3, mecz zakończył się wygraną Kolejarza 47:43.

Rewanż czeka nas już w niedzielę o 16:00 na Stadionie Miejskim. Do składu powróci Nicolai Klindt, zapewne również w ekipie z Rawicza można oczekiwać zmian, czeka nas zatem pasjonująca walka o finał, na którą już dzisiaj zapraszamy!

Stainer Unia Kolejarz Rawicz – MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów 47:43

MDM Komputery TŻ Ostrovia
1 Bjarne Pedersen 8+1 (0,2,3,2,1)
2 Patryk Dolny 4 (2,0,1,1)
3 Zbigniew Suchecki 11 (3,0,3,3,2)
4 Kamil Brzozowski 9 (1,3,1,2,2)
5 Renat Gafurow 10+1 (3,3,3,u/w,1)
6 Marcel Studziński 1 (1,0,u/w)
7 Kamil Nowacki 0 (0,0,0)

Stainer Unia Kolejarz Rawicz
9 Wiktor Trofimow 10+1 (3,1,2,1,3)
10 Arkadiusz Pawlak 3 (1,2,d4,0)
11 Jaimon Lidsey 13 (2,3,2,3,3)
12 Facundo Albin 5+1 (0,1,1,3,0)
13 Damian Baliński 8 (2,2,2,2,0)
14 Kacper Pludra 4+2 (2,1,1)
15 Szymon Szlauderbach 4+1 (3,1,0)

Bieg po biegu:
1 Trofimow, Dolny, Pawlak, Pedersen 4:2 (4:2)
2 Szlauderbach, Pludra, Studziński, Nowacki 5:1 (9:3)
3 Suchecki, Lidsey, Brzozowski, Albin 2:4 (11:7)
4 Gafurow, Baliński, Szlauderbach, Nowacki 3:3 (14:10)
5 Lidsey, Pedersen, Albin, Dolny 4:2 (18:12)
6 Brzozowski, Baliński, Pludra, Suchecki 3:3 (21:15)
7 Gafurow, Pawlak, Trofimow, Studziński 3:3 (24:18)
8 Pedersen, Baliński, Dolny, Szlauderbach 2:4 (26:22)
9 Suchecki, Trofimow, Brzozowski, Pawlak (d4) 2:4 (28:26)
10 Gafurow, Lidsey, Albin, Nowacki 3:3 (31:29)
11 Suchecki, Baliński, Dolny, Pawlak 2:4 (33:33)
12 Lidsey, Pedersen, Pludra, Studziński (u/w) 4:2 (37:35)
13 Albin, Brzozowski, Trofimow, Gafurow (u/w) 4:2 (41:37)
14 Trofimow, Brzozowski, Pedersen, Albin 3:3 (44:40)
15 Lidsey, Suchecki, Gafurow, Baliński 3:3 (47:43)

POLECANE NEWSY
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mf
odpowiada  dawny kibic żężla
3 lat temu

Sorry ale na tą 3 ligę potrafi przyjść 7 tyś. co , bez urazy, alę ekstraligowa koszykówka może pomarzyć ( i brak hali nie ma tu znaczenia ,nigdy nie osiągną takich ilości kibiców) o takiej liczbie fanów. Prosze o trochę obiektywizmu . A co do kasy z miasta , spójrz ile poszło na wyżej wymienioną koszykówkę

kibic,nie kibol
3 lat temu

Jacy kibole,taki żużel ! Ja i trzech kolegów składamy się na paliwo i śmigamy Leszno,Wrocław. Tam oglądamy żużel a nie warczące żółwie i wyjące watachy kiboli !!!

ffafik
3 lat temu

Ale jaja,Argentyńczyk wydymał naszych brym,pryk,dryn !!! Pewno i murzyn dałby naszym kręciołom tylko w lewo,radę ! Rawiczanie,okazują się mądrzejszym społeczeństwem,niż nasze gminne kmioty i miejskie oszołomy,piwskiem odurzene – bo na żężolenie przychodzi garstka prymitywów !!!

dawny kibic żężla
3 lat temu

Jest faktem, że spidłejowcy z Ostrowa to 3 liga, niższej w Polsce już nie ma. To jak B-klasa piłkarska, słabszych od nich jest tylko kilka klubów w Polsce. Ale już się nad nimi nie znęcajcie. Niech sobie jeżdżą, kibiców i sponsorów przecież mają. Tylko z kasy miasta nic nie dawać. Bo to zawodowy klub.

jajo
3 lat temu

Ktoś tu niżej napisał,że na ,,żężoleniu,, trzeba się znać – być może na poziomie przygłupa,to jest duma znawcy prykania !!! Jazda w kółko gęsiego i w najniższej lidze,szukanie ustawień na własnym torze,gdy Rzeszów zrobił to szybko – to rzeczywiście zajęcie dla bezmózgowców ! Na czym tu się znać – jadą na końcu stawki i dostają w d*pę, Myślę,że dostrzeganie zawodników na ostatnim miejscu i prykanie dla porażki – nie wymaga wiele rozumu. Dlatego ,,żężolenie,, to zajęcie dla osobników o inteligencji małpy,ona też reaguję na wszystko co się rusza,bez względu na sens !

metanol w moich żyłach
3 lat temu

całe życie na wirażu

odp.
odpowiada  wierny kibic
3 lat temu

Jak jechał wczoraj Pedersen 8 pkt. taka stara wyga !!!

Facundo made in Argentina
3 lat temu

Ostro Po Wp***dol!!! Ha ha ha wieczna druga liga brym brym pyr pyr..Toż to tragedia żeby ziomek Messiego woził naszych popaprańców!

pisiorex
odpowiada  wierny kibic
3 lat temu

kolego w 2 lidze nie ma rezerwowych pozdrawiam

kibic
odpowiada  wierny kibic
3 lat temu

Zapoznaj się proszę z regulaminem, instytucja rezerwowego istnieje tylko w ekstralidze. Za kogo ma jechać Karion, jak obcokrajowców mamy nie do ruszenia?

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x