Podpisano umowę na budowę hali widowiskowo-sportowej (aktualizacja)

Stało się! Był to długo oczekiwany i niezwykle ważny moment dla Miasta i jego mieszkańców. Umowa na budowę hali widowisko – sportowej w Ostrowie Wielkopolskim stała się faktem. Beata Klimek podpisała ją dziś z przedstawicielem firmy Budrem w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza.

+

Moment ten miał uroczystą oprawę – to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko tej kadencji, ale i dotychczasowej historii ostrowskiego samorządu. Na ten podpis czekali sympatycy ostrowskich drużyn oraz sami sportowcy. W Ratuszu pojawili się młodzi adepci koszykówki oraz piłki ręcznej. To również z myślą o ich przyszłości hala sportowa powstanie w naszym mieście.

Na rozstrzygnięcia w sprawie hali ostrowianie czekali kilkadziesiąt lat.

– To, co od wielu lat było jedynie oczekiwaniem i pragnieniem dziś staje się rzeczywistością. Inwestycja wkracza w fazę realizacji. Podpisaliśmy dziś bardzo ważną umowę na budowę zupełnie nowej hali widowisko – sportowej dla naszego miasta, która powstanie nakładem ponad 30 mln złotych – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Brak pełnowymiarowego i profesjonalnego obiektu do uprawiania sportów drużynowych był poważnym problemem nie tylko zawodników i kibiców, ale również samorządu miasta.

– W takich momentach należy podejmować odważne decyzje i zmierzyć się z problemem. Postanowiłam stawić czoła tej inwestycji, a dziś oficjalnie podpisałam umowę, dzięki której już niebawem mury ARENY OSTRÓW zaczną wpisywać się w krajobraz naszego miasta – przekonuje prezydent Ostrowa.

Zanim doszło do jej podpisania najpierw architekt Mariusz Sobczak, wiceprzewodniczący zespołu oceniającego koncepcje, które wpłynęły na ogłoszony przez Miasto przetarg, przedstawił proces ich oceniania. Następnie Mariusz Szczuraszek, architekt, autor zwycięskiej koncepcji, omówił jej założenia i poszczególne aranżacje.

– Podczas meczu piłki siatkowej i koszykówki, na trybunie stałej oraz trybunach teleskopowych, znajdzie się miejsce dla 3100 kibiców. W momencie rozgrywania meczu piłki ręcznej trybuny za koszami zostaną złożone, dzięki czemu uzyskujemy boisko zgodne z wymogami rozgrywek ligowych oraz ponad 2500 miejsc siedzących. Trybuny teleskopowe dają nam możliwość stosowania wielu aranżacji – również tych związanych z organizacją wydarzeń muzycznych. Dodając miejsca na parkiecie otrzymujemy około 5000 miejsc siedzących. Gdy całkowicie z nich zrezygnujemy, na przykład na potrzeby organizacji targów, korzystamy wówczas z 3200 metrów kwadratowych powierzchni – wylicza architekt.

CZYTAJ  Wjechał w płot i poszedł do sklepu. Ukr. był pijany

Po prezentacji Mariusza Szczuraszka Beata Klimek, prezydent Miasta oraz Ryszard Tacik, przedstawiciel wykonawcy inwestycji podpisali umowę na budowę ostrowskiej hali widowiskowo – sportowej.

Nowa hala będzie służyła nie tylko profesjonalnemu sportowi zawodowemu, ale także dzieciom i młodzieży. Będzie w niej można organizować także duże wydarzenia kulturalne i społeczne. To również dobry przykład modelowej inwestycji służącej rewitalizacji tego zdegradowanego fragmentu miasta, który obecnie stanowi zaniedbaną przestrzeń wymagającą estetycznego zagospodarowania.

– Przede wszystkim jednak będzie to hala widowiskowo – sportowa nie tylko na „tu i teraz”, ale obiekt dla przyszłych pokoleń mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Dla tych, którzy są dziś jeszcze dziećmi, albo nawet jeszcze się nie narodzili, ale za kilka czy kilkanaście będą mogli z tej hali korzystać. To dla nich budujemy ARENĘ OSTRÓW – dodaje Beata Klimek.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 sierpnia 2020 roku.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ferdus
5 lat temu

Dupa dupa dupa do dupy z hala potrzebna jak w doopie koszula

sportowiec
5 lat temu

To nie hala z prawdziwego zdarzenia tylko boisko + trybuny. Brak niezbędnego zaplecza. No, ale cóż. Architekt projektuje zgodnie zamówieniem. Jak tu wcisnąć halę na tak małym terenie? A władza innego terenu w tak dużym mieście znaleźć nie potrafi. Zgroza.

34
0
Napisz co o tym sądziszx