OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

„Generał Herwich” próbował utajnić spotkanie z BM Slam Stalą w sprawie hali

Czy „Generał Herwich” próbował zataić informacje przed mieszkańcami? Wielomilionowa inwestycja budząca wiele kontrowersji, miała dzisiaj nową odsłonę. Przedstawiciele BM Slam Stali kolejny raz postanowili namówić miasto do kupna hali przy Kusocińskiego. W tym celu spotkali się z radnymi. Jest tym bardziej dziwne, ponieważ miasto jest w trakcie procedury przetargowej na nową halę przy ul. Wojska Polskiego.

+

„Generał Herwich” we wtorek pokazał butę i arogancję w najczystszej postaci. Wyganiał media ze spotkania radnych z przedstawicielami BM Slam Stali, co jest absurdem w kontekście wydawania pieniędzy publicznych. Powoływał się przy tym na określenie spotkania roboczego radnych, co tym bardziej jest dziwne, że próbował zataić, to jak „pracują” oni za nasze pieniądze.

Marian Herwich będąc radnym kolejną kadencję, musi mieć świadomość, że dyskusje nt. tak dużych inwestycji, nie mogą odbywać się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. To wstyd, że zabrakło mu tak elementarnej wiedzy. Zapytany przez dziennikarza o punkt statutu miasta zabraniający uczestniczenia dziennikarzy w tego typu spotkaniach, postanowił przenieść prezentację oferty na drugi koniec urzędu. Nie wiadomo do końca co miała na celu ta ucieczka.

Dziennikarz z kamerą próbując wejść do nowego miejsca, spotkał się z agresywną postawą „generała Herwicha”: – Nie wejdzie pan! – Dlaczego? – Dlatego, że jest spotkanie radnych! – Nie radnych. – Radnych, proszę wyjść!

Dziennikarz mając świadomość, że tego typu spotkania muszą odbywać się w sposób jawny zapytał: – Co ma Pan do ukrycia? Wtedy rozległa grobowa cisza, a sam generał skapitulował. Od tego momentu dziennikarze mogli uczestniczyć w prezentacji oferty przez BM Slam Stal.

Warto przypomnieć, że na Sesjach Rady Miejskiej „generał Herwich” całkowicie nie liczył się z sugestiami prezydent Beaty Klimek, a nagłe wskazówki gości w postaci przedstawicieli BM Slam Stali uważał za świętość i całkowicie je respektował, udowadniając tym swoją całkowitą niekonsekwencję.

Prezydent Beata Klimek stoi na stanowisku, że do zakończenia procedury przetargowej na nową halę przy Wojska Polskiego, nie zamierza rozważać innych scenariuszy. Zwłaszcza, że BM Slam Stal miało 7 miesięcy na dogadanie się z Krystianą Drozd z KS Stal, ponieważ miasto chciało kupić halę przy Kusocińskiego pod m.in. tym warunkiem.

98 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
odpowiada  LoLo
2 lat temu

Do Lolo bo Bracka baranie ma szerokość 5,5 m a jeżdzi nią autobus

Jaa
odpowiada  automat
2 lat temu

Może w miejsce Matuszczaka powinien na Odolanowskim wygrać ktoś inny? Czas na zmiany w Radzie i to duże, oby naród ostrowski dopisał przy wyborach i głosował głosował głosował

Jaa
odpowiada  Normalka
2 lat temu

Nie zamierzam nikogo bronić. Ale niestety władzę BM Stal robiły wszystko aby nie odsprzedac Miastu K1 za kadencji p. Klimek. Może liczyli na jej przegrana w wyborach? Odpowiedzialność tym razem spada na włodarzy klubu. Durnych i zbyt pewnych siebie.

Zawszedrugi
2 lat temu

Kto chce sie ze mna zalozyc ze kusocinskiego bmslam nie pobuduje hali jak miasto jej nie kupi???

historyk
2 lat temu

A jak to się ma “w kontekście wydawania publicznych pieniędzy ” ….do kupna Kolekcji Czartoryskich przez PiSowskiego ministra, d. Technicznego Premiera – Glińskiego ! Tam wydano 100 milionów euro… takich samych “publicznych “pieniędzy ?? Ale cicho !!! ba to zrobili ludzie “poprawni politycznie” wg komentatorów …i Pana Redaktora ?

kibic
2 lat temu

hala sportowa to i wszyscy w coś grają i każda strona chce coś wygrać albo mówiąc inaczej ugrać.

normalka
2 lat temu

Skoro tak,niezależni byli na spotkaniu – jestem obiektywny i powtórzę przywołany niżej w komentarzu przez ,,Wacusia żartownisia,, cytat wojaka Szwejka ,, JESTEM IDIOTĄ Z URZĘDU,, Całą dwunastkę,ktoś co ma dostęp do informacji, powinno się ujawnić – aby pogonić przy wyborach ! Nie mniej mamy dowód,że mamy radnych dających się manipulować panom z kasą i na kiwnięcie ręką d*pę lizać !

do normalki
odpowiada  normalka
2 lat temu

W tym spotkaniu uczestniczyło 6 radnych klubu PO i 6 radnych Klubu Niezależnych, którzy teraz protestują przeciwko takim spotkaniom. Gdyby się na nie nie zgodzili to spotkania by nie było. W co gra klub radnych niezależnych? W cymbergaja?

normalka
2 lat temu

Tak było, Prezydent chciała K1,ale skoro z jakiś przyczyn nie wyszło, RM zaklepała nową halę – to po co kolejne nowe podchody !!! To nie manipulacja radnych a manipulacja radnymi przez prezesów BMS. Nie chcą wyłożyć kasy na remont to szukają głupiego i znaleźli….. ? I Dobrze,że przed wyborami spolegliwi panom z kasą radni,ujawnili swoje prawdziwe oblicze, POkątnych podejrzanych interesów!

do Normalki
odpowiada  Normalka
2 lat temu

To pani prezydent po zdobyciu III miejsca w Polsce krzyczała z balkonu na rynku, że hala tylko na K1. To pani prezydent robiła wszystko, wydała kupę kasy żeby przygotować kupno i rozbudowę hali na K1. A teraz się okazuje, że to manipulacja radnych?

98
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x