Ważna wygrana w dorobku BM Slam Stal

Bardzo udany powrót do ligi po trzytygodniowej przerwie zanotowali koszykarze BM Slam Stal. Dzisiaj w Lublinie podopieczni trenera Emila Rajkovića zaprezentowali swoją klasę. Tamtejszy Start pokonali 70:57. To 14. wygrana ostrowian w obecnych rozgrywkach. Jednocześnie jest to szóste ligowe zwycięstwo z rzędu. To jednak nie wszystko. Do rywalizacji ze Startem dopisujemy kolejny sukces. Od powrotu do ekstraklasy w 2015 roku, pokonujemy lubelski zespół po raz szósty! Brawo drużyna!

+

Do przerwy mecz miał wyrównany przebieg. Gospodarze prowadzili 34:31. Po zmianie stron na parkiecie dominowali już ,,Stalowcy”, którzy wygrali, jak najbardziej zasłużenie. To 14. wygrana ostrowian w obecnym sezonie. Jednocześnie to szósty kolejny zwycięski mecz w lidze. Ostrowski zespół ma już taki sam bilans, jak czwarty w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza. Dzisiaj 22 punkty i 5 asyst zanotował Aaron Johnson. 30 minut w debiucie zagrał Nikola Marković, który zakończył mecz z dorobkiem 11 punktów i 6 zbiórek. Na parkiecie oglądaliśmy też wracającego po kontuzji Marca Antonio Cartera. Zagrał przez 21 minut, zdobywając 12 punktów. Niestety, choroba wykluczyła z gry Jure Skifića.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 57:70 (15:16, 19:15, 8:18, 15:21)

Start: James Washington 18, Chavaughn Lewis 16, Uros Mirković 10, Marcin Dutkiewicz 8, Michael Gospodarek 3, Darryl Reynolds 2, Roman Szymański 0, Jakub Zalewski 0, Wojciech Czerlonko 0, Mateusz Dziemba 0, Bartosz Ciechociński 0, Paweł Kowalski 0.

Stal: Aaron Johnson 22, Marc Carter 12, Adam Łapeta 11, Nikola Marković 11, Michał Chyliński 8, Mateusz Kostrzewski 4, Szymon Łukasiak 2, Łukasz Majewski 0, Tomasz Ochońko 0, Grzegorz Surmacz 0.