Dodatkowe pieniądze na kino? Radny ma pomysł

Udostępnij
Tweet

Miasto nie może pozyskać środków europejskich na Kino Komeda, bo nie jest stuprocentowym właścicielem budynku. Radny ma pomysł, jak rozwiązać tę kwestię.

+

W styczniu radny Jakub Paduch pytał władze miasta, czy można przenieść projekt mediateki do budynku Komedy i dzięki temu pozyskać także środki zewnętrzne na konieczny remont kina. W odpowiedzi przeczytał, że nie jest to możliwe z dwóch powodów. Po pierwsze, budynek miał być za mały na dwie instytucje, ale poza tym miasto nie jest jego stuprocentowym właścicielem, a to wyklucza pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej.

W związku z tym radny wystąpił do miasta z kolejnym pytaniem. – Zapytałem, czy możliwy jest taki podział nieruchomości, który pozwoliłby miastu stać się właścicielem kina w 100 proc., bez wykupywania udziałów w budynku – wyjaśnia nam Jakub Paduch.

Radny tłumaczy, że problem związany z kinem jest złożony. – Nie chodzi nawet o to, że swego czasu sprzedany został hotel, bo ten jest oddzielony tak, że podział nieruchomości byłby bez większego problemu możliwy. Sprzedano jednak również salon sukien ślubnych, który dwoma pomieszczeniami wchodzi bezpośrednio do budynku kina. W związku z tym pojawia się pytanie, czy mimo to da się tak oddzielić te pomieszczenia, że będzie możliwe wyodrębnienie kina jako samodzielnego budynku, będącego w 100 proc. własnością miasta – opisuje problem radny.

Władze miasta zainteresowały się tematem i zapowiedziały, że już wkrótce udzielą w tej sprawie konkretnej odpowiedzi. Gdyby podział stał się możliwy, kino miałoby łatwiejszą drogę do pozyskiwania środków zewnętrznych i przeprowadzania inwestycji.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aleksander
8 lat temu

Piszacy ten artykul winien zaglebic sie w materialy zrodlowe a nie pisac takich BAJEK.Urzednicy winni ponosic odpowiedzialnosc za bledne informacje.POTWIERDZAM ZE HOTEL NIGDY NIE BYL SPRZEDANY A POSIADA WLASCICIELA KTORY GO WYBUDOWAL.Uwazam ze Radny J.Paduch ma mala wiedze do ktorej ma dostep a nie potrafi sie z nia zaznajomic.

bezdomny
8 lat temu

proszę Was wymieńce chociaż 100 krzesełek, bo rzadko widzę, aby więcej ludziów było na jednym seansie

Dobromir
8 lat temu

To kino nie zasługuje na nazwę Komeda. Żeby nie obrażać kompozytora należałoby ją zmienić. Ale żeby uniknąć kosztów należy pomiędzy spółgłoskę „d” i samogłoskę „a” wstawić samogłoskę „i”.

Cesare
8 lat temu

Ale kino. Ja tam życzę małemu knypsowi z czubkiem ze zbiorku Bajki Babci Gąski. aby zrzekł się funkcji którą sprawuje. Życzę mu jednako dobrze bo sam w sierpniu 1498 roku, po płomiennej przemowie przed konsystorzem, ojciec mój Aleksander VI wyraził zgodę na zrzucenie przeze mnie kapelusza kardynalskiego. Tego samego dnia ambasador francuski Louis de Villeneuve przekazał mi i dekret króla Francji Ludwika XII nadający mi tytuł księcia Valentinois i tak zostałem kondotierem. Jednako w Waszych czasach to stanowisko nie istnieje. Proponuję zatem aby ten knyps ubiegał się o prezydenturę czwartej Rzeczypospolitej, co najmniej. Zasłużył na tę posadę, bo cóż to za umysł nad umysłami. Gwoli wyjaśnienia nie będą już ukrywał się już więcej. W waszym świecie jestem Cesare.

:O
odpowiada  Cesare
8 lat temu

Niezła wiksa koleś 😀

Bożena B.
odpowiada  :O
8 lat temu

a ja wierze ze radny Paduch bedzie prezydentem naszego miasta za jakis czas

6
0
Napisz co o tym sądziszx