Zakazać cyrków w Ostrowie?

Udostępnij
Tweet

26 stycznia 2016 roku ruszyły konsultacje społeczne dotyczące organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt na terenach znajdujących się we władaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców naszego miasta na ten temat. – Jest to sprawa złożona, dlatego warto przedyskutować ją z ostrowianami i poznać ich zdanie w ramach otwartych konsultacji społecznych – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

W związku z apelami organizacji zajmujących się szeroko pojętą ochroną zwierząt samorządy zaczęły opracowywać akty prawne, na mocy których zakazuje się udostępniania terenów gminnych na cele organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Zjawisko to spotyka się jednocześnie ze sprzeciwem organizacji działających na rzecz cyrków. Środowiska te odwołują się do tradycji klasycznego cyrku z prezentacją zwierząt jako części składowej kultury europejskiej.

Do ostrowskiego Urzędu Miejskiego docierają głosy i argumenty zarówno zwolenników jak i przeciwników organizowania takich przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt.

– W ostatnich dniach otrzymałam list otwarty do prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych, którego autorem jest koalicja „Cyrk ze zwierzętami”. List przedstawia szereg argumentów przemawiających za udziałem zwierząt w przedstawieniach cyrkowych, które chcemy Państwu zaprezentować poprzez publikację treści listu – mówi prezydent Beata Klimek. – Zachęcam też do wyrażenia swojego zdania na ten temat przedstawicieli organizacji pozarządowych, którym bliska jest sprawa ochrony zwierząt. Materiały te będziemy publikować podczas trwania naszych konsultacji Dzięki opiniom różnych środowisk mieszkańcy będą mogli poznać argumenty wszystkich stron i w oparciu o nie wyrazić swoją opinię dotyczącą tej ważnej kwestii.

 

Formularz konsultacyjny dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego – Samorząd/Urząd Miejski/Konsultacje społeczne.

 

W ramach trwających konsultacji zainteresowani mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą skorzystać również z innych form przekazania formularza konsultacyjnego:

CZYTAJ  Poseł został potrącony

1)     drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected], wpisując w tytule wiadomości  „Konsultacje społeczne”,

2)     faksem na nr (62) 591 82 06,

3)     drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (istotna jest data wpływu),

4)     bezpośrednio w Urzędzie Miejskim al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, pokój 122.

Konsultacje społeczne potrwają do 16 lutego 2016 roku.

Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie? Czy zwierzęta powinny być obecne w cyrkach? Czy prezydent Ostrowa powinna ingerować w te tematy?

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
f
7 lat temu

Banda świrów w klatkach

Piotrek
7 lat temu

To co te dzieci w mieście mają oglądać może Biedronia

Janka
odpowiada  Piotrek
7 lat temu

To jest jakiś pomysł. Biedroń w klatce, ale proszę… ubrany!!!

kefir
odpowiada  Piotrek
7 lat temu

Dobry pomysł! P. Biedroń, p. Anna Grodzki, nasza prezydent Klimek, „prof.” Pawłowiczówna, p. Niesiołowski, „red.” Lis, „ojciec” Rydzyk, „społecznik” Owsiak, możliwości jest wiele. Wybieg bez batów, bez tresury, ot przejdą sobie, a ludzie mieliby wiele radości za kilka złotych. Bardzo dobry pomysł!

Idiota
7 lat temu

A mi się oprócz tresowanych dzikich zwierząt marzą prawdziwe walki na śmierć i życie gladiatorów z mieczami, maczugami i innymi przyrządami do zabijania. Póki co muszę się zadowolić nielegalnymi walkami psów organizowanymi przez świat przestępczy. Dlatego proszę panią prezydent, żeby nie zakazywała wstępu do Ostrowa z tresowanymi dzikimi zwierzętami, bo dla mnie to najprawdziwsza przyjemność gdy tresowany lew słucha człowieka, a okazuje się, że nie tylko dla mnie, bo dzieci i rodzice też się cieszą.

...
odpowiada  Idiota
7 lat temu

A masturbujesz się często przy fotkach małych dzieciaków?

ALF
7 lat temu

Cyrki ze zwierzętami to relikt przeszłości! Jeśli nauczymy się empatii do zwierząt to nie będziemy mieli problemów aby być lepszymi dla siebie a także innych ludzi…

HA HA
7 lat temu

Zamiast uczyc sztuki cyrkowej zwierzat to przestac doic krowy tylko te lale z klatek ha ha!!

Zdegustowany
7 lat temu

Wg. badań 70% społeczeństwa jest za karą śmierci, a jednak jakimś cudem jej nie ma pani Prezydent! O co jeszcze będzie pani pytała ulicę? Po co radni, po co prezydent?

Bartek
7 lat temu

z rodzicami w dzieciństwie chodziłem do zoo wraz ze znajomymi moich rodziców oraz ich dziećmi i to była niedziela o której do dzisiaj wspominam milutko, nie było wtedy za to gejów zielonych itp popaprańców młodzież znała swoje miejsce i to niekoniecznie w klatce i na pewno dużo lepiej wspominają czasy swojego dzieciństwa niż obecnie rosnący, te dzieciaki w klatce to są tzw bezstresowce tak są chowane do czego to prowadzi to już wiemy bo coraz więcej problemów z młodymi wkraczającymi w dorosłe życie bo tam już wejście do klatki będąc na utrzymaniu rodziców nie wystarcza, śmiem twierdzić że te same osoby które są teraz przeciwko cyrkowi w mieście (w Ostrowie tak już nie ma przecież żadnych atrakcji ) są za uchodźcami i to ukazuje że z chorymi ludźmi nie prowadzi się dialogu a zwyczajnie ich omija dużym łukiem 😉

kwojczyńska
7 lat temu

zdecydowanie-zakazać

Piter
7 lat temu

Zajmnijcie się lepiej biednymi ludźmi bo rząd niektorych gorzej traktuje niż ludzie zwierzęta a zwierzęta w cyrku jak by źle były traktowane to by to było widać. Bity pies nie wygląda normalnie a zwierzęta w cyrku wyglądają na zadowolone i najpewniej podlegają kontroli weterynarii

Psiarz
odpowiada  Piter
7 lat temu

Szczególnie jak powiatowy inspektor opieki nad zwierzętami karze lekarza za pośrednictwem polskiego sądu lekarza weterynarii karą pieniężną w wysokości 700 zł. za to, że leczy i pomaga bezdomnym psom i kotom

lucyfer
7 lat temu

Oczywiście zagłosowałem na TAK.
Epizody ze złym traktowaniem zwierząt w cyrkach nie mogą być wspólnym mianownikiem dla wszystkich cyrków. Resztę zweryfikuje rynek. Nie będzie popytu na zwierzęta – będą przez obręcze skakać ludzie, zarzynać się na arenie i pruć flaki. A „empatyczna” widownia chętnie wszystko nagra na smartfonach i wrzuci do sieci. Mi już się to podoba, a wam?

24
0
Napisz co o tym sądziszx