Piaski wyglądają jak zupa szczawiowa

Udostępnij
Tweet

Piaski-Szczygliczka to sztandarowa wizytówka Ostrowa Wielkopolskiego. Patrząc ogólnie nie trudno oprzeć się wrażeniu, że wiele rzeczy zmieniło się na plus. Jednak to co powinno być głównym atutem Piasków nadal pozostawia wiele do życzenia. Uruchomione w 2008 roku studnie głębinowe kosztowały 2,5 mln zł. Dzięki nim, jak można przeczytać na stronach urzędu miejskiego, woda miała być regularnie wymieniana. Mamy 2014 rok, a woda ze studni nie płynie. Mieszkańcy narzekają na „smród” pochodzący ze zbiornika rekreacyjnego. Prezes Miejskiego Zakładu Zieleni pobiera w tym samym czasie 7 zł za parking i odcina kupony.

+

Na Piaskach-Szczygliczce spotkaliśmy radnego miejskiego Alojzego Motylewskiego, który również przyglądał się tragicznemu stanowi wody w zbiorniku. Opinia jest jednoznaczna. Woda miejscami wygląda jak zupa szczawiowa, a miała być taka czysta.

[jwplayer mediaid=”68892″]

zupa-szczawiowa

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Najtwardszy strażak z Ostrowa!
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wojciech
9 lat temu

…Miasto ,a właściwie Zakład Zieleni oszczędza po prostu na prądzie i dlatego studnie nie działają , to skandal na „calego”
…. Może nowa pani Prezydent wreszcie coś z tym zrobi ,choć wydaje się że już za późno ,gdyż studnie powinny działać od marca /kwietnia aby dopompować świeżej wody w odpowiedniej ilości . -W lipcu Sanepid zamknie kompielisko jeśli będą upały i tak to się pewnie skończy ! …będzie latem pusto na Piaskach .

Mirek
9 lat temu

Zarówno Piaski, jak i Antonin są to zbiorniki zbyt płytkie, zatem przy dłuższych upałach woda zakwita i glony mają idealne warunki do rozwoju. Dlatego na Piaskach należało najpierw pogłębić zbiornik, uszczelnić ponownie dno i wymienić lub dosypać piasku na plażę. Przecież ludzie w upały przychodzą przede wszystkim kąpać się i plażować, a nie chodzić po linach, czy wspinać się na ściankę. Ale jak to w Polsce zaczęto od tyłu.
Owszem, z powodu braku laku dobry i kit, ale jak ludzie, a w szczególności dzieci zaczną chorować, to przestaną przychodzić w takich ilościach jak do tej pory.

babara
9 lat temu

Proponuje zabrac Prezydenta 3-go na piaski:)

14
0
Napisz co o tym sądziszx