Piaski wyglądają jak zupa szczawiowa

Piaski-Szczygliczka to sztandarowa wizytówka Ostrowa Wielkopolskiego. Patrząc ogólnie nie trudno oprzeć się wrażeniu, że wiele rzeczy zmieniło się na plus. Jednak to co powinno być głównym atutem Piasków nadal pozostawia wiele do życzenia. Uruchomione w 2008 roku studnie głębinowe kosztowały 2,5 mln zł. Dzięki nim, jak można przeczytać na stronach urzędu miejskiego, woda miała być regularnie wymieniana. Mamy 2014 rok, a woda ze studni nie płynie. Mieszkańcy narzekają na „smród” pochodzący ze zbiornika rekreacyjnego. Prezes Miejskiego Zakładu Zieleni pobiera w tym samym czasie 7 zł za parking i odcina kupony.

+

Na Piaskach-Szczygliczce spotkaliśmy radnego miejskiego Alojzego Motylewskiego, który również przyglądał się tragicznemu stanowi wody w zbiorniku. Opinia jest jednoznaczna. Woda miejscami wygląda jak zupa szczawiowa, a miała być taka czysta.

[jwplayer mediaid=”68892″]

zupa-szczawiowa

CZYTAJ  Marlena Maląg: Dobro rodzin wyznacza kierunek naszych działań

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wojciech
7 lat temu

…Miasto ,a właściwie Zakład Zieleni oszczędza po prostu na prądzie i dlatego studnie nie działają , to skandal na „calego”
…. Może nowa pani Prezydent wreszcie coś z tym zrobi ,choć wydaje się że już za późno ,gdyż studnie powinny działać od marca /kwietnia aby dopompować świeżej wody w odpowiedniej ilości . -W lipcu Sanepid zamknie kompielisko jeśli będą upały i tak to się pewnie skończy ! …będzie latem pusto na Piaskach .

Mirek
8 lat temu

Zarówno Piaski, jak i Antonin są to zbiorniki zbyt płytkie, zatem przy dłuższych upałach woda zakwita i glony mają idealne warunki do rozwoju. Dlatego na Piaskach należało najpierw pogłębić zbiornik, uszczelnić ponownie dno i wymienić lub dosypać piasku na plażę. Przecież ludzie w upały przychodzą przede wszystkim kąpać się i plażować, a nie chodzić po linach, czy wspinać się na ściankę. Ale jak to w Polsce zaczęto od tyłu.
Owszem, z powodu braku laku dobry i kit, ale jak ludzie, a w szczególności dzieci zaczną chorować, to przestaną przychodzić w takich ilościach jak do tej pory.

babara
8 lat temu

Proponuje zabrac Prezydenta 3-go na piaski:)

Monika
8 lat temu

Niestety to prawda 🙁 Miałam nadzieję, że w tym roku będę korzystac z kąpieli i znów wielkie rozczarowanie 🙁 Weszłam raz do tej wody kilka dni temu bo nie szło wytrzymac upału i już więcej tego nie powtórzę ! A jechac na Piaski tylko poplażowac, gdzie w takich temperaturach czlowiek tylko marzy o wejściu do wody mija się z celem 🙁

arci
odpowiada  Monika
8 lat temu

Pozostaje basen przy Olimpijskiej!!! Plażowanie też możliwe…

wlodzio
8 lat temu

Prezes MZZ to pazerna hiena!!!!!!!!!!!!!czerpie zyski z meszkańców na premię dla siebie,ale to koleś tego bufona Prezydenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zajj
8 lat temu

woda bla czysta tak 30at temu…he he

lolas
8 lat temu

,,sorry, taki mamy klimat,, 😉

Maja
8 lat temu

Może kiedyś coś zrobią z tą wodą, w jakimś następnym stuleciu haha

mgmgm
8 lat temu

Przez chwilę myślałam, że to drugie zdjęcie to też piaski.

mgmgm
8 lat temu

Dlatego síę tam nie pojawiam. Ohyda.

14
0
Napisz co o tym sądziszx