Powstaje Street Workout Park

Udostępnij
Tweet

Do końca maja w Parku Północnym (ul. Konopnickiej przy tzw. Sklejkach) powstanie Street Workout Park. Nowy obiekt do ćwiczeń kalistenicznych na świeżym powietrzu zlokalizowany będzie obok istniejących już: placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Street Workout (ang. Street – ulica, Workout – trening) –  to rodzaj ćwiczeń kalistenicznych na świeżym powietrzu, wykonywanych z użyciem elementów tzw. „małej architektury” , np. trzepaki, murki, latarnie, bramki piłkarskie, …). Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej specjalnie do tego celu przystosowanych Parków (place zabaw dla dorosłych), wyposażonych w drążki rozmieszczone na różnych wysokościach, poręcze, lub drabinki.

Jest to świetny sposób na wzmocnienie kondycji, poprawę sylwetki, oraz znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu na otwartym terenie.W Ostrowie z inicjatywy grupy miłośników ćwiczeń na świeżym powietrzu powstanie pierwszy w naszym mieście Street Workout Park. Zlokalizowany on będzie w Parku Północnym na powierzchni około 130 m2. To kolejny tego typu obiekt w naszym mieście. W Parku 600 -lecia miasto wybudowało skatepark, który już dziś cieszy się dużą popularnością miłośników deskorolki. W Ostrowie coraz bardziej oblegane są także siłownie zewnętrzne, których w sumie jest już osiem. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i dorośli. Główna zaleta tych obiektów to ich ogólnodostępność – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wykonawcą obiektu jest firma Techramps z Krakowa. Street Workout Park powstanie do 31 maja br.

W Rosji sprawdza się on tak:

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
co jest ?
10 lat temu

A czemu nie widać zadnych prac związanych z tym obiektem ? Nic a nic cisza jest.

Zainteresowany
10 lat temu

I moja mała rada, gdy powstanie juz ten obiekt niech czasem służby lub dozorca który sprawuje porządek na tamtym terenie sprawdzi rurki czy nie ma na nich żyletek przylepionych.Bo z tego co widziałem na internecie ludzie są tak bezduszni że tak robią.

Ciekawy
10 lat temu

Czy zostaniemy powiadomieni o zakończeniu prac tego obiektu ?

mcj
10 lat temu

Jeżeli ktoś nie zna parku to jaka pewność, że będzie znać ulicę przy jakiej leży :-/ Park Północny jest przy sklejkach – okolice Reymonta/Konopnickiej.

Krystyna
10 lat temu

A ten Park Północny to przy jakiej ulicy? – Nie można by tak podawać nazw ulic?Przecież nie każdy zaraz wie.

Marcin.ostrow24.tv
odpowiada  Krystyna
10 lat temu

Park Północny-mieści się za TBS-mi przy ulicy Marii Konopnickiej.

El
10 lat temu

Na to czekałem 🙂 Tylko proszę dbajcie o to by tego nie zepsuli. DZIEKUJEMY ! 🙂

7
0
Napisz co o tym sądziszx