Młodzież stworzyła swój bike park

Młodzież z Ostrowa Wielkopolskiego, nie prosząc się nikogo, stworzyła swoje wymarzone miejsce Bike Park. Można tam spróbować prostych akrobacji na rowerze.

Pomysł zrodził się pół roku temu. Zamiast tracić czas wpatrując się nadmiernie w ekrany telefonów, postanowili zainwestować swój czas i potencjał w rozwój rowerowej pasji.

Kilkunastu chłopaków tworzy w lesie park rowerowy. Najpierw posprzątali porzucone śmieci i założyli własne worki na odpady.

Teraz mają kolejne plany na rozwój miejsca, które jest ogólnodostępne i bezpłatne. Najważniejsze to pamiętać o posiadaniu kasku.

Bike park znajduje się na końcu ulicy Dębowej. Obecnie stworzono tam 10 miejsc do wyskoków i kilka tras. Chłopcy najczęściej spotykają się w dni wolne od szkoły.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Najlepsi w Polsce w konkursie Samsunga
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sraka z cipy
16 dni temu

dobrze ze im zdjecie zrobili przynajmniej wiadomo kogo scigac 😆

Cap3lla
odpowiada  sraka z cipy
14 dni temu

Najlepiej Twoich starych i byłych nauczycieli, że takiego tuka w świat wypuścili.

fanka
16 dni temu

Super chłopaki. Szalejcie i rozwijajcie swoją pasję. Może kiedyś miasto zbuduje taki obiekt dla Was tego Wam życzę

Adam
17 dni temu

Bywam tam bardzo często spacerując po lesie i obserwuje to co robią Ci ambitni i pełni pasji oraz zaangażowania Panowie. Nikt tam nie wycina lasu. Powinni dostać medal za to czego do tej pory dokonali własnymi siłami. Posprzątali cały bałagan pozostawiony przez baranów piszących o ochronie środowiska i wycince lasu a sami robią więcej szkody niż pożytku, szkoda tylko, że włodarze miasta nie mają pomyslu, aby Im pomóc w tym co robią. Panowie Szacunek za to co robicie, życzę bezpiecznej jazdy.
Pozdrawiam Adam.

Mateusz
17 dni temu

Ogólnie, sam pomysł to nie pierwszyzna w tym miejscu. Od wielu lat chłopaki tam działają, ale miło, że ktoś zwrocił uwagę. Mam nadzieję, że będą rozwijać pasję

Lilka
odpowiada  Mateusz
16 dni temu

Zgadza się to nie pierwszy raz kiedy młodzież sama się tam organizuje, niestety leśniczy nie raz im psuł to co zbudowali jak również zabierał pozostawione tam rzeczy.
Może by w końcu miasto pomogło im w profesjonalnym zbudowaniu toru.

AsaSyn
odpowiada  Lilka
14 dni temu

Znam czterech leśniczych, którzy pełnili to stanowisko przez minione ćwierć wieku. O którym konkretnie piszesz? Podaj ramy czasowe, w jakim to było konkretnie okresie, to sprawdzę temat u źródła.

Ostatnio edytowany 14 dni temu by AsaSyn
detektyw
17 dni temu

Pewnie jak byłoby to wybudowane za pieniądze miasta kosztowałoby około 900 000zł, a chłopacy zrobili sami – brawo 😉 Bawcie się dobrze, młodość nie wieczność.

Glinka
17 dni temu

Ja widziałem to ich sprzątanie. Nielegalnie wycięli kilka drzew, inne połamali. Tyle miejsca, ale trzeba jeszcze lasy zająć. Pasożyty inwazyjne, a nie młodzież. Las nie jest do skakania jak małpy. Niech idą do Klimkowej i jej protest show urządzą. Zamiast biegi wyprawiać, niech na kozim obok skate srarku postawią bike srajk.

Orędownik orangutanizmu społecznego
odpowiada  Glinka
14 dni temu

Lekarz jest już w drodze. Proszę zachować spokój i się nie przemieszczać.
P.S.
Wiewiórkom i reszcie fauny leśnej również nie wolno skakać po drzewach, czy tylko ludziom?

Zbyszek
odpowiada  Glinka
14 dni temu

Taaaa chłopaki ciągle sprzątają a jak jakiś nie do rozwinięty bachor przyjdzie i śmieci to nie ich wina. A jak komuś się to nie podoba co robią to niech tam nie chodzi i koniec tematu. No debil jakich mało

js52
17 dni temu

Pewnie zaraz im to ktoś zabierze. Zamiast pomóc, będą im przeszkadzać, straszyć i karać.

45
0
Napisz co o tym sądziszx