Dni Nowych Skalmierzyc – burmistrz tłumaczy się z niepopularnej decyzji. Będą mniejsze atrakcje

Udostępnij
Tweet

Dni Nowych Skalmierzyc to święto radości i zabawy, do której włączamy nie tylko mieszkańców Gminy, ale i przybywających do nas w tym czasie gości. Tegoroczne miałyby swoją 28. odsłonę. Miałyby… Tryb przypuszczający oznacza, że nie będzie ich w dotychczasowej formule z wysokobudżetowym koncertem z gwiazdami.

Powodem tej trudnej i niepopularnej decyzji są oszczędności. Po przestudiowaniu kosztów poprzednich festynów a także analizie budżetu uznałem, że rok 2023 nie jest dobrym czasem na organizację tego typu imprez. W obecnej, nieprzewidywalnej sytuacji gospodarczej chcielibyśmy lokować publiczne środki w głównej mierze w inwestycje infrastrukturalne, proekologiczne czy remontowe. Czas imprez w skali makro powróci, tymczasem zapraszam do uczestnictwa w kilku pomniejszych przedsięwzięciach.

To m.in.
❤ 27 maja – Motoserce /Stadion M-G/,
👪 4 czerwca – festyn z okazji Dnia Dziecka /Stadion M-G/,
🚒 24 czerwca – zawody sportowo-pożarnicze o charakterze pikniku rodzinnego /Stadion M-G/,
🚗 8 lipca – zlot pojazdów zabytkowych /Stadion M-G/,
🍭 29 lipca – festyn Leżakowanie z Coolturą /Stadion M-G/,
🌻 3 września – Dożynki Gminne – Stachursky i Soleo /Ociąż/

Dofinansowujemy także szereg wydarzeń naszych organizacji pozarządowych, o których będziemy informować na bieżąco. Zapewniam, że nie zabraknie w nich atrakcji pozwalających na dobrą, wspólną zabawę i integrację. – oświadczył burmistrz miasta i gminy Nowe Skalmierzyce.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zatrzymali dwóch poszukiwanych
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Franek
6 miesięcy temu

Budzikowej to ON do pięt nie sięga. Kasę rozdaje na KGW, a te ją roztrwaniają na zachcianki!!!!!!!!!!!!!

Marek G.
6 miesięcy temu

W sumie dobra decyzja…ale tak po prawdzie to darmowe dla ludzi są gwiazdy i ochrona strażaków,a za resztę trzeba słono płacić, każda duperelka droższa cztery razy niż poza festynem….

13
0
Napisz co o tym sądziszx