Dni Nowych Skalmierzyc – burmistrz tłumaczy się z niepopularnej decyzji. Będą mniejsze atrakcje

Dni Nowych Skalmierzyc to święto radości i zabawy, do której włączamy nie tylko mieszkańców Gminy, ale i przybywających do nas w tym czasie gości. Tegoroczne miałyby swoją 28. odsłonę. Miałyby… Tryb przypuszczający oznacza, że nie będzie ich w dotychczasowej formule z wysokobudżetowym koncertem z gwiazdami.

Powodem tej trudnej i niepopularnej decyzji są oszczędności. Po przestudiowaniu kosztów poprzednich festynów a także analizie budżetu uznałem, że rok 2023 nie jest dobrym czasem na organizację tego typu imprez. W obecnej, nieprzewidywalnej sytuacji gospodarczej chcielibyśmy lokować publiczne środki w głównej mierze w inwestycje infrastrukturalne, proekologiczne czy remontowe. Czas imprez w skali makro powróci, tymczasem zapraszam do uczestnictwa w kilku pomniejszych przedsięwzięciach.

To m.in.
❤ 27 maja – Motoserce /Stadion M-G/,
👪 4 czerwca – festyn z okazji Dnia Dziecka /Stadion M-G/,
🚒 24 czerwca – zawody sportowo-pożarnicze o charakterze pikniku rodzinnego /Stadion M-G/,
🚗 8 lipca – zlot pojazdów zabytkowych /Stadion M-G/,
🍭 29 lipca – festyn Leżakowanie z Coolturą /Stadion M-G/,
🌻 3 września – Dożynki Gminne – Stachursky i Soleo /Ociąż/

Dofinansowujemy także szereg wydarzeń naszych organizacji pozarządowych, o których będziemy informować na bieżąco. Zapewniam, że nie zabraknie w nich atrakcji pozwalających na dobrą, wspólną zabawę i integrację. – oświadczył burmistrz miasta i gminy Nowe Skalmierzyce.

CZYTAJ  Zderzyli się w tym samym miejscu (zdjęcia)

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Franek
10 dni temu

Budzikowej to ON do pięt nie sięga. Kasę rozdaje na KGW, a te ją roztrwaniają na zachcianki!!!!!!!!!!!!!

Marek G.
10 dni temu

W sumie dobra decyzja…ale tak po prawdzie to darmowe dla ludzi są gwiazdy i ochrona strażaków,a za resztę trzeba słono płacić, każda duperelka droższa cztery razy niż poza festynem….

Marek
10 dni temu

Wreszcie normalna decyzja ,wszyscy tak powinni zrobić i pokazać jak dobrze jest za PiS. No a po drugie to te niby gwiazdy też nie wiedzą ile wołać za swoje wykony z playbacku.

Emanuel
10 dni temu

Słuszną rację podjął burmistrz trzeba walczyć z alkoholizmem bo impreza imprezą a alkoĥol leje się strumieniami

Ryszard taxi driver zbierznosc z klanem przypadkow
10 dni temu

Nie ma tańcowania za pieniądze podatników, pytanie tylko dlaczego imprezy nie zasponsorowała firma co będzie smieci palić na terenie gminy ? Przecież oni tacy oh i ah…. dają jak pis…

Ryszard taxi driver zbierznosc z klanem przypadkow
10 dni temu

Łun jest skoncentrowany na biznesie śmieciowym, a nie jakiś tam tańcach hopsasańcach, nawalonego wsiurosława Kazia czy innego Józefa…

kit
10 dni temu

Niech sie uczy prezydent Ostrowa od pana burmistrza!

Mieszkaniec
11 dni temu

Ale dla pracowników gminy 5000 tysięcy premi co roku są

Tom
11 dni temu

Brawo Panie Burmistrzu, sa wazniejsze wydatki ale hołota nie bedzie zadowolona bo nie bedzie darmowej imprezy z zenkopodobnymi zespołami, chlaniem piwska i żarcia przypalonej kiełbachy . To sie nie spodoba

Józwa Butrym
odpowiada  Tom
9 dni temu

No i ch…

Zygmunt
11 dni temu

a w Ostrowie kasy mamy sporo starczy na zabawę i premie dla prezesów , a jak zabraknie to sie podniesie smieci abo podatek od nieruchomości.

13
0
Napisz co o tym sądziszx