Wszyscy Śpiewamy na Rockowo – relacja

To był jubileuszowy Międzynarodowy Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo! Ostrowski festiwal ma już 35 lat. Swoje urodziny świętował razem z równolatkiem Big Cycem, Dziwną Wiosną i Kasią Kowalską na finał. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury było po prostu rockowo!

Koncert zainaugurowano spotkaniem z Big Cycem – wernisażem wystawy zadedykowanej twórczości zespołu oraz wyjątkowym, akustycznym koncertem.

– Big Cyc miał swoje wielkie święto. Był wernisaż wystawy. Był niesamowity koncert. Był też tort. I było wspólne śpiewanie! To w końcu 35 lat naszego festiwalu, ale i naszego Big Cyca! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i dodaje -…a zatem! Raz jeszcze! Moje Kochane Big Cyce! Za wszystkie Wasze piosenki, teksty, niezapomniane koncerty, które zawsze trafnie opisywały naszą polską, często niełatwą rzeczywistość. Za czułe i nierozerwalne więzi z Ostrowem Wielkopolskim i promocję naszego miasta. I w końcu za to jacy jesteście – dowcipni, inteligentni i twórczy – z serca DZIĘKUJĘ! Panowie! Jestem Waszą wierną fanką!

Drugi dzień Przeglądu to kierunek ku scenie w Piwiarni u Bossmana. Jako support koncertu zespołu Moskwa, obchodzącego swoje 40-lecie istnienia, wystąpił uczestnik przeglądu konkursowego – zespół Windreiter – Metal Punk z Nordhauden.

Natomiast na Małej Scenie zaprezentował się zespół Dziwna Wiosna – to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Goście od razu wstali ze swoich krzeseł.

Trzeci, festiwalowy dzień to przesłuchania konkursowe, ale i spotkanie z redaktorem, pisarzem, dziennikarzem – Wiesławem Wiessem – gościem specjalnym. Spotkanie poprowadził Marcin Bąkiewicz – dyrektor programowy oraz dyrektor muzyczny Antyradia, w tym roku przewodniczący konkursowego jury.

Zaraz potem nadszedł moment, na który czekały wszystkie zespoły – ogłoszenie werdyktu jury 35. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo.

Laureatem nagrody Grand Prix 2023 AD został zespół Free Road!

CZYTAJ  Znacie piratów? Telewizja na nich czeka

…a na finał koncert Kasi Kowalskiej. Rockowe emocje, akustyczne brzmienia, niezapomniane przeboje. I ona – dama polskiej sceny rockowej. Czyż można było piękniej wyobrazić sobie ten wieczór? Chyba nie! Zjawiskowo zakończył się 35. Międzynarodowy Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo.

– Wszyscy Śpiewamy na Rockowo to zawsze niesamowita atmosfera, rockowe brzmienia i cudowna publiczność. To były trzy intensywne, festiwalowe dni. Gratulujemy zwycięzcom przeglądu młodych kapel i mówimy im do zobaczenia – również na ostrowskich scenach. Za nami piękne urodziny Przeglądu. Łapiemy oddech i już przygotowujemy się do kolejnych kulturalnych wydarzeń w mieście – mówi Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
11 miesięcy temu

Lewacka/obrzydliwa „twarz” Ostrowa! https://www.youtube.com/watch?v=fppzQkoeJiM

budyń
11 miesięcy temu

ksiądz proboszcz był ?

Adam Rudnik z Ostrowa
11 miesięcy temu

Też tam byłem i słyszałem . Bardzo fajny koncert a to że ktoś tam się lansuje aby być zauważalnym nie interesuje mnie . Z tym że miało być tak rewelacyjnie po koncercie miał być cały zespół a tu zaledwie Skiba wyszedł i szurał po posadzce butami jak w Ciechocinku . A jak się kreował że nie chowają się jak Edyta Górniak . A tu klops słabo wypadli po koncercie . Gdyby zachowali fason i wyszli chociaż Ostrowiacy do swoich fanów to Ok , ale w tym przypadku klapa na całego . Becia zadowolona zaśpiewała choć prostego tekstu nie znała . Jak się jest przyjacielem to chociaż udaję że umiem . Jak zenon .

18
0
Napisz co o tym sądziszx