Szczegóły otwarcia lodowiska

Udostępnij
Tweet

Otwieramy sezon zimowy na lodowisku miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Start już w sobotę, 4 grudnia, od godziny 10. To już piąty sezon w Ostrowie Wielkopolskim z lodowiskiem!

– Kochani! Już możecie ostrzyć łyżwy! W najbliższą sobotę, 4 grudnia, otwieramy Lodowisko miejskie. Już czeka na Was nowa, gładka tafla lodu i błyszczące pingwinki! Ostrowskie lodowisko stało się obowiązkowym punktem zimowych atrakcji w mieście i ma swoich młodszych i starszych sympatyków. Życzę Wam dobrej i bezpiecznej zabawy! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Lodowisko czynne będzie każdego dnia, w godzinach od 10 do 21, w tym dwie przerwy techniczne: w godzinach od 13 do 14 oraz od 17 do 18.

Ostrowskie lodowisko to tafla o powierzchni 900 m2 z bandami, część szatniowo-socjalna, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt. Obiekt wyposażony w nagłośnienie, kamery monitoringu, suszarkę na 48 par butów, regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Do tego teleskopowa trzyrzędowa trybuna, szafki przebieralni, a w holu krzesła i stoliki, przy których można napić się kawy. Do dyspozycji jest tu aż 280 par nowych łyżew, a pingwinki umożliwiają naukę jazdy.

Miejskie lodowisko otwarto w 2017 roku. Koszt tej inwestycji to blisko 3,3 mln złotych. Ostrów Wielkopolski otrzymał blisko 870 000 złotych dofinansowania do budowy lodowiska z Ministerstwa Sportu i Turystyki z pilotażowego Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anka
1 rok temu

Szkoda, ze od rana do wieczora jeździ się w jednym kierunku i muzyka puszczana jest z małego głośnika.

Jerry
1 rok temu

ile decybeli jest dopuszczalne bo w sobotę mieszkańcy osiedla przez zbyt głośną muzykę nie mogli w mieszkaniach normalnie funkcjonować, spacerując było słychać nawet na ul. Majorka

Janek
1 rok temu

Rada nadzorcza, zarząd, prezes lodowiska – obsadzone już wszystkie stanowiska rodzinami prominentów? Ciekawa ilu miernych biernych ale wiernych znalazło dobre fuchy na państwowym wikcie… Pewnie sporo się utuczy w firmie lodowisko.

Wcale .nie to nie dziwi...
1 rok temu

A caryca przetnie wstęgę z bananem na twarzy?
Bananowa focia musi być…

hokeista
1 rok temu

Parking będzie za darmo czy postawią parkometr

Przedstaw się
1 rok temu

Mam nadzieję że zaszczepieni bez kolejki 😉

Fallus Anolymus
1 rok temu

Ciekawe jakie limity będą.. Szczypawkowych wpuszczać będą..

M43
1 rok temu

To może jeszcze podacie adres tego lodowiska abym mógł przyjechać z wnukami?

Zach Wereński
1 rok temu

W Kaliszu czynne już od miesiąca, w Środzie Wlkp. od 2 tyg, Oleśnica od 17.11 sprawdzam dalej i np. o wiele większe lodowisko w Świdnicy od października… Co oni się uparli z otwieraniem na te Mikołajki?

9
0
Napisz co o tym sądziszx