OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Na Aquapark w Ostrowie przeznaczono teraz 150 tys. zł. Dlaczego tak mało?

Temat budowy Aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim powraca każdego lata. Jego namiastką jest co prawda basen miejski, ale korzystanie z niego, mocno uzależnione jest od pogody. Na ostatniej Sesji Radni przeznaczyli na powstanie Aquaparku raptem 150 tys. zł. Dlaczego tak mało?

+

Zdaniem władz miasta, ta kwota pozwoli na stworzenie Programu funkcjonalno – użytkowego, w którym zawarte będą nasze wymagania i oczekiwania dotyczące aquaparku, a także na wykonanie koncepcji wielobranżowej. Te dokumenty są niezbędne, by można było ogłosić przetarg na projekt oraz na prace budowlane.

– Tak więc pierwszy – najważniejszy krok zmierzający do realizacji tej oczekiwanej i potrzebnej w mieście inwestycji został właśnie zrobiony. Po hali widowiskowo – sportowej będzie to drugi tak ważny obiekt sportowo – rekreacyjny naszego miasta. – przekonuje prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Oby jego rozwiązania były atrakcyjniejsze niż okolicznych istniejących już obiektów.

POLECANE NEWSY
47 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz?
odpowiada  OstrowUmiera
2 lat temu

Piaski – teren prywatny – od kiedy?

Mimo
odpowiada  Mimo
2 lat temu

Takie obiekty są wielopoziomowe więc nie koniecznie zjeżdżalnie można zrobić na wierzy mogą wychodzić poza budynek jeśli sama powierzchnia nie starczy wszystko da się zrobić.

Rfi
odpowiada  Piotr
2 lat temu

W Lesznie był prywatny a właściciel zażądał od miasta 1,2 mln dotacji, przykład Wrocławia jednak pokazuje, że Aquapark może się zwrócić jeśli ceny są niskie, atrakcji jest dużo i ciągle powstają nowe do tego karnety za dobrą cenę np. paro miesięczne we wrocku 450zł za 4 miesiące daje jakieś 5 zł za dzień, imprezy świąteczne i tematyczne. Do Wrocławia przyjeżdżają kopiować z całej Europy i to prawdopodobnie jedyny Park, który tylko w zeszłym roku zaliczył zysk ok 14 mln zł. więc się da trzeba chcieć.

stara rura do kibica
odpowiada  Kasandra
2 lat temu

Przeczytaj uważnie co napisałam i pomyśl kibolu, choć wiem że wam to przychodzi z trudnością. Ty z pewnością jesteś gówniarzem, byz rodziny, ciebie nie obchodzi problem przedszkoli, żłobków, szkół. Ty chcesz zabawy, takie prawo twojego szczenięcego wieku. Jeśli natomiast jesteś dorosły, to zacznij badania w celu odnalezienia mózgu.,

Artek do OstrówUmiera
odpowiada  OstrowUmiera
2 lat temu

A co ją obchodzą Piaski? To teren prywatny, a nie miasta. Zażalenia składaj do właścicieli obiektu…

Każdy umie tylko narzekać. Cokolwiek by nie powstało w tym mieście to i tak źle…

Masakra ..
Ogarnijcie się trochę. Dajcie kilka mln na to co chcecie żeby było w mieście na już to będzie 🙂
Miasto nie dostaje dotacji od tak 20 mln i sobie róbta co chceta – muszą złożyć wniosek o dotację na KONKRETNY cel i przyznana dotacja może być wykorzystana TYLKO na ten cel. Ale Janusze i Grażyny tego nie potrafią pojąć i pi***olą od rzeczy..

HADWAO – kto Ci broni otworzyć interes i zatrudniać ludzi ??
Miasto ma wszystko za Was robić? Weźcie się do roboty i sami zróbcie… Wy to najlepiej się zatrudnić kase brać za leżenie i narzekać… Gratulacje życia 😛 Żal mi Was – a w sumie to nie

Piotr
2 lat temu

również uważam że aquapark nie jest w Ostrowie potrzebny, to droga inwestycja a aquaparki się nie zwracają,
(mamy przykład Leszna), doprawdy czy najważniejszy powód aby go u nas zbudować to że Kalisz ma?

już bym wolał aby wśród basenów które mamy był jakiś czynny od 6 rano (aby można było pójść przed pracą), saunarium też mogłoby być, ale porządne a nie przy basenie

Xyz
odpowiada  Mimo
2 lat temu

Wydaje mi się, że na te wszystkie pomysły, a nawet na część z nich, tam po porostu nie ma miejsca. A może nie mam racji?

Tomek
odpowiada  OstrowUmiera
2 lat temu

o ile wiem, to wybory samorządowe są za cztery lata, a woda na Piaskach musi być dobra bo inaczej Sanepid wprowadziłby zakaz kąpieli, a takiego zakazu nie ma.

Listonosz
odpowiada  XxX
2 lat temu

Na ul. Nigdy 13

laptop
odpowiada  Pk
2 lat temu

świątka to pamiętam, jak z kruszyńskim startowali w wyborach. z jego córką chodziłem do gimnazjum do esesmańskich salezjanek. śpiewaliśmy przy niej że pan kruszyński okradał miasto

47
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x