OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Na Aquapark w Ostrowie przeznaczono teraz 150 tys. zł. Dlaczego tak mało?

Temat budowy Aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim powraca każdego lata. Jego namiastką jest co prawda basen miejski, ale korzystanie z niego, mocno uzależnione jest od pogody. Na ostatniej Sesji Radni przeznaczyli na powstanie Aquaparku raptem 150 tys. zł. Dlaczego tak mało?

+

Zdaniem władz miasta, ta kwota pozwoli na stworzenie Programu funkcjonalno – użytkowego, w którym zawarte będą nasze wymagania i oczekiwania dotyczące aquaparku, a także na wykonanie koncepcji wielobranżowej. Te dokumenty są niezbędne, by można było ogłosić przetarg na projekt oraz na prace budowlane.

– Tak więc pierwszy – najważniejszy krok zmierzający do realizacji tej oczekiwanej i potrzebnej w mieście inwestycji został właśnie zrobiony. Po hali widowiskowo – sportowej będzie to drugi tak ważny obiekt sportowo – rekreacyjny naszego miasta. – przekonuje prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Oby jego rozwiązania były atrakcyjniejsze niż okolicznych istniejących już obiektów.

47 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz?
odpowiada  OstrowUmiera
1 rok temu

Piaski – teren prywatny – od kiedy?

Mimo
odpowiada  Mimo
1 rok temu

Takie obiekty są wielopoziomowe więc nie koniecznie zjeżdżalnie można zrobić na wierzy mogą wychodzić poza budynek jeśli sama powierzchnia nie starczy wszystko da się zrobić.

Rfi
odpowiada  Piotr
1 rok temu

W Lesznie był prywatny a właściciel zażądał od miasta 1,2 mln dotacji, przykład Wrocławia jednak pokazuje, że Aquapark może się zwrócić jeśli ceny są niskie, atrakcji jest dużo i ciągle powstają nowe do tego karnety za dobrą cenę np. paro miesięczne we wrocku 450zł za 4 miesiące daje jakieś 5 zł za dzień, imprezy świąteczne i tematyczne. Do Wrocławia przyjeżdżają kopiować z całej Europy i to prawdopodobnie jedyny Park, który tylko w zeszłym roku zaliczył zysk ok 14 mln zł. więc się da trzeba chcieć.

stara rura do kibica
odpowiada  Kasandra
1 rok temu

Przeczytaj uważnie co napisałam i pomyśl kibolu, choć wiem że wam to przychodzi z trudnością. Ty z pewnością jesteś gówniarzem, byz rodziny, ciebie nie obchodzi problem przedszkoli, żłobków, szkół. Ty chcesz zabawy, takie prawo twojego szczenięcego wieku. Jeśli natomiast jesteś dorosły, to zacznij badania w celu odnalezienia mózgu.,

Artek do OstrówUmiera
odpowiada  OstrowUmiera
1 rok temu

A co ją obchodzą Piaski? To teren prywatny, a nie miasta. Zażalenia składaj do właścicieli obiektu…

Każdy umie tylko narzekać. Cokolwiek by nie powstało w tym mieście to i tak źle…

Masakra ..
Ogarnijcie się trochę. Dajcie kilka mln na to co chcecie żeby było w mieście na już to będzie 🙂
Miasto nie dostaje dotacji od tak 20 mln i sobie róbta co chceta – muszą złożyć wniosek o dotację na KONKRETNY cel i przyznana dotacja może być wykorzystana TYLKO na ten cel. Ale Janusze i Grażyny tego nie potrafią pojąć i pi***olą od rzeczy..

HADWAO – kto Ci broni otworzyć interes i zatrudniać ludzi ??
Miasto ma wszystko za Was robić? Weźcie się do roboty i sami zróbcie… Wy to najlepiej się zatrudnić kase brać za leżenie i narzekać… Gratulacje życia 😛 Żal mi Was – a w sumie to nie

Piotr
1 rok temu

również uważam że aquapark nie jest w Ostrowie potrzebny, to droga inwestycja a aquaparki się nie zwracają,
(mamy przykład Leszna), doprawdy czy najważniejszy powód aby go u nas zbudować to że Kalisz ma?

już bym wolał aby wśród basenów które mamy był jakiś czynny od 6 rano (aby można było pójść przed pracą), saunarium też mogłoby być, ale porządne a nie przy basenie

Xyz
odpowiada  Mimo
1 rok temu

Wydaje mi się, że na te wszystkie pomysły, a nawet na część z nich, tam po porostu nie ma miejsca. A może nie mam racji?

Tomek
odpowiada  OstrowUmiera
1 rok temu

o ile wiem, to wybory samorządowe są za cztery lata, a woda na Piaskach musi być dobra bo inaczej Sanepid wprowadziłby zakaz kąpieli, a takiego zakazu nie ma.

Listonosz
odpowiada  XxX
1 rok temu

Na ul. Nigdy 13

laptop
odpowiada  Pk
1 rok temu

świątka to pamiętam, jak z kruszyńskim startowali w wyborach. z jego córką chodziłem do gimnazjum do esesmańskich salezjanek. śpiewaliśmy przy niej że pan kruszyński okradał miasto

47
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x