OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dni Odolanowa 2019 – fotorelacja

XXVII Dni Odolanowa bez wątpienia przejdą do historii, nie tylko z powodu znakomitych występów artystycznych, zaciętych konkurencji szachowych i wędkarskich, czy znakomitej pogody, ale również dlatego, że przypadły tego samego tygodnia  w którym obchodziliśmy uroczyste otwarcie odnowionego Kościoła poewangelickiego, przekształconego na nowoczesną salę wielofunkcyjną.

+

Tak jak każdego roku wyśmienita zabawa rozpoczęła się już w piątek od występów wokalnych dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Odolanów oraz zespołów tanecznych Odolanowskiego Domu Kultury. Kulminacyjnym punktem piątkowego wieczoru był jednak koncert gwiazdy wieczoru – zespołu disco polo „Piękni i Młodzi”, który zgromadził pod sceną pokaźną rzeszę miłośników tego rodzaju muzyki.

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się już o godzinie 6.00 zawodami wędkarskimi o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się jak co roku Ogólnopolski Turniej Szachowo-Warcabowy, na który zjechali uczestnicy z wielu zakątków naszego kraju. Bardzo ciekawym elementem kulturalnym tegorocznego święta miasta, była konferencja „Strażnicy graniczni – kawalerowie Virtuti Militari w szeregach Wielkopolskiego inspektoratu Okręgowego Straży Granicznej połączona z wystawą „Na Granicy czuwa Straż”, która odbyła się w Kościele poewangelickim. W czasie tegorocznych Dni Odolanowa mieszkańcy mieli również możliwość zobaczyć nasz piękny Kościół od środka, podczas dni otwartych zorganizowanych w sobotę i niedzielę. Po południu na scenie zaprezentował się zespół „Lonely Flowers”, następnie mogliśmy wysłuchać koncertu Odolanowskiej Orkiestry Dętej”, a także zespołu „Cztery”.

Niesamowitym przeżyciem był bez wątpienia występ gruzińskiego zespołu ludowego „Kolxida”, który na estradzie pojawił się punktualnie o godzinie 19.00 i dał pokaz niesamowitych umiejętności tanecznych oraz dyscypliny, co w połączeniu z barwnymi kostiumami oraz młodością dało spektakularny i widowiskowy efekt. Występ zespołu składającego się głównie z dzieci i młodzieży w wieku 15- 19 lat na długo pozostanie w pamięci i w sercach mieszkańców Odolanowa obecnych w tym czasie na placu.

Po tradycyjnych życzeniach Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów Mariana Janickiego, któremu towarzyszyła duża grupa zaproszonych gości przyszedł czas na  koncert gwiazdy sobotniego wieczoru czyli zespołu „Poparzeni Kawą Trzy”. Kapela dla której teksty piosenek pisze Rafał Bryndal nie zawiodła oczekiwań i przez ponad godzinę bawiła publiczność swiętną grą na gitarach, perkusji oraz instrumentach dętych, co w połączeniu z wokalem i znakomitym kontaktem z ludźmi dało niesamowity efekt i porwało odolanowską publiczność. Zwieńczeniem wieczoru był pokaz sztucznych ogni. Do późnych godzin nocnych publikę zabawiały jeszcze zespoły „Sax Eden”, oraz „Coś tu nie gra”.

Niedzielne popołudnie należało do najmłodszych uczestników, a w oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru mogliśmy wysłuchać występu Młodzieżowej Orkiestry Rozrywkowej z ODK, Orkiestry Szkoły Muzycznej I stopnia z Odolanowa, oraz zespołu „Mr Fun”. We włoskie klimaty wprowadził nas duet „ An Dreo e Karina”. Osoby, które nie mogły być w sobotę miały możliwość obejrzeć kolejny występ Kolxidy.  Największą publiczność w tym dniu zgromadził jednak zespół „MIG”, autorzy takich hitów jak Wymarzona, czy Miód Malina.

Podczas Dni Odolanowa nie mogło zabraknąć licznie odwiedzanego wesołego miasteczka, zamków dmuchanych i karuzel. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa pojazdów militarnych, stoiska z zabawkami i oczywiście stoiska z jedzeniem typu Foodtruck.

Szczegółowe relacje z wydarzeń sportowych i kulturalnych oraz kolejne galerie zdjęć ukażą się w najbliższych dniach.

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
c
2 lat temu

znowu podatnik RP wydał kase ba pijacką impreze any politycy i ci w kolejce do koryta RP mogli za darmo sie pokazac

roman
2 lat temu

a ta pani w bląd włosach jak sie nazywa w tej mini chyba pracuje w gminie zna ktos jej nazwisko

Audi RS6
odpowiada  Janusz
2 lat temu

Łeb jesteś i tyle w temacie,dokształć się

Audi RS6
odpowiada  !!! @ Janusz
2 lat temu

Nie ma co wdawać się w dyskusje z gościem bez szkoły,który cały dzień jest wpatrzony w ekran swojego smartfona i tylko czeka aż ktoś mu odpisze na komentarz.Panie Januszu kolegów szukaj sobie Pan gdzie indziej bo tu tylko plebs,i wieśniaki bez gustu a Pan jesteś gość z klasa i na poziomie.

!!! @ Janusz
2 lat temu

Coś cienko przędziesz,olewają toje komentarze !

Wyklęty
odpowiada  Kaczorek
2 lat temu

Masz racje. Nudy jak na festynie wiejskim …

szkoda McJ
odpowiada  McJ
2 lat temu

Szkoda strzępić język ! Senior ma rację !

Parkingowy
odpowiada  Dorota
2 lat temu

Pytanie czy Pani zaparkowała?
Jeśli tak, to znaczy, że opłata była niewygórowana.

kolo
2 lat temu

szkoda gadać i dalej powiat poza regionem rozwoju przy tej obsadzie jaka przedstawia się na scenie

Kaczorek
2 lat temu

Za poprzedniej Pani Burmistrz było dużo lepiej. Teraz to same smety, widać kasy brak…

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x