Centrum konferencyjne powstaje na Piaskach

Udostępnij
Tweet

Na ostrowskich Piaskach trwa właśnie inwestycja polegająca na modernizacji dawnego budynku gastronomicznego na terenie zielonej laguny. Miejski Zakład Zieleni postanowił znacznie rozbudować obiekt – z pierwotnych 300 m2 będzie to aż 574 m2. Zmieni się tez jego funkcja – poza restauracyjną, także szkoleniowa. Główna sala będzie mogła być podzielona na kilka mniejszych z oddzielnym dostępem do węzła sanitarnego, co pozwoli na organizację kilku wydarzeń jednocześnie.

+

Teren zielonej laguny modernizowany jest już od dłuższego czasu. Najpierw zagospodarowano część „placu imprezowego”, na którym postawiono bar letni „Zielona Przystań”, altanę grillową, ustawiony został również namiot imprezowy. Miejski Zakład Zieleni zadbał też o ogrodzenie całego terenu oraz utwardzenie części terenu. W ubiegłym roku przyszedł czas na kolejny etap inwestycji.

– W ubiegłym roku rozpoczęliśmy od częściowej rozbiórki budynku, następnie rozbudowaliśmy go do obecnych rozmiarów. W październiku i listopadzie wykonana została konstrukcja i poszycie dachu, a z końcem roku obiekt wyposażono w stolarkę okienną i drzwiową – wymienia Wojciech Białas, prezes MZZ.

W tym roku planowane jest wyposażenie budynku w instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne i klimatyzacyjne, a także wykonanie wewnętrznych robót wykończeniowych. Na przyszły rok spółka zaplanowała wykonanie elewacji zewnętrznej, zakup wyposażenia oraz zagospodarowanie terenu zewnętrznego.

– To dla naszej spółki duża inwestycja. Ze względu na to, że jest ona realizowana ze środków własnych Miejskiego Zakładu Zieleni, prowadzimy ją etapami. Obłożenie restauracji „Plażowa” pokazuje, że mieszkańcy szukają miejsc na organizację imprez okolicznościowych. Tu dodatkowo obiekt będzie dostosowany do prowadzenia szkoleń. Kolejnym plusem jest modernizacja niszczejącego od lat budynku – przekonuje prezes Białas.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mix
6 lat temu

Szkoda czasu na utyskiwanie.Jak było kiedyś tak będzie i teraz….znajomości…biznesy…rączka rączkę…itp.Tylko dzisiaj to bardziej już legal jest.Sala konferencyjna potrzebna jak dziura w moście…na szkolenia…które bez koryta i dobrej gorzały nie mają prawa bytu…a jedzenie dla zwykłego gościa na piaskach będzie kosztowało fortunę….jak dotychczas.Kiedyś chciałem kupić na piaskach w tej drewnianej szopie wodę do psa….mała butelka 250 ml kosztowała 6zł.Powodzenia…..

proletaryusz
6 lat temu

tymi zdjęciami redaktor powinien zainteresować:
1) Państwową Inspekcję Pracy- kierownik budowy wprowadza na teren budowy osoby postronne (prezydent Klimek) bez kasku ochronnego i w niedozwolonym obuwiu! mandat jak się patrzy!
2) powiatowego inspektora nadzoru budowlanego- obawy budzą połączenia w pokazanym dźwigarze dachowym. karygodne zaniedbanie to połączenie na 1 gwoźdź/wkręt krzyżulca w kratownicy (norma wymaga min. 2). a tak na wyczucie to reszta połączeń na 2 gwoździe to cuś mało! no ale tak to jest jak miasto bierze się za inwestycje. bloki na klasztornej też nie dopilnowane przez inwestora.

obeznany
odpowiada  proletaryusz
6 lat temu

Warto się przyjrzeć inwestycji realizowanej z tyłu posesji Kościuszki 2.
Z tablicy informacyjnej wynika ,że jest to rozbiórka budynku a na ukończeniu
jest już stan zerowy dużego budynku lub garaży podziemnych!!!
Fakt braku Dziennik Budowy świadczy o braku pozwolenia budowy !!!!!!

do obeznanego
odpowiada  proletaryusz
6 lat temu

Ta budowa na Kościuszki 2 to apartamentowiec stawiany przez znanego fana koszykówki, biznesmena kalisko-ostrowskiego, który podobno specjalizuje się w budowaniu bez decyzji. A co do nadzoru budowlanego- nie liczyłbym na reakcję.

@obeznany
odpowiada  proletaryusz
6 lat temu

Czyli tzw „układ zamknięty”??????

Miejscowy
6 lat temu

Jak sala konferencyjna to i trzeba rosołek zjeść i drzemkę zaliczyć aby odzyskać siłę do szkolenia.

Jurny i zawarty Zbyszek
odpowiada  Miejscowy
6 lat temu

I p**uchać.

jadzia
6 lat temu

Zielona lqaguna tetniła zyciem to wygnaliscie dzierzwce aby pokazac ze wy lepiej potraficie a tak naprawde bez kasy ze społecznych pieniedzy nie umiecie nic-szkoda tak fajnego ośrodka kulturalnego jaki był pare lat temu

Maxi
6 lat temu

Same konferencje w tym Ostrowie. A sal do tego też pod dostatkiem, choćby Borowianka położona kilkaset metrów od Zielonej Laguny. Zarabiać to może będzie, ale na weselach, komuniach i innych imprezach. I nie będzie straszyć wyglądem, co jest również bardzo ważne. Piaski są ok, ale zastanawia mnie czy budowa wielu obiektów z drewna była dobrym pomysłem, bo już teraz widać, że drewniane place zabaw zbyt długo nie pociągną.

1
odpowiada  Maxi
6 lat temu

Nie wiesz o co chodzi ?
O pieniążki – każdy musi przecież zarobić.
Po co robić coś co bedzie długowieczne ?
Podobna sprawa z kładką na Poznańskiej itp.

G.
6 lat temu

GRATULUJĘ ! Centrum będzie zarabiało i z tych środków można upiększać Piaski.

zyg zag
6 lat temu

Ruszyła tez budowa centrum przesiadkowego kolo Kauflandu

1
odpowiada  zyg zag
6 lat temu

Nie no się co cieszyć – chybiona inwestycja.
Ostrów to nie Wrocław itp.

xyz
odpowiada  zyg zag
6 lat temu

„1” ma rację, kto to wymyślił, po co w naszym mieście taki wynalazek. Nie jesteśmy dużą aglomeracja ani ośrodkiem turystycznym – tam to jest uzasadnione.

zybi
6 lat temu

Zdjecie 7 „I wiesz Beata tam do góry bedzie Twój baner wyborczy wisiał”….

bywalec
6 lat temu

No to zwiększy się ruch samochodowy od Laguny do Plażowej
pod pretekstem dojazdu…..

pieszy z piasków
odpowiada  bywalec
6 lat temu

Będzie obowiązywał okres ochronny spacerowicza każdego 10-tego
i tylko raz w miesiącu !

oo
6 lat temu

Dobra!Dawać ile to będzie kosztować!

18
0
Napisz co o tym sądziszx