26. Finał WOŚP – Ostrów Wielkopolski – relacja

Już wiadomo, że w czasie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobito ubiegłoroczny rekord wynoszący 146 tys. zł. Nad ranem nowy rekord wynosił 203 356, 89 zł. W Ostrowie od południa dość wiele się działo. Poniżej przedstawiamy obszerną fotorelację z różnych atrakcji. Zdjęcia wykonane przez Sztab Miejski WOŚP w Ostrowie Wlkp.

+

Jeszcze wczoraj odbył się turniej OLPNA w czasie którego zebrano 8500 zł.


348 osób pobiegło dla WOŚP na Piaskach! Uczestnicy pokonali trasę o łącznej długości 6  km. Pobiegli wszyscy – niezależnie od wieku czy umiejętności. Najmłodszym uczestnikiem była 2-letnia Kaja.

Nie zabrakło niesamowitej atmosfery towarzyszącej biegaczom. Pomimo mrozu wszystkim udało się ukończyć bieg. Na mecie na uczestników czekały medale, które wręczała m.in. prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek. Wpisowe wynosiło 20 zł, a całość zostanie przekazana na konto ostrowskiego sztabu.


44 osoby oddały krew w ostrowskim szpitalu! To o dwie osoby więcej, niż w zeszłym roku.  Zarejestrowanych zostało 49 osób, jednak nie każdy miał możliwość pomóc. Pomimo tego udało się zebrać prawie 20 litrów krwi!

Oddawać krew można było do godz. 12, a każdy dawca otrzymał specjalny dyplom od WOŚP oraz pakiet czekolady. Cieszymy się, że w tym jednym dniu udało się zebrać aż tyle krwi!


Finał był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy.


Na Dużej Scenie w Ostrowskie Centrum Kultury można było zobaczyć występy ostrowskich grup tanecznych oraz wokalnych, a także wylicytować naprawdę wyjątkowe przedmioty.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

76 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
polski ksiądz nie toruński
6 lat temu

Ks. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim w Elblągu, przekazał zbiórkę z tacy na WOŚP. Działacze WOŚP twierdzą, że ksiądz poinformował przed nabożeństwem o tym, że tego dnia wszystkie datki z tacy zostaną przekazane Orkiestrze.Co więcej, potem parafianie sami, indywidualnie, wrzucali jeszcze pieniądze do puszek Na co dzień, na mszy, jest w granicach 50-60 osób. Zadeklarowanych jest o wiele więcej, ale wiemy jak ludzie chodzą do kościoła.
Zapytany odpowiedział:” WOŚP niesie pomoc nie panu Owsiakowi, którego można lubić lub nie, tylko drugiemu człowiekowi. Każdemu. Z tego może skorzystać i polsko katolik i rzymsko katolik i ewangelik i prawosławny. I człowiek niewierzący. I każdej nacji polityk. Ja nie rozróżniam ludzi. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Przed Bogiem jesteśmy jednakowi”.

iwa
6 lat temu

Szczególne podziękowania dla Pana Szymona prowadzącego aukcje w OCK .Profesjonalnie ,sprawnie ,dowcipnie i z kulturą.To dzieki JEMU licytujący tak chętnie podbijali ceny.Niech licytuje do końca Orkiestry i o jeden dzien dłużej .Dzisiaj niech odpoczywa ,bo zrobił wielki kawał bardzo dobrej roboty.

Do ...
6 lat temu

Strzępicie język a ja pochwalam każdego kto potrafi robić biznes,legalny czy półlegalny. Wszystko dozwolone co prawem nie zabronione. Każdy z Was może pokombinować,założyć sektę,stowarzyszenie itp. Jesteście życiowymi nieudacznikami,żyjecie za minimalną pensję,jedynie co Wam zostało – to żal,co Wam du*pę ściska,że zostaliście w tyle i bez kasy. Nie sztuka pracować a zarabiać ! Ma Owsiak głowę a Wy zakute łby i to Was boli ! Podziwiam Kolesia że robi kasę. Piszcie dalej,On liczy kasę !

Jacek
odpowiada  Do ...
6 lat temu

To fakt, ale…trzeba mieć do tego układy i układziki! NIE dla psa kiełbasa! PO wielu procesach dopasowano przepisy do Owsiaka!

roman
odpowiada  Do ...
6 lat temu

Jacusiu kochany…. jak Owsiak 26 lat temu zaczynał z WOŚP… to nie było PO , a także i Ciebie za pewnie też na świecie 🙂 Poczytaj trochę historię ostatnich 30 lat, i nie wypisuj bzdur !

Piotr
odpowiada  Do ...
6 lat temu

Owszem poczytaj poczytaj to się nieuku dowiesz że jureczek twój zaczynał w radiu i telewizji pod dowództwem znienawidzonego przez społeczeństwo komucha Urbana i gdy uczciwych oraz doświadczonych zwalniano Twój jureczek lub Olejnik z TVN dostawali wtedy angaże i co szczena opadła lemingu

Piotr
odpowiada  Do ...
6 lat temu

A po drugie historyku romanie inicjatorem wosp nie jest Owsiak tylko Walter chełstowski jak również i kodu obaj panowie również rozwalili Jarocin za co od publiczność tam zgromadzonej dostali masę gwizdów oraz burzę gromkich okrzyków sprzedawczyki, Tak więc romanie do nauki marsz

roman
odpowiada  Do ...
6 lat temu

Piotrusiu kochany….. A wszyscy PiSowscy działacze z Twoim Guru na czele, hipisi itd. to swoje tytuły doktorskie i profesorskie w jakich latach zdobywali ?? Zapoznaj się z pracą doktorską Guru i jego dwóch hipisów, ba jeden to nawet profesor to się oświecisz, a o Pawłowicz to już nie każę Tobie czytać….

Ania
6 lat temu

Tak sobie siedzę, czytam te wszystkie negatywne komentarze o Orkiestrze, Owsiaku i trochę żal mi się robi osób, które je piszą. Muszą mieć bardzo smutne życie. Życzę Wam dużo słońca i uśmiechu!

Mati
odpowiada  Ania
6 lat temu

Ty za to masz mega wesołe życie 😉 spójrz w lustro kobieto 🙂

Ania
odpowiada  Ania
6 lat temu

Mati, spojrzałam. I masz racje! Mam mega wesołe życie, dlatego wspieram WOŚP. 😀 Miłego dnia!

wyborca
odpowiada  Ania
5 lat temu

Ale trzeba mieć spaprane życie aby łapać się na taki tani chwyty.

76
0
Napisz co o tym sądziszx