Nie było pokazu sztucznych ogni. Ostrowianie podzieleni

Udostępnij
Tweet

Tym razem nie było specjalnego pokazu sztucznych ogni podczas powitania Nowego 2018 Roku. Spektakl na niebie był tym elementem podczas sylwestrowej nocy, kiedy to setki ostrowian przychodziły na Rynek, by hucznie powitać Nowy Rok. Decyzją władz miasta, zrezygnowano z tej formy świętowania.

+

O tym, że w tym roku nie będzie dużych fajerwerków, ostrowianie dowiedzieli się z Fan Page portalu ostrow24.tv. Uzasadnieniem decyzji miała być troska o zwierzęta, którym huk petard wywołuje silny strach. Zresztą co roku wiele psów ucieka z posesji. Innym z argumentów była możliwość zaoszczędzenia około 10 tys. zł.

Prezydent Beata Klimek przewidziała inną – „kulturalną” – formę powitania 2018 roku. W Sylwestra wystąpił Narodowy Balet Królewski ze Lwowa w spektaklu pt. „Dziadek do orzechów”. Bilety były do nabycia w cenie 40 zł od osoby. To właśnie tam prezydent Ostrowa złożyła życzenia noworoczne mieszkańcom.

Na Facebooku rozpętała się wielka dyskusja nt. rezygnacji z pokazu sztucznych ogni. Jeden z argumentów mówił o konieczności zakazania burz, ponieważ psy boją się grzmotów. Domi Nik natomiast zebrał niewiele mniej lajków pisząc: „A ja mam prośbę do Wszystkich właścicieli psów aby przez cały rok wychodzili ze swoimi psami zawsze na smyczy, w kagańcach a przede wszystkim po nich sprzątali.  I skończcie już z tym biadoleniem żeby w Sylwestra nie używać fajerwerków. Sylwester jest raz w roku, zamknijcie pieski w domu i będzie spokój.”

Cała dyskusja do zobaczenia tutaj:

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Syla
6 lat temu

Moj sasiad wielki strazak ,wzor a strzelal takimi petardami ,ze sama musialam uciekac do domu bo huk byl straszny

Dorota
6 lat temu

Co za nielogiczne rozumowanie,żeby zakazać burz .Mówimy cały czas o tym na co mamy wpływ,a zamknięcie psa w domu niczego nie rozwiąże.Ja w domu zamknęłabym tych strzelających trzy dni przed sylwestrem i .dzień po nim.Swoją drogą,jak niewiele potrzeba ludziom do szczęścia.Uważam,że jest to jedna z najlepszych decyzji Pani Prezydent.Brawo.

Sałata
6 lat temu

Dobra decyzja. Smrodzenie z kominów i fatalna jakość powietrza w mieście też szkodzi mieszkańcom. Palą śmieciami jak palili, dlaczego nie ma uchwały rady miasta, po pasach trzeba sprzątać a truć przez komin można?

podattnik
6 lat temu

Lepiej isc na basen odkryty i skoczyc sobie na bankę o tej porze wejscie powinno byc bezpłatne

ostrowianin
6 lat temu

Sylwester jest raz w roku.
Od zawsze były fajerwerki.
Miasto nie zrobiło pokazu ale za to 70 tys ostrowian już tak. 🙂 I rozumiem ze huku i błysków nie było hehehe
Bez sensu ta decyzja.

xxx
6 lat temu

Bardzo słuszna decyzja. Po co fajerwerki na rynku skoro pełno tego jest wokoło. Fajerwerki to nic dobrego. Ci co strzelali niech poczytają facebook i zobaczą co się działo ze zwierzętami. W schroniskach i nie tylko. Pies się żywcem zakopał pod ziemię , pies zwisł na płocie kolczastym i wisiał tak 8 godz. itd. by wymieniać można. Czy to jest warte cierpienia tylu zwierząt. Strzelałeś to sam się przyczyniłeś to śmierci wielu zwierząt. Liczę na to że kiedyś skończą się te cholerne fajerwerki.

19
0
Napisz co o tym sądziszx