41-latka zmarła. Zrobili jej 3 testy na COVID-19

41-letnia kobieta zmarła w nocy z piątku na sobotę w karetce. Kilkanaście godzin wcześniej zaczęła mieć duszności. Po wezwaniu karetki medycy wykonali jej pierwszy test antygenowy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wyszedł ujemny. Drugi wykonano w szpitalu w Kępnie. Ten również był negatywny. Dopiero trzeci okazał się dodatni, ale na jego wynik czekano kilka godzin.

Estera od wielu lat zmagała się z rzadką chorobą Zespół Morgagniego-Stewarta-Morela – czytaj na Wikipedii. Rok temu miała zaplanowaną operację w Bydgoszczy, ale bez powiadomienia anulowano ją z powodu pandemii. 41-latka czekała na nią aż półtora roku. Po nagłośnieniu w październiku 2020 r. sprawy w programie Dzień Dobry TVN, lekarz obiecał ustalić nowy termin, ale niestety go nie doczekała.

Feralnego dnia karetka zabrała ją około 12 w południe. W czasie zabierania była świadoma i w stanie stabilnym. Wykonano jej w sumie 3 testy na obecność koronawirusa, ale dopiero trzeci RT-PCR wyszedł dodatni. Próbkę przewożono do laboratorium we Wrocławiu, skąd wynik nadszedł po 5 godzinach.

Stan kobiety pochodzącej z Ostrzeszowa stale się pogarszał. Podjęto decyzję o przewiezieniu jej do szpitala o najwyższym stopniu referencyjności dla osób zakażonych. Taki znajdował się w Poznaniu oddalonym o 150 kilometrów od Kępna. Kobieta zmarła w karetce po około 10 minutach od wyjazdu.

Bliscy zmarłej mają wątpliwości czy konieczna była intubacja przez czas transportu, jeśli tuż przed nim nie było – ich zdaniem – do tego wskazań medycznych.

Rodzina pacjentki ubolewa, że przez czas jej pobytu na izbie przyjęć nie mogli się z nią zobaczyć, a także po śmierci nie mogą zobaczyć ciała. Wszystko z powodu dodatniego trzeciego testu na obecność koronawirusa.

POLECANE NEWSY

59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jolka
1 rok temu

na TVN oczywiście podsumowanie : zmarła na covida
aż się gotuje we mnie …….

Tommmm
1 rok temu

Trzeba bylo podać tlen i amantadynę a nie inyubować…skandal…

Mmm
1 rok temu

Ładna kobieta Świec Panie nad jej dusza ale przecież wirusa nie ma tylko dlaczego ta gwałtowna zapaść służby zdrowia a wręcz początek agoni

lll
1 rok temu

Znałem 🙁

POTWORY
1 rok temu

Dla mnie ,to jest MORDERSTWO w świetle prawa. PROKURATOR !!!! Tylko oni pewnie TAKA SAMA BANDA.

Wiki
1 rok temu

Bzdura ja dostalam skierowanie na rezonans glowy od neurologa i w ciągu tygodnia juz mialam w klinice za darmo nawet z kontrastem w Polsce i to w Warszawie nie umiecie lekarzy chyba zalatwiac albo klinik.. więc jak na Niemcy to dlugi termin

do polak
1 rok temu

u nas lekarze zaliczyli progress i są na tym samym poziomie co politycy
zresztą słuchają polityków i ich wytycznych
wszak mamy wybitnego lekarza ministra zdrowia – sorry kurwa to ekonomista kasa musi się zgadzać

Polak
1 rok temu

Mieszkanm w Niemczech i tam nie ma problemu z lekarzami żadnych terminów idziesz i cię przyjmują na rezonans magnetyczny czekałem tylko 3 miesiące a tymczasem doplera miałem że 4 racy bez dopłat.Lekarze to tylko Kasa i prywatnie w Polsce.Hamstwo

M.
1 rok temu

Szkoda kobiety, kolejna ofiara pseudo pandemii. Wniosek nasuwa się jeden. Nie będzie testów – nie będzie zakażeń – nie będzie pandemii. Kondolencje dla rodziny.

Myślący
1 rok temu

Normalne info nie jak w Onet

59
0
Napisz co o tym sądziszx