OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Była słaba zima, będą lepsze drogi

Łagodna zima to dla budżetu drogowców oszczędności na tzw. bieżącym utrzymaniu dróg. To, czego nie wyda się na usuwanie śniegu i gołoledzi można przeznaczyć w znacznej części na tzw. nakładki. Także w tym roku na drogach powiatowych powstanie dzięki temu kilka kilometrów zmodernizowanych dróg.

+

Każdy dzień akcji zimowej mniej to kilkadziesiąt tysięcy więcej w kasie drogowców. Środki te przeznaczane są na remonty dróg, w tym budowę nowych nawierzchni.

W dniu 28 lipca 2016 r. symbolicznie oddano do użytku zmodernizowaną właśnie z bieżącego utrzymania drogę w położonej na granicy powiatu ostrowskiego i pleszewskiego miejscowości Bugaj (Gmina Raszków).

Nowa asfaltowa nakładka wraz z umocnieniem poboczy jest już na odcinku ok. 1,5 km, a zadanie podzielone było na kilka lat.

– ‘’Potrzeby komunikacyjne ludzi są takie same w centrum powiatu, jak w miejscowościach znacznie oddalonych, takich jak Bugaj. Cieszę się, że to zadanie udało się zrealizować także dzięki wsparciu finansowemu władz Raszkowa, a w tym roku była to kwota 100 tys. zł. Sprzyjająca pogoda sprawia, że niektóre zadania już się zakończyły, inne są w trakcie lub na finiszu, ale każde jest tak samo ważne i oczekiwane przez mieszkańców’’– powiedział Paweł Rajski – Starosta Ostrowski.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w Bugaju dokonali Burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, Przewodniczący Rady Gminy Raszków Andrzej Matyba oraz radne powiatowe Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak. Starosta i Wicestarosta tym razem asystowali z wstęgą.

Na chwilę obecną na zadania drogowe w Powiecie Ostrowskim wyasygnowanych zostanie prawie 8 mln złotych wraz z dofinansowaniem gmin. Z tego ok. 2 mln złotych pochodzi z bieżącego utrzymania.

Zakończona zostały modernizacje dróg w Bugaju i Zamościu (Gmina Sieroszewice),  niebawem ukończony będzie remont drogi Garki-Bogdaj w Gminie Sośnie.

– ‘’W ubiegłym roku na zadania drogowe finansowane z tzw. bieżącego utrzymania dróg przeznaczono kwotę ponad 2 mln złotych. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku kwota co najmniej będzie taka sama’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bohdan
5 lat temu

a ta obok pani trzyma go usrajskiego za brzuch

bohdan
5 lat temu

usrajski co on tam robi bo stoi jakby cos mu zaczelo leciec

Podatnik
5 lat temu

Na naturze można oszczędzić ale na tych wszystkich przecinających wstęgę, to już nie da rady.

Czarny Wiesiek
5 lat temu

kto odpowiada za wycinkę chaszczy w pasie drogowym drogi powiatowej? I to nie za rowem ale w poboczu lub w pasie między jezdnią a chodnikiem.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x