Ostrowska drogówka jeździ na łysawych oponach

Udostępnij
Tweet

Ile to dowodów rejestracyjnych zatrzymali policjanci z drogówki za różne uchybienia stwierdzone w kontrolowanych autach. Absurdem jest fakt, że sami poruszają się na wyjeżdżonych oponach, gdzie znacznik zużycia zrównał się z resztą bieżnika. Trudno winić szeregowych funkcjonariuszy, którzy otrzymują radiowozy w stanie jaki jest. Wydaje się, że to ich przełożeni nie zadbali o należyty stan technicznych radiowozów i tym samym narażają na niebezpieczeństwo swoich podwładnych.

+

Jeszcze półtora roku temu drogówka jeździła rozsypującym się Fiatem Ducato. Nie działające światło mijania – o dziwo dawało się naprawić po poruszaniu kabelkami po otwarciu maski. Stan opon również pozostawiał wiele do życzenia. Na szczęście ostrowska komenda otrzymała kolejny wóz.

Jest to znowu Fiat Ducato, ale tym razem nowszy,  o numerze bocznym U614. Stan opon zakrawa o kpinę. Można jakoś przemilczeć, że w toaletach na terenie komendy nie ma papieru toaletowego, a mydło należy do rzadkości. Natomiast stanu opon nie sposób pominąć. To od nich zależy czy samochód w porę wyhamuje czy utrzyma się drogi, zwłaszcza po deszczu. Oczywistością jest, że radiowóz wykorzystywany w egzekwowaniu prawa od zmotoryzowanych obywateli, powinien świecić przykładem.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Będą duże utrudnienia na dojeździe do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
12345
6 lat temu

Kierowca odpowiada za pojazd i nikt inny jak oni zatrzymaja kierowce którego nie jest samochód a nim jedzie to komu dadzą mandat oczywiście że kierowcy a nie właścicielowi to co to jest kurw.. Za tłumaczenie

nnn
6 lat temu

odpowiedzialnośc policji : policjant jego przełozony itp. to sie naztwa POLICJA a nie GS-SCH . Reasumujac dziadowska firma to fakt , żebranina po samorządach, problemy z opłacaniem faktur , oszczedzanie na wszystkim czyli ciemno, zimno i brudno- dziadostwo . Ale finanse ida od strony pracodawcy czyli od Komendy Woj. w dół i tutaj wina lezy po s tronie Komendanta Powiatowego, to on tam dba o sprawy swych policjantów – jak siedzi na naradach jak d… to policjanci maja to co maja . Pośrednio o prawa policjanta Ustawowo dba Zwiazek Zawodowy Policjantów – a tam stagnacja . I jest smieszny problem . Sprawami policjantów nie zajmuja sie komedianci czy Związki , lecz cywile z TVP

mieszkaniec
6 lat temu

jak wiadomo prawo obowiązuje wszystkich .Funkcjonariusz przed wyjazdem na patrol jak każdy kierowca sprawdza stan auta . Jeśli stwierdzi że radiowóz nie nadaje się do służby zgłasza to przełożonemu .Wsiadając za kierownicę naraża siebie i wszystkich na katastrofę w ruchu lądowym, czyli jest potencjalnym przestępcą .

Z
odpowiada  mieszkaniec
6 lat temu

A co to konia obchodzi, że się wóz przewraca.

Judge Dredd
odpowiada  mieszkaniec
6 lat temu

Dowód rejestracyjny mu zabiorą?Kto Go zatrzyma do kontroli drogowej ???

29
0
Napisz co o tym sądziszx