Kompleks sportowy powstał przy III LO

Nowoczesny kompleks boisk sportowych z elementami lekkoatletycznymi przy III Liceum Ogólnokształcącym został oddany do użytku. Zrealizowana w ciągu trzech miesięcy inwestycja jest uzupełnieniem infrastruktury sportowej w tej popularnej placówce edukacyjnej powiatu i jednym z najefektowniejszych obiektów sportowych w ogóle.

+

Uroczyste oddanie do użytku boisk i symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w dniu 8 września 2017 r., a oficjalna uroczystość utrzymana była w  ceremoniale olimpijskim, podczas którego uczniowie przyrzekali, że będą współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji i uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły. Po zamianie żużlowej nawierzchni na tartan, z nowoczesnymi nawierzchniami i urządzaniami z pewnością będzie im łatwiej dotrzymać rzeczonego słowa.

Boisko przy III LO to w przeszłości jedno z najpopularniejszych miejsc uprawiania sportu wśród ostrowian i miało swoją aurę, o której wspominało wielu gości. Z czasem obiekt zaczął podupadać i raczej odstraszał niż zachęcał do uprawiania sportu.

‘’Długo czekaliśmy na przewrócenie świetności tego miejsca. Pokolenia uczniów, absolwentów czekało na tę inwestycję. Wielu rodziców i mieszkańców pytało, czy kiedykolwiek nadejdzie ten dzień, że to miejsce prawdziwe posłuży dzieciom i młodzieży? Dziś jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia, oddania do użytku tego kompleksu sportowego z elementami lekkoatletycznymi. Dla nas jest to wspaniałe uzupełnienie powiatowej infrastruktury sportowej w sąsiedztwie krytej pływalni ,,Wodny Raj’’ oraz boiska wielofunkcyjnego. Ale takie miejsca nie są wynikiem działania magii. Dlatego słowa podziękowania chciałam przekazać  Staroście Pawłowi Rajskiemu, za to, że dzięki temu iż realizuje swoją koncepcję zarządzania to miejsce stało się kolejną wizytówką Powiatu Ostrowskiego’’ – powiedziała Maria Tomalak dyrektor III LO.

Oprócz pełnowymiarowej bieżni, skoczni wzwyż i w dal znalazło się w III LO boisko do piłki nożnej z syntetyczną nawierzchnią, boisko do badmintona oraz siłownia zewnętrzna. Całość inwestycji kosztowała ok. 1,2 mln złotych.

CZYTAJ  Zmiana burmistrza w Odolanowie

Podczas uroczystości wielokrotnie słowa podziękowanie skierowano do całego zespołu ludzi od radnych powiatowych począwszy za wyasygnowanie środków,  poprzez projektantów i wykonawców, po wszystkich którzy służyli radą i wparciem przy budowie.

‘’To jeden z najpiękniejszych zrealizowanych przez nas obiektów sportowych, m.in. ze względu na przestrzeń, która umożliwiła projektantom zrealizowanie pomysłów, które powinny przyświecać stadionowi o profilu lekkoatletycznym. Ta inwestycja ma dla nas także ważny wymiar w jeszcze jednym obszarze. To kolejna cześć boiskowej trylogii powiatu zaplanowanej na ten rok i element projektu budowy infrastruktury boisk zewnętrznych. Za kilkanaście dni oddamy następną jego cześć i niewiele zostanie nam już do zrealizowania w tym obszarze’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

W przecięciu wstęgi, ale także samej uroczystości uczestniczyło wielu absolwentów i byłych dyrektorów szkoły. Wielu z nich pełni dziś najwyższe funkcje, każdy z tym, miejscem nosi w sercu swoje wspomnienia i emocje, a niektórzy przywołali je podczas otwarcia.

– ‘’My w tamtych czasach musieliśmy sami przygotowywać bieżnię i po wakacjach najpierw wyrwać chwasty. Wspominamy to dziś, że robiliśmy to w zgodzie. Teraz ten obiekt jest wspaniały i życzę obecnej młodzieży, aby na nim  pobiła moje rekordy’’ – powiedziała Ewa Papych, absolwentka. Swoimi doświadczeniami podzielił się także poseł Jarosław Urbaniak. Zdradził, że do dziś czuje w nogach atmosferę tamtego obiektu, gdy z kolegami musiał w ubraniu biegać po boisku. Oceniając nowy obiekt powiedział krótko: ,,Jezu! Tu jest teraz po prostu pięknie’’. 

W uroczystości uczestniczył także senator Łukasz Mikołajczyk, który podkreślał determinację władz powiatu w budowaniu infrastruktury edukacyjnej i sportowej w powiecie. Gratulacje i upominki przekazali także Zbigniew Taranek wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty i Wychowania w Kaliszu. W imieniu Posła Tomasza Ławniczaka Ryszard Pluciński oraz Seweryn Kaczmarek szef Towarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji. Boisko poświęcił ksiądz Infułat Tadeusz Szmyt wraz z proboszczem parafii pw. Św. Antoniego księdzem Witoldem Szalą.

CZYTAJ  Beata Klimek nadal prezydentem!
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
@
6 lat temu

„andrzej” nie ma zamiaru niczego czytać, bo przecież jest najmądrzejszy na świecie o co mu tam ktoś będzie opowiadał. Powodzenia w życiu, z taką pewnością siebie daleko zajdziesz.

henryk
6 lat temu

Kolejny obiekt, który popołudniami będzie zamknięty dla dzieci i młodzieży z okolicznych osiedli…może wkońcu warto pomyśleć o tym państwo radni!!

Anonim
6 lat temu

Ciekawe czy boisko jest przeznaczone tylko dla uczniów 3 LO czy dla wszystkich mieszkańców Ostrowa 🙂

maniek
6 lat temu

nazwa: usrajpawołkourban

XXL
6 lat temu

CI W CZARNYCH SUKIENKACH SA BEZ WSTYDU CO ONI SWIECA =TRAWE SENTETYCZNA= PARANOJA

Marian
6 lat temu

Fajne boisko. Będe miał gdzie wyprowadzać psa na spacer, akurat blisko. Nie musze iść pod samolot. Moge spokojnie psa spuścić z ulicy by se pobiegał i nie musze baćsię że go samochód potrąci.

koniuszko z placu broni
6 lat temu

Po co kler? Już wszędzie muszą wyciągać ręke po kase? Fajne ławeczki. pewnie niedługo jakieś dresy czy inne homonaziole z poprawczaka to zniszczą. Park na amfiteatrze zniszczyli to teraz to

@
odpowiada  koniuszko z placu broni
6 lat temu

Lepiej ciesz się, że jeszcze nie imam zamiast księdza.

andrzej
odpowiada  @
6 lat temu

Takich prawaków jak ty boli to że chrześcijaństwo i Islam wiecej łaczy niż dzieli.

@
odpowiada  andrzej
6 lat temu

Proponuje poczytać i posłuchać amerykańskiego profesora Billa Warnera, który badał doktrynę islamu, a potem doszukiwać się podobieństw z chrześcijaństwem

andrzej
odpowiada  @
6 lat temu

Nie mam zamiaru czytać manipulacji jakiegoś zakłamanego i ograniczonego prawaka.

Koziorog Dębosz
odpowiada  @
6 lat temu

Imam nie bierze tyle co ksiądz 🙂

@
odpowiada  Koziorog Dębosz
6 lat temu

Imam nie bierze, ale namawia wyznawców do zabijania niewiernych.

andrzej
odpowiada  @
6 lat temu

Imam krzyczy: śmierć wrogom ojczyzny?

14
0
Napisz co o tym sądziszx