Przyganiał kocioł garnkowi – radna powiatowa popisała się

W ostatnich dniach rozgrzał się spór polityczny wokół dbania o tereny zielone w Ostrowie Wlkp. Radni opozycyjni, głównie z Platformy Obywatelskiej krytykowali władze miasta za niedostateczną pielęgnację trawników. Do akcji przyłączyła się radna powiatowa Sylwia Nowicka, a tymczasem na drogach powiatowych jest nie lepiej.

+

Sylwia Nowicka, radna powiatowa z klubu radnych Platformy Obywatelskiej opublikowała na swoim profilu na Facebooku wpis krytykujący obecną sytuację w niektórych zakamarkach.

Tymczasem na drodze ze Słaborowic do Szczur, która jest drogą powiatową, zieleń całkowicie porasta chodnik. Najwidoczniej radnej Sylwii Nowickiej obca jest znajomość powiatu ostrowskiego i jego problemów, skoro nie zauważa takich zaniedbań ze strony władz powiatu i organów jej podległych.

Warto przypomnieć, że Sylwia Nowicka za kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka kierowała urzędowym biurem prasowym, gdzie zarabiała sporo jak na urzędnika ~7200 zł (informacja z oświadczenia majątkowego). Po przejęciu władzy przez Beatę Klimek, przeniesiono ją do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie pensja została utrzymana na tym samym poziomie. Z tytułu funkcji radnego otrzymuje dietę w wysokości 23 460 zł rocznie – co razem daje roczny przychód 113 tysięcy złotych. Radna wykazuje w oświadczeniu, że pozostało jej do spłacenia 240 tysięcy złotych – dwa zaciągnięte kredyty. Dlatego proponujemy dostrzeżenie rzeczy, które można zmienić dla dobra powiatu, by mogła Pani spokojnie spać w poczuciu dobrze wydanych na pani dietę pieniędzy podatników…

POLECANE NEWSY

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DO PANA REDAKTORA
5 lat temu

W ROLNIKU KANDYDATKA Z RASZKOWA!!!!!

Trzeźwo myślący obywatel PL
5 lat temu

Przecież każdy wie, że za czasów PO nawet chwasty na chodnikach nie rosły.
Ta cała śmieszna „opozycja totalna” tylko potrafi krytykować, taka krytyka dla krytyki i dla zasady bo własnych, lepszych pomysłów i rozwiązań jakoś nie widać.
No i oczywiście świetnie potrafią też donosić na swój kraj i obywateli do zachodnich „urzędników” z Merkel na czele.
Co zrobili dla zwykłych, szarych obywateli przez 8 lat rządzenia ?!
Pozostaje wielką niewiadomą bo na pewno robili wszystko na rozkaz pani Merkel, między innymi zgodzili się na przyjęcie nieograniczonej jak się później okazało liczby nielegalnych imigrantów.
Niech przyjmują, ale do siebie do domu debile.

Ech...
5 lat temu

Droga powiatowa: Grabowska, która później przechodzi w Ostrowską. Pobocza w tym roku nie były wcale wykaszane przez pracowników zarządu dróg. Podobnie przed wiaduktem obwodnicy, na poboczu chwasty po pas. W ubiegłych latach wykaszali późną jesienią dopiero, a ścięte trawy i chwasty pozostawili, aby wiatr rozniósł je na cztery świata strony.

ewa
5 lat temu

To jeszcze nic, zobaczcie jak pięknie bank pko zarasta chwastem na ul.Glogowskiej. Dziwne, ze w takim miejscu nikt tego nie zauwazyl..chwast na calej Glogowskiej miedzy jezdniami, a mówi sie o rewitalizacji, jest tyle odmian roslin, ktore można posadzic.

Szczujnia tv
5 lat temu

Hau hau. Wściekłe internetowe psy poszczute to ujadają. Nieudacznicy, którzy w życiu potrafią tylko sączyć jad w necie. Hehe szczujnia ruszyła. Ciekawe kto będzie następny na tapecie?

ab do Rudego
5 lat temu

Jak przyjdzie zima będzie przeszkadzał smog.W poprzedniej kadencji chwasty nie rosły ani w piecach nie palono.

Lenie
5 lat temu

Co tu się dziwić … nie jeden urzędnik nie zauważa nawet 2 metrowych chwastów na swoich własnych działkach …. np działka przy ulicy Jasnej…

Koziorog Dębosz
odpowiada  Lenie
5 lat temu

Co ma piernik do wiatraka?Moja działka – moje chwasty.

Alf
5 lat temu

Z tytułu funkcji radnego otrzymuje dietę w wysokości 23 460 zł …to chyba jakiś żart tyle kasy za co ??? …za PRL radny mógł liczyć co najwyżej na darmowy bilet , kawę i pączka i zwolnienie płątne z pracy na czas sesji .

lalala
odpowiada  Alf
5 lat temu

Radni SLD dostają podobnie, a nawet więcej więc o co chodzi? Zabolało? Ujeżdżacie po Pani Sylwii, ale że syf jest w mieście to nikt nie dyskutuje? Widać, że przyszedł zapis a może i kasa w celu najeżdżania na panią Sylwię. Czyli zabolało solenizantkę

Alf
odpowiada  lalala
5 lat temu

Czytać nie umiesz ze zrozumieniem nawet nie wiem z jakiej opcji jest ta kobieta i nic mnie to nie obchodzi …szokiem dla mnie jest że ci ludzie tak ogromne pieniądze pobierają nie wiadomo za co …gdzie większość ludzi pracując na etatach o takim wynagrodzeniu może tylko pomarzyć !!!

zamożny obywatel
odpowiada  Alf
5 lat temu

Jakie ogromne pieniądze? Nowicka wykształcona jest widocznie, za byle co do urzędu nie biorą! Wiele umie. W sumie za takie umiejętności to są psie grosze! Dziwię się że tyle lat na posadzie siedzi jakby mogła poważną kasę trzaskać prywatnie. Myślę że ma dużą w sobie troskę o tzw. dobro wspólne, empatię i wielkie serce społeczne. Mimo kiepskich zarobków dalej tkwi na tej podłej posadzie. Z mojej strony szacun i życzę wielu sukcesów zawodowych i prędkich awansów!

Rudy
5 lat temu

To już szanowna rada jedna i druga nie ma się czym zajmować? Czyli, że nie ma się czego przyczepić. Brawo Pani Prezydent. Wcześniej też były chwasty, były liście w parkach, nie skoszona trawa i jakoś ówczesnym radnym to nie przeszkadzało. Jeszcze trochę, przyjdzie zima, może będzie śnieg i będzie biało, zimno i w ogóle br…. Ciekawe co wtedy będzie przeszkadzać szanownym radnym. A może tak w ramach akcji sprzątania świata rękawiczki, woreczki, dziabki, łopatki i posiedzenie rady aktywne w terenie?

zamożny obywatel
5 lat temu

Oj widzę, że Nowicka wiele nie wyciąga z tych urzędów. Ale jak nieco pasa zaciśnie to zwiąże koniec z końcem.

19
0
Napisz co o tym sądziszx