10 tys. nagrody za informacje o bandycie

Policjanci prowadzą poszukiwania współsprawcy włamania i kradzieży na stacji paliw, do których doszło 21 czerwca 2017 roku w nocy w Dobrzycy (powiat pleszewski). Mężczyzną poszukiwanym listem gończym, wydanym przez wrocławską prokuraturę, jest 48 – letni Ryszard Wróbel, mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Za wskazanie miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

+

Poszukiwany:
RYSZARD WRÓBEL
s. Stanisław, Stanisława
ur. 30.03.1969 r. we Wrocławiu
zam. Januszkowice, gm. Długołęka

Jak ustalili policjanci, Ryszard Wróbel wspólnie z inną osobą po włamaniu i kradzieży dokonanych w nocy na stacji paliw w Dobrzycy (woj. wielkopolskie) zbiegł z miejsca przestępstwa. Obaj podejrzani zostali zauważeni w okolicach Milicza (w miejscowości Baranowice) przez patrol Policji, który podjął próbę ich zatrzymania. Sprawcy mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policję nie zatrzymali się do kontroli i próbowali zbiec lokalnymi drogami, poruszając się skradzionym pojazdem Skoda Octavia. Auto porzucili na jednej z dróg kompleksu leśnego i kontynuowali ucieczkę pieszo. Jeden z mężczyzn w celu uniknięcia zatrzymania przez ścigających ich policjantów, strzelił z broni palnej w kierunku funkcjonariuszy, raniąc jednego z nich w szyję. Wobec bezpośredniego zamachu na życie policjanta, drugi z funkcjonariuszy użył broni służbowej wobec napastnika raniąc go w dolne partie ciała. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu.

Drugiemu z podejrzanych – Ryszardowi Wróblowi, zamaskowanemu kominiarką udało się w lesie uciec. Mimo podjętych wówczas na szeroką skalę działań i zaangażowania znacznych sił garnizonu dolnośląskiego i wielkopolskiego, a także prowadzonych dalej intensywnych działań operacyjnych, które doprowadziły do zidentyfikowania poszukiwanego mężczyzny, do chwili obecnej nie udało się ustalić jego miejsca pobytu. Dlatego osoby mogące posiadać informacje na temat mężczyzny i jego aktualnego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, bądź pod nr telefonu alarmowego 997.

CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu

RYSOPIS POSZUKIWANEGO:

Wzrost około 180cm, włosy ciemny blond, delikatne zakola czołowe, oczy jasne – niebieskie, szklana proteza lewego oka, kształt twarzy – pięciokątna, nos średni, prosty, szeroki, usta małe, wąskie, uszy średnie, przylegające.

Znaki szczególne – blizna na prawym uchu, szklana proteza lewego oka. Brak tatuaży.
Uwaga:

Osoba może być niebezpieczna! Może posiadać broń palną. Może zachowywać się agresywnie i próbować ucieczki. W przypadku napotkania mężczyzny należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Nie podejmować żadnych działań na własną rękę.

Z uwagi na to, że poszukiwany ukrywając się może zmieniać swój wygląd, powyżej przedstawiono kilka jego wariantów.

asp. szt. Paweł Petrykowski

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Suzuki
6 lat temu

Czyżby Jurand ze Spychowa najechał ziemie Dobrzyckie ?

ornitolog
6 lat temu

Jak to mawiają lepszy wróbel w garści niż na dachu, ale ten Wróbel uważa inaczej:)

mieszkaniec
6 lat temu

zrobi się zimniej to sam da się złapać bo gdzie będzie zimą lepiej jak nie w polskim więzieniu z telewizorem w celi laptopem ,pełnym wyżywieniem i darmową opieką lekarską bez kolejki oczywiście .Zapomniałbym no i żaden komornik czy wierzyciel mu nie grozi .

Maciek Szczur
odpowiada  mieszkaniec
6 lat temu

Z drugą częścią wpisu można się jak najbardziej zgodzić ale to co napisałeś na początku….serio myślisz że gość siedzi w ziemiance w lesie i czeka na zimę ?! Hehehe, pewnie już dawno w UK

Konrad
6 lat temu

W rysopisie jest informacja, że poszukiwany nie ma tatuaży, a ja myślałem, że to tylko mnie w razie gdyby znaleziono moje zwłoki będzie łatwo zidentyfikować, bo ja też nie mam żadnego tatuażu.

zamienię go za świerzaki z biedry :-)
6 lat temu

Prawie 50 twarzy Greja lub ze swojska Mikołaja Reja.

Maciek Szczur
6 lat temu

Dobrze że do zdjęcia a’la pirat nie dodano fotografii reszty ciała, miałby pewnie hak zamiast jednej dłoni i drewnianą nogę

75thecrow
6 lat temu

A mówili że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki

GUST
6 lat temu

Opaska na oku.pewnie pił herbatę z łyżeczką, a mama zawsze mówiła,wyjmij łyżeczkę bo sobie oko wybijesz. 🙂 🙂

9
0
Napisz co o tym sądziszx