OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Bruk przed Sądem wygląda jak obrzygany. Kto to posprząta?

Nie da się ukryć, że kostka brukowa przed ostrowskim Sądem wygląda jakby niedawno grupa żuli zwymiotowała treścią żołądkową na jej powierzchnię. Ludzie szukający sprawiedliwości w gmachu sądu mają wątpliwą przyjemność stąpania po tak wyglądającym chodniku. Jednak to nie żule go tak urządziły, a grupa 250 osób protestujących, którzy w lipcu bronili obecnego wymiaru sprawiedliwości.

+

Na początku trzon grupy protestujących tworzyli członkowie partii Nowoczesna. Następnie dołączyli do nich KOD-owcy i sympatycy Platformy Obywatelskiej z rodziną Kornaszewskich na czele. Nie brakowało także byłego prezydenta, a obecnie posła Jarosława Urbaniaka. Tylko tęgich umysłów stało przed obiektem, a posprzątać dziś nie ma kto.

Jasne, że plam po parafinie nie posprząta się miotłą. Są jednak specjalistyczne firmy, które dzięki odpowiednim środkom chemicznym i maszynom przywrócą pierwotny blask chodnika. Teraz pozostała tragiczna pamiątka po grupie gorszego lub jak kto woli lepszego sortu.

Czy główni świeczkowi Andrzej Kornaszewski lub Jarosław Urbaniak pokażą jak się załatwia takie tematy dla dobra wizerunku Ostrowa Wlkp.? Wkrótce się o tym przekonamy. Póki co lokalna polityka w wykonaniu dwóch partii sięgnęła bruku.

105 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sędzia
1 rok temu

Tak samo wygląda swołocz KODomitów która tam łazi.

Sędzia Kalosz
1 rok temu

To kto w tym sądzie wykorkował, że mu tam świczki palili?

.....
odpowiada  Maciek
1 rok temu

popieram….

milon
1 rok temu

ale pieniadze wydawane na komisje smolęnska spoko?

patriota
1 rok temu

patriota co za 500 zrobi laske

500
1 rok temu

jakie 500 plus takie komentarze,nieroby

maria
2 lat temu

swieczki to pali sie tam gdzie ich miejsce a nie chodzic po ulicach i chodniku z nimi.Chyba ze pali sie tym co wydaja ostatnie tchnienie czyli umarlakowi ktorym jest wlasnie Sad ktory z sadem nie ma nic wspolnego,bo to Prywata folwarczna PRL-u.

Maciek
2 lat temu

O, ale trafiłem dziś na artykuł. Szkoda, że nie śledziłem wcześniej naszych tej strony internetowej.
Dlaczego piszecie w tym artykule w tonie, że to ci co świeczki stawiali są winni brudu na chodniku. Żałuje, że nie poszedłem wtedy na policję. O co chodzi? Otóż po zakończeniu protestów, późnym wieczorem ok. godziny 22, 23 pojechałem tam zobaczyć, pod sąd (myślałem że coś jeszcze zobaczę, że jeszcze ktoś tam będzie). Okazało się, że wszyscy się już rozeszli. Były tam trzy panie i dwóch chłopaków. Podszedłem, oni dyskutowali. Dyskutowali tak jeszcze na różne tematy ok pół godziny. Starsza pani mówiła kulturalnie, argumentując swoje zdania. Dwóch młodych chłopaków stali po stronie tzw. reform. Jeden z nich argumentował , kulturalnie rozmawiał. Drugi tylko słuchał, od czasu do czasu tylko rzucał słowem, niecenzuralnym na opozycję, na sędziów i chwalił obecną władzę, że dobrze robi. No ale do brzegu. Jak się wszyscy pożegnali, udałem się do swojego samochodu, który zaparkowałem za pojazdem który stał niedaleko wejścia do ostrowskiego sądu. Zanim jednak odjechałem doznałem szoku! Otóż ten młody buntownik wychwalający władzę, nie mając wiele do powiedzenia jako rzeczowych merytorycznych argumentów, bo widać było jak się wewnętrznie buntuje, ale brak mu umiejętności wypowiedzi. Otóż ruszając rowerem sprzed sądu, przejeżdżając obok wejścia sądu zamachnął się nogą i z całej siły kopnął w znicze, rozbijając i wylewając wosk na schody i chodnik. Zdążyłem tylko otworzyć szybę i powiedziałem zszokowany ironicznie: “No ładnie, ładnie” Tak mnie to zbulwersowało, że siedziałem chyba z 10 minut zastanawiając się co zrobić. Czy jechać na policję. No ale co powiem? Nawet nie wiem jak miał na imię ten chłopak. Będę musiał pisać jakieś papiery, protokoły itp. Zostawiłem to i pojechałem do domu. Teraz żałuję, bo artykuł wyraźnie piętnuje tych którzy zapalili świeczki, a prawda okazuje się zupełnie inna. Bo ten jak to napisaliście obrzygany chodnik jest wynikiem chuligaństwa i wandalizmu tego młodego człowieka wychwalającego obecną władzę.

Barton
2 lat temu

Niech sprzątają Ci co ze świeczkami stali …

Jacek
odpowiada  Zuzia
3 lat temu

I “sąd” uznał, że Pan dziennikarz z aparatem, to….tłum! Taki to SONT!

105
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x