OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dożynki gminne w Gorzycach-Wielkich

Mieszkańcy naszej gminy podziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się w minioną niedzielę w Gorzycach Wielkich. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja, wieś była pięknie udekorowana, pojawiły się korony żniwne, chleb z tegorocznych zbóż oraz liczne atrakcje. Wszystko to podobało się i zachwyciło uczestników Dożynek.

+

Starostami gminnych dożynek byli: Danuta Małyjasiak z Gorzyc Wielkich i Ryszard Ryfa z Wtórku. O godz. 12.00 ulicami Gorzyc Wielkich przejechał barwny korowód dożynkowy.

“Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika – to święto plonów, radości i odpoczynku. To dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. Życzę Wam, mieszkańcy i goście, aby nigdy nie zabrakło nam tego najważniejszego symbolu dożynek – chleba” powiedział podczas wystapienia wójt gminy.

W barwnym korowodzie wszyscy przeszli na teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Gorzycach Wielkich.

Na scenie zaprezentował się Chór „Radość”, Zespół Śpiewaczy „Łąkocanie”, Kapela Furmany, Zespół Pieśni i Tańca „Gorzyczanie”, oraz  Zespół „Wiecznie młodzi”.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy. Wyłonienie zwycięzcy dla jury było trudnie ponieważ wszystkie dzieła zachwycały estetyką, wykonaniem i pomysłowością. I miejsce otrzymało KGW Kołątajew, II miejsce KGW Franklinów, natomiast III miejsce KGW Nowe Kamienice.

Póżniej przyszedł czas na koncerty, pod sceną zaczęło się robić tłocznie. Na scenie wystapił Zepołu Żuki oraz Rafał Brzozowski.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji podczas Gminnych Dożynek był lot balonem na uwięzi. W ciągu pięciu godzin z tej atrakcji skorzystało kilkaset osób.

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Joanna
3 lat temu

Hej miastowy! Na tej imprezie było więcej ludzi z miasta niż miejscowych. Dziewczyny z terenu gminy,
i dlaczego nie oklaskiwaliście wokalistek, które dla was śpiewały. Cóż miastowym nie wypada?

Czepiacie się Starosty dożynek, a jak którego z Was by poproszono, to ciekawe jaka była by odpowiedz.
Najlepiej krytykować!

znany
3 lat temu

To już prawdziwych gospodarzy gmina nie ma Szacunek dla pani Starościny

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x