OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dożynki gminne w Gorzycach-Wielkich

Mieszkańcy naszej gminy podziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się w minioną niedzielę w Gorzycach Wielkich. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja, wieś była pięknie udekorowana, pojawiły się korony żniwne, chleb z tegorocznych zbóż oraz liczne atrakcje. Wszystko to podobało się i zachwyciło uczestników Dożynek.

+

Starostami gminnych dożynek byli: Danuta Małyjasiak z Gorzyc Wielkich i Ryszard Ryfa z Wtórku. O godz. 12.00 ulicami Gorzyc Wielkich przejechał barwny korowód dożynkowy.

“Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika – to święto plonów, radości i odpoczynku. To dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. Życzę Wam, mieszkańcy i goście, aby nigdy nie zabrakło nam tego najważniejszego symbolu dożynek – chleba” powiedział podczas wystapienia wójt gminy.

W barwnym korowodzie wszyscy przeszli na teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Gorzycach Wielkich.

Na scenie zaprezentował się Chór „Radość”, Zespół Śpiewaczy „Łąkocanie”, Kapela Furmany, Zespół Pieśni i Tańca „Gorzyczanie”, oraz  Zespół „Wiecznie młodzi”.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy. Wyłonienie zwycięzcy dla jury było trudnie ponieważ wszystkie dzieła zachwycały estetyką, wykonaniem i pomysłowością. I miejsce otrzymało KGW Kołątajew, II miejsce KGW Franklinów, natomiast III miejsce KGW Nowe Kamienice.

Póżniej przyszedł czas na koncerty, pod sceną zaczęło się robić tłocznie. Na scenie wystapił Zepołu Żuki oraz Rafał Brzozowski.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji podczas Gminnych Dożynek był lot balonem na uwięzi. W ciągu pięciu godzin z tej atrakcji skorzystało kilkaset osób.

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolek
odpowiada  jurgen from city
3 lat temu

One zawsze chetne te wiesniary

Zzzz
odpowiada  Miastowy2
3 lat temu

To gdzie według ciebie Miastowy2 należało zorganizować taką imprezę? W końcu do czegoś się przydało boisko.

Joanna
3 lat temu

Hej miastowy! Na tej imprezie było więcej ludzi z miasta niż miejscowych. Dziewczyny z terenu gminy,
i dlaczego nie oklaskiwaliście wokalistek, które dla was śpiewały. Cóż miastowym nie wypada?

Czepiacie się Starosty dożynek, a jak którego z Was by poproszono, to ciekawe jaka była by odpowiedz.
Najlepiej krytykować!

znany
3 lat temu

To już prawdziwych gospodarzy gmina nie ma Szacunek dla pani Starościny

Xyz
3 lat temu

Starosta dożynek Ryfa ze Wtorki to ten co dopłaty za lotnisko pobierał. Jaka gmina taki starosta dożynek.

Obserwator
3 lat temu

Wielki szacunek dla Pani Starościny, która na co dzień z mężem ogarnia 70 hektarowe gospodarstwo z bydłem mlecznym, a na dodatek prowadzi dom rodzinny. To, że została skonfrontowana ze starostą dożynek wg mnie jest dla niej obrazą.

Prawdziwy rolnik
3 lat temu

Jaka szkoda, że tego 3 hektarowego rolnika starostę nie wsadzono na pokład balonu i nie odcięto go od uwięzi.

Miastowy
3 lat temu

Te dożynki z miejscową publiką, która nie raczyła nagrodzić oklaskami młodych wokalistek z Ostrowa nie śpiewających łoj dana tylko bardziej ambitną muzykę porównuję do tej gminy: https://www.youtube.com/watch?v=5hR5WyTwgbw

Robotnik
3 lat temu

Starościna ma 70 hektarowe gospodarstwo, a starosta 3 hektary. Kto jest naprawdę rolnikiem pracującym w pocie czoła? Tego drugiego nie powinno się wpuszczać na dożynki no chyba, że zechce zapłacić za bilet wstępu!

kończynka
odpowiada  zdegustowany
3 lat temu

Witos w grobie się przewraca jak widzi co PSL robi w tej gminie.

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x