Znaleziono pocisk lotniczy

Wczoraj, 8 sierpnia podczas prac polowych znaleziono pocisk lotniczy. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny poinformował policjantów mieszkaniec gminy Nowe Skalmierzyce. Zabezpieczony niewybuch zostanie zneutralizowany na poligonie przez patrol saperski z Wrocławia. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

+

Wczoraj, 8 sierpnia na terenie powiatu ostrowskiego odnaleziony został niewybuch. Na znalezisko natrafił mężczyzna, który wykonywał prace polowe.

54-latek natychmiast powiadomił ostrowską policję. Funkcjonariusze Nieetatowej Grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego ustalili, że jest to pocisk lotniczy z II Wojny Światowej wciąż wypełniony materiałem wybuchowym. Policjanci do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko.

Tego samego dnia saperzy, zabrali pocisk do neutralizacji na poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jacek
6 lat temu

🙂

athlon5
6 lat temu

A co według Pana redaktora oznacza określenie”pocisk lotniczy”? Bomba lotnicza-to nie pocisk,Rakieta-to nie pocisk pocisk do działka pokładowego? Patrząc na zdjęcie nie wydaje mi się by to miało coś wspólnego z lotnictwem poza tym że może „leciało”-przypomina raczej granat mozdzieźowy

Diver02
6 lat temu

Należy zadać podstawowe pytanie – czy sprawca, czyli pocisk był trzeźwy ?!

3
0
Napisz co o tym sądziszx