Sprawca wypadku w Mazurach miał 3 promile!

Udostępnij
Tweet

25-latek, sprawca wypadku w miejscowości Mazury, miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, 38-latek ponad 2,8 promila alkoholu.
29 lipca ok. godziny 00:55 w miejscowości Mazury doszło do zdarzenia drogowego. Dyżurny ostrowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów.

+

Policjanci wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierując pojazdem marki Ford Transit na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem jadącym z przeciwnego kierunku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. 25-latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Wraz z nim jechał 29-latek, który także był nietrzeźwy. Kierowca drugiego pojazdu był trzeźwy.

Sprawę będą wyjaśniali policjanci ostrowskiej dochodzeniówki. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Dzień później, policjanci z Ostrowa Wlkp. wspólnie z funkcjonariuszami z Kalisza zatrzymali 38-latka, który około godziny 5:10 jadąc z kierunku miejscowości Kalisz na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze w wyniku czego doprowadził do wywrócenia się pojazdu, uderzając w tablicę informacyjną. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Jednak po chwili dzięki współpracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Kalisza, kierujący został zatrzymany. Mężczyzna miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Policja przestrzega przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu! Kierowco pamiętaj, że nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu może wpłynąć negatywnie na zdolność kierowania pojazdem ! Nikt nie jest w stanie ocenić wpływu alkoholu na swój organizm. Nie ma metody, która pozwalałaby określić ilość alkoholu jaką można wypić aby mieć pewność, że po kilku godzinach wsiadamy za kierownicę trzeźwi.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolega
6 lat temu

jazda po pijanemu musi wysoka prawko na dożywotnio zatrzymane i minimum 10 tysięcy kary pienieżnej

Bartas
6 lat temu

Mam nadzieję ze spotka pijaka uczciwa kara…
Prawie zabił niewinnych ludzi. Oby juz nigdy nie mógł piracic na drogach

25
0
Napisz co o tym sądziszx