Czyhali przy przejeździe kolejowym

Udostępnij
Tweet

Wczoraj, 26 lipca dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania prewencyjne na terenie powiatu. Akcja dotyczyła zagrożeń wynikających z lekceważenia przepisów ruchu drogowego na przejazdach kolejowych.

+

Wczoraj, 26 lipca dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei obserwowali okolice przejazdów kolejowych.
Według statystyk najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd gdy sygnalizator wskazuje czerwone światło, czy też próby przejechania pod zamykającymi się zaporami to najczęstsze zachowania kierujących. Ryzykownie zachowują się również piesi i rowerzyści, którzy przechodzą pod zamkniętymi szlabanami lub skracają sobie drogę, przechodząc przez tory w miejscach niedozwolonych.

Policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei prowadzili akcje informacyjne i zapobiegawcze. Celem działań było zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w okolicach torów oraz przejazdów kolejowych. Chodzi o to, by jak najrzadziej dochodziło do tragedii. Funkcjonariusze takie działania prowadzą cyklicznie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pos
6 lat temu

W ostatnich dniach co najmniej trzy razy byłem świadkiem że policjanci patrolujący miasto (ewidentnie nigdzie im się nie spieszyło) nie zwracali uwagi na takie rzeczy jak np. rowerzysta przejeżdżający przez przejście dla pieszych. (tak, wiem że są również przejazdy dla rowerzystów ale tutaj akurat nie było) albo pieszy przechodzący na czerwonym świetle. Było to na wprost kierunku jazdy radiowozem więc nie mogli nie zauważyć i zastanawia mnie tylko dlaczego dla pieszych i rowerzystów jest takie przyzwolenie że mogą nie stosować się do przepisów, a kierowca samochodu nie może nawet pasów zapiąć tuż po ruszeniu albo przejechać z prędkością 5km/h przez znak STOP bez zatrzymania. Rozumiem że są to wykroczenia za które jak najbardziej należy się mandat i nie mam o to żadnych pretensji, zastanawia mnie tylko dlaczego jedni mogą a drudzy nie. Czyżby pieszych i rowerzystów nie opłacało się karać bo taryfikator przewiduje dla nich dość niski mandaty?

morgi
6 lat temu

SOK bardzo często stoi na Poznańskiej.I nie pouczenia tylko mandaty sypią.

Dfd
6 lat temu

I bardzo dobrze że pilnują

roman
6 lat temu

Coraz 'ładniejsze” tytuły artykułów….. To Policja egzekwując przestrzegania przepisów ruchu drogowego CZYCHA….na kogo? A nie jest to przypadkiem jeden z ich podstawowych OBOWIĄZKÓW ich praca ?

...
odpowiada  roman
6 lat temu

Daruj sobie, bo nadajesz jakbyś nie miał prawa jazdy. Czycha! Na brak gaśnicy, pękniętą mikroskopijnie szybkę, przepaloną żarów kę, niezapięte pasy pod marketem, źle ustawione światła, rozpędzanie się tuż przed znakiem koniec terenu zabudowanego i na wiele wiele więcej przewinien mających śladowy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.Ci co mniej asertywni bulą grube kwoty

roman
odpowiada  ...
6 lat temu

Chłopie , czytałeś Ty ten artykuł??? ….żarówek, świateł,i nie zapiętych pasów pod marketem……. on nie dotyczył !!! Przestrzegaj zawsze i wszędzie przepisy KD , a nie narzekaj na egzekwowanie ich przez służby do tego powołane i opłacane z naszych podatków – z Twoich TEŻ…. o ile je płacisz !

...
6 lat temu

To nie żadne działania edukacyjno-prewencyjne tylko zwykła łapanka. Ostatnio wystawiano stówki za to, że pierwszy pojazd ruszył gdy szlaban był już prawie całkowicie otwarty. Kiedy zrobi się porządek z nękaniem kierowców za wykroczenia, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo? podobne sytuacje zdarzają się gdy np po stacji benzynowej jedzie kierowca, który jeszcze nie zdążył zapiąć pasów. Co poniektórzy którzy nie umieją zaprotestować padają ofiarą takich łapanek i podpisują mandat często na zawyżone kwoty. SZanowni mieszkańcy! Trzeba w końcu zrobić z tym porządek! i Doedukować się co do znajomości swoich praw.

@....
odpowiada  ...
6 lat temu

Wielokropek… właśnie DOEDUKUJ się sam z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym , nim coś napiszesz . Bo na razie DOEDUKOWANY to kompletnie nie jesteś. ( uważej na prawo jazdy – o ile jeszcze masz !) Bo nie Ty a Policja zrobi z Tobą porządek i sąd nawet ten pisowski nie pomoże. No chyba że Prezydent – ułaskawi 🙁

kierowca
odpowiada  ...
6 lat temu

edukować mogłeś się w szkole tutaj masz przestrzegać przepisów jedź na zachód tam cię Policja nauczy jazdy nawet nie piśniesz i podpiszesz każdy mandat przepisy są od tego żeby się do nich stosować a nie płakać że mandat dostałeś i znowu łapali w końcu ile mogą was pouczać

...
odpowiada  kierowca
6 lat temu

Znaleźli się moralizatorzy… możecie powiedzieć co ma wspólnego znajomość i przestrzeganie przepisów z wątpliwej jakości i zasadności „łapankami”? nigdy nie twierdziłem, że nie przestrzegam przepisów drogowych i mam rzadko osobiście powód do kontroli. Nie zależy mi również jako kierowcy na tym by policja zniknęła ani sobie folgowała bo wtedy nasze ulice zamienią się na te rosyjskie. Jeśli nadal nie umiecie załapać intencji moich postów to zapraszam na prawo na drodze org można wygooglować.

kierowca
odpowiada  ...
6 lat temu

a ja zapraszam za granice do czech albo skandynawia tam sobie możesz goglować a w tym czasie ci auto zholują mądralo

utte
6 lat temu

Jak masz takie podejście to szybciej pociąg ? tobie łeb odetnie…

kierowca
6 lat temu

dobrze że byli polak tylko narzekać potrafi jak nie przestrzegasz przepisów to płać teraz same gimnazjum będzie tutaj płakać że mandaty wystawiali to trzeba było jechać prawidłowo jakoś jak na zachodzie jeździcie to przestrzegacie przepisów bo kara w euro i nie narzekacie tylko w Polsce biedny obywatel płaci ale wystarczy jeździć prawidłowo i nie będziecie płacić taka darmowa porada;)

beny
6 lat temu

to kanalie tylko czychają, łby bym im , po ucinał

A
odpowiada  beny
6 lat temu

a znak przy drodzei wg ciebie umieszczone sa dla kolorytu krajobrazu ??

roman
odpowiada  beny
6 lat temu

Przy takim „rozumieniu” bezpieczeństwa czycha na Ciebie i Twój łeb – kostucha, choć nie życzą Tobie spotkania z nią 🙂

16
0
Napisz co o tym sądziszx