Nie przesłuchali burmistrz w sprawie mobbingu

Udostępnij
Tweet

18 lipca pokrzywdzeni w sprawie domniemanego mobbingu w Urzędzie Gminy i Miasta Nowych Skalmierzyc wystosowali pismo do prokuratury, w którym proszą o nieopóźnianie toczącego się postępowania i poinformowanie kiedy można spodziewać się jego końca.

+

„Wymienieni w niniejszym piśmie pokrzywdzeni zwracają się z uprzejmą prośbą o informację, na kiedy planowane jest zakończenie postępowania przygotowawczego w sprawie o sygnaturze wyżej wskazanej. Pragniemy zwrócić uwagę na pewne kwestie przesądzające o nietypowości tej sprawy i o konieczności adekwatnego do tej sytuacji jej traktowania.

Sprawa dotyczy bardzo złych relacji jakie ukształtowały się w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, z udziałem kilkudziesięciu osób. Sprawa ma również istotny wymiar społeczny, gdyż społeczność lokalna i media lokalne, a w pewnym zakresie również regionalne i ogólnopolskie, tą sprawą się zainteresowały.

Doszło do nas, że Pani Burmistrz nie zostanie przesłuchana na najbliższym – już wcześniej wyznaczonym w tym celu – terminie, a zarazem nie został wyznaczony kolejny termin na przeprowadzenie dowodu z zeznań Pani Burmistrz. Tymczasem, niezwłoczne przeprowadzenie omawianego dowodu jest bardzo istotne dla sprawnego oraz prawidłowego podejmowania dalszych czynności w ramach prowadzonego śledztwa, oraz w zakresie ewentualnego ukierunkowania prowadzonego śledztwa, które wszak jest już prowadzone od stycznia bieżącego roku. Niektóre osoby z grona świadków mają być przesłuchiwane ponownie, a inne będą przesłuchiwane, nie wiadomo dlaczego przez policjantów z Nowych Skalmierzyc.

Tego rodzaju zdarzenia mogą w gronie osób zainteresowanych wywoływać wrażenie braku woli szybkiego zakończenia sprawy. Jeżeli nawet takie przypuszczenia są niesprawiedliwe lub niezasadne, to jednak mogą być podstawą krzywdzących osądów. Reformy dotyczące Prokuratury natchnęły nas nadzieją na rzetelne prowadzenie sprawy, co do tej pory miało miejsce i chcemy żeby dalej tak było.

Pokrzywdzeni są zawsze bardzo zainteresowani przebiegiem spraw ich dotyczących, tym bardziej, że przepisy proceduralne, paradoksalnie, pokrzywdzonym nie dają mocnej pozycji w postępowaniu przygotowawczym.”

CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rze
6 lat temu

Ostatnio w urzędzie urzędnicy stali się wyjątkowo uprzejmi , prawdziwy szok , czyżby w ramach protestu?

Ania
6 lat temu

tak działa nasz sąd, zwykly szarak juz by siedzial a ta paniusia sie smieje i kasa leci, to jest chore panstwo,

PIS
6 lat temu

dlatego natychmiast należy zreformować polskie sądownictwo i prokuraturę.
Amen!

sasquad
odpowiada  PIS
6 lat temu

Zreformować tak żeby zamiatała sprawy „swoich” jak Obajtka. O niego już Ziobro zadbał z kolesiami

jessie james
6 lat temu

pis i ory !!!!

5
0
Napisz co o tym sądziszx