OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wszczepiono pętlowy rejestrator arytmii

Dziś na Oddziale Kardiologicznym ostrowskiego szpitala wszczepiono po raz pierwszy pacjentowi tzw. pętlowy rejestrator arytmii. To urządzenie wielkości zapalniczki, umieszczane pod skórą pozwala uchwycić pojawiające się u pewnej grupy pacjentów niewyjaśnione zasłabnięcia i utraty świadomości zdarzające się dość rzadko. Standardowe metody nie zawsze są w stanie uchwycić właśnie ten moment.

+

“Zapalniczka”, która może działać do 3 lat, zbierze wszystkie informacje tuż przed zasłabnięciem, jak i wtedy kiedy dojdzie do omdlenia. Wystarczy za pomocą przycisku na ,,pilocie” przesłać je lekarzowi, który dzięki tym danym jest w stanie poznać przyczynę i wybrać optymalny sposób leczenia. Według dra Janusza Tarachalskiego zapotrzebowanie obsługiwanej przez nasz szpital populacji to kilkanaście urządzeń na rok. Koszt jednego 7 tys. Niewiele jak na ludzkie zdrowie i życie oraz możliwość powrotu do człowieka do pełnej aktywności. Problem w tym, że tych rejestratorów nie refunduje, jak dotąd, Narodowy Fundusz Zdrowia. Miejmy nadzieję, ze się to zmieni!

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
suzuki
3 lat temu

Moja teściowa jak ma z kieszeni wyciągnąć trochę blaszek to zazwyczaj dostaje arytmii.

M
odpowiada  Senior
3 lat temu

zmień lekarza

Senior
odpowiada  M
3 lat temu

Chyba masz rację. Bo zadeklarowanemu komuniście i ateiście Wojciechowi Jaruzelskiemu, któremu zdrowie nie pozwalało na uczestniczenie w rozprawach sądowych w Polsce pozwalało mu na uczestniczenie w święcie zwycięstwa w II wojnie światowej w Moskwie i odbieraniu odznaczenia od Putina. A na łożu śmierci wyspowiadał się księdzu, przyjął komunię świętą i ostatnie namaszczenie. W jego pogrzebie za PO wzięła udział reprezentacyjna kompania Wojska Polskiego z salwą ognia tym razem tylko w górę.

Marian
3 lat temu

ludzie otyli i palący powinni płacić o 50% większe składniki na NFZ, to od razu zaczęli by dbać o swoje zdrowie

Pacjent
3 lat temu

Teraz to już nawet głowy przeszczepiają. Całe szczęście, że wielu młodych zdrowych lubi jazdę szybkimi motocyklami. Żyć nie umierać.

Betroo
odpowiada  Senior
3 lat temu

Rozumiem, że jak zachorujesz to też leków nie bierzesz, żeby “umrzeć jak człowiek”. Możesz być pewien – ZUS jest z Ciebie dumny i… chyba tylko ZUS, bo rodzice zapewne już niebardzo 🙂

Junior
3 lat temu

Drogi Seniorze z Twoch wynurzeń wynika, że nie masz bladego pojęcia o czym mówisz. Zwykle do pierwszych objawów choroby każdy jest najodważniejszy… Problem przychodzi w chwili gdy to Ciebie dopadnie choroba.
Gdybyś Ty lub ktoś z Twojej rodziny np. córka, siostra, mama nagle omdlała i to np. jadąc samochodem? Nie szukałbyś przyczyny ? A może kazałbyś trochę poczekać bo przecież i tak kiedyś umrze?
PS z tego co wiem to to urządzenie nie było refundowane przez ani Twoją babcię, ani nie musiał za to płacić sam pacjent. Zanim zabierzesz głos na przyszłość przemyśl co chcesz powiedzieć. ..

M
3 lat temu

Senior twój wybór. Jak śmierć zajrzy Ci w oczy inaczej będziesz gadał. Zdrowa życzę

Senior
3 lat temu

Moja świętej pamięci babcia w wieku 80 lat nie życzyła sobie wizyty domowej lekarza, bo twierdziła, że nie jest chora, tylko stara. Teraz medycyna wynajduje nowe metody wyciągania pieniędzy od starych ludzi dając nadzieję życia na kolejne 3 lata. W życiu nie dam sobie zamontować w swoim ciele urządzeń w wielkości zapalniczki kosztującej ileś tam tysięcy raz na trzy lata. Wolę umrzeć jak człowiek bez zbędnych wydatków dla rodziny, bo każdy nawet idiota powinien wiedzieć, że nie jest nieśmiertelny.

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x