Namierzono sprawcę, który pozostawił psa w lesie

Dzięki nagłośnieniu sprawy przez internautów – 6900 lajków, 20 tys. udostępnień, co przerodziło się na  ponad 660 tysięcy wyświetleń postu na Facebooku prezentującego film ze znalezionym psem, udało się namierzyć sprawcę bestialskiego czynu. Na trop wpadł właściciel ośrodka agroturystycznego Cicho-Sza w Niedźwiedziu. Rozpoznał psa, którego wydał do adopcji w kwietniu tego roku. Pod koniec czerwca pies został znaleziony, jako uciekinier, w pobliżu domu nowych właścicieli.

+

W miniony wtorek odebrał go 20-kilkuletni mężczyzna, opiekujący się do tej pory tym psem. Jeszcze tego samego dnia szczekanie psa było słyszalne przez spacerowicza w lesie, gdzie odnaleziono czworonoga dwa dni później. Na związanego psa natrafił mężczyzna zbierający jagody i przy okazji fotografujący przyrodę. W piątek wieczorem udało się dotrzeć do dotychczasowych właścicieli. Ci udawali, że nie ma ich w domu. Ostatecznie ojciec 20-kilkuletniego mężczyzny skontaktował się z osobami próbującymi rozwiązać zagadkę na własną rękę.

Ojciec młodego mężczyzny wyjaśniał, że jego syn przechodzi chorobę. Coś musiało mu strzelić do głowy – tłumaczył. – Jestem w stanie wpłacić pieniądze na schronisko lub nawet wziąć ponownie tego psa do adopcji na własną odpowiedzialność – dodał. W międzyczasie policja zabezpieczyła szereg śladów, które pomogą potwierdzić udowodnić winę sprawcy, gdyby ten próbował w dziwny sposób się tłumaczyć.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że młody mężczyzna przywiązując psa w lesie i zostawiając go na głodową śmierć, chciał ukarać go za ucieczkę z terenu posesji.

Ojciec sprawcy prosił by nie wyszło na jaw o kogo chodzi, ponieważ obawia się, że syn mógłby popełnić samobójstwo. I zresztą nie tylko on. Zaznaczył, że on jako ojciec mógłby ponownie wziąć tego psa do siebie. Należy odpowiedzieć na pytanie jaka kara powinna spotkać sprawcę i czy jest ona warta ewentualnych żyć ludzkich…

CZYTAJ  Właściciel: sam z tego wyjdzie❗

779 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
deus
4 lat temu

Jezus maryja ile komentarzy….większość z nich należy do najbliższych sąsiadów Pana J.

Anna P.
5 lat temu

Pozwalany na to aby syn, morderca psa (to bylo jego zamiarem) popelnil samobojstwo. My takich gnoi nie potrzebujemy. ZDYCHJAJ SYNKU! Co za zwyrodniala rodzina! Kmioty bez serca

deus
odpowiada  Anna P.
4 lat temu

nie tak ostro Anka! Nie pamiętasz jak ostatnio uradłaś z pracy? co?

basia
5 lat temu

jest…. bo teraz pies, a za rok dziecko… lub staruszka?

Alicja
5 lat temu

Związać, zakneblować i zostawić gnoja w lesie samego; może nabierze pokory…. chociaż wątpię to z natury zwyrodnialcy.

Bezimienny1973
5 lat temu

Nie daje się takiej samej kary za usiłowanie jakiegoś przestępstwa jak za wykonane a jeszcze inny stopień przewinienia jest wykonania z premedytacją.

Karo
odpowiada  Bezimienny1973
5 lat temu

Dokładnie taka sama kara grozi za usiłowanie co za dokonanie

Iwona
5 lat temu

Opublikować dane !!!!! Bez litości dla takich NIBYludzi !!!!! Jednego lub dwóch zwyrodnialców mniej !!!!!!

Lucy
5 lat temu

Wina = Kara. Nie interesuje mnie ewentualne samobójstwo, jeśli sprawca ma problemy psychiczne powinien zostać poddany leczeniu. A skoro sam uznał, że należy „ukarać” zwierzę za ucieczkę z posesji – to chyba jednak rozumie co to znaczy wina i kara. Pies nigdy nie powinien wrócic do tych ludzi!!!

Bezimienny1973
odpowiada  Lucy
5 lat temu

Właśnie to świadczy o tym że nie ma zielonego pojęcia o traktowaniu zwierząt i wymaga uświadomienia.

Anita
5 lat temu

Mógłby się nim znowu zaopiekować ?!Czy ten ojciec postradał zmysły?Żadnych juz zwierząt nie powierzać temu zwyrodnialcowi !

Pan Kot
5 lat temu

Co za gnida! Bezwzględnie kara więzienia + grzywna. Kretyńskie tłumaczenie, że to kara za ucieczkę. Aż strach pomyśleć co by zrobił jakby mu pies na dywan narobił. Mam nadzieję, że to „coś” nie będzie się rozmnażać. Dzieciaka za karę też w lesie przywiąże?

Olo
5 lat temu

Prosta sprawa 50 000 zł kary( nie mają to niech biorą pożyczkę) i przez tydzień młodemu zwyrodnialcowi nie dać pić ani jeść, żeby poczuł na co skazał to biedne zwierzę. Poza tym to zwyrodniaec bez uczuć wyższych to trzeba się zastanowić czy warto chronić takie usrane życie. Trzeba pamiętać że takie sukien..yny potem znęcają się nad ludźmi. Więc może lepiej jak jednego sadysty będzie mniej. Do tej rodziny już żadne zwierze nie powinno trafić, a wszczegolnosci ten pies. Ktoś przecież tego chłopaka wychował na zwyrola.

779
0
Napisz co o tym sądziszx