2-dniowa dziewczynka w „Oknie życia”

Dwudniową dziewczynkę znaleziono w środę wieczorem w „Oknie życia”. Według lekarzy noworodek jest zdrowy. Jest to pierwsze dziecko pozostawione w ostrzeszowskim oknie życia, które uruchomiono w 2015 r. 

+

Samo zdarzenie choć pozytywne nie jest pozbawione kontrowersji. Wśród ostrzeszowskich źródeł krążą informacje jakoby system alarmowy mający powiadamiać siostry Nazaretanki nie zadziałał. Odkrycia miała natomiast dokonać obca kobieta spacerująca w pobliżu.

Dziewczynka ma 51 centymetrów i 2,9 kg wagi. Według lekarzy ciąża była donoszona.

Okno życia w Ostrzeszowie mieści się w budynku przedszkola Sióstr Nazaretanek od strony ul. Klasztornej. Jest to niewielkie pomieszczenie – rodzaj inkubatora, spełniający odpowiednie dla noworodka warunki, w którym kobiety mogą anonimowo i bezpiecznie zostawić nowo narodzone dziecko, jeśli nie chcą lub nie mogą go wychowywać. Biologiczna matka ma sześć tygodni na zmianę decyzji, po upływie których jest uruchamiana procedura adopcyjna.

Okno w Ostrzeszowie powstało we współpracy z Caritas Diecezji Kaliskiej. Swoim zasięgiem obejmuje tereny trzech powiatów: ostrzeszowskiego, kępińskiego i krotoszyńskiego.

CZYTAJ  Właściciel: sam z tego wyjdzie❗

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lucas
5 lat temu

A pamiętacie jaka była afera z naszym ostrowskim oknem życia? 0 animowości i do sprawy wkroczyły organy ścigania.

Pener z Nowotki
5 lat temu

Wyzwolone brzydactwa z czarnych marszów powiedzą że trzeba było wyskrobać. Może mieszkanie było za małe?

Franek
odpowiada  Pener z Nowotki
5 lat temu

Szkoda, że ciebie nie wyskrobali!!!

andrzej
5 lat temu

Okno życia jest po to by ktoś mógł bezpiecznie i anonimowo oddać dziecko. Więc nie róbcie z tego sensasji i newsa! Lepiej oddać dziecko w oknie niż wyrzucić na śmietnik! Nie znacie sytuacji to nie oceniajcie!

sąsiad
odpowiada  andrzej
5 lat temu

tak to prawda różne są koleje losu lepiej oddać i dać dziecku szansę niż zmarnować kłopot w tym że te okna wcale nie są anonimowe .

Kasia
odpowiada  sąsiad
5 lat temu

Dokładnie wcale nie są anonimowe! A do tego po co ten rozgłos! Po to to okno jest a przez rozgłos inne matki będą się bały. A lepiej tak niż wyrzucić do kosza!

6
0
Napisz co o tym sądziszx