Zwolniono lekarza ze szpitala

Z pracą musi pożegnać się znany lekarz medycyny ratunkowej, pracujący od lat w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Powodem są pojawiające się skargi na szorstkie podejście do pacjentów i ich rodzin. Mowa o Robercie S. z krotoszyńskiego szpitala.

+

Problemy lekarza (51 l.) rozpoczęły się od emisji reportażu w programie TVN Uwaga. Wyemitowano w nim potajemne nagranie z udziałem Roberta S., na którym lekarz zamiast przyjąć pacjenta przywiezionego z Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, wolał przez 20 minut ustalać dlaczego ten pacjent trafił akurat do krotoszyńskiego szpitala, a nie do Jarocina. Było to tym bardziej kuriozalne zachowanie, ponieważ pacjent miał zapalenie płuc i jego życie było realnie zagrożone.

Władze krotoszyńskiego powiatu potraktowały lekarza nadzwyczaj łagodnie. Niedawno znowu zachowanie lekarza zbulwersowało osoby mające z nim do czynienia. 64-letnia pacjentka trafiła na krotoszyński SOR. Tam w oczekiwaniu na badanie tomografem, przeleżała aż 5 godzin. Bliscy chorej kobiety musieli sami opróżnić worek stomijny (OPIS worka).

Syn pacjentki postanowił zabrać kobietę do krotoszyńskiego szpitala, gdzie doczekała się fachowej pomocy. Po tym zdarzeniu złożono skargę na lekarza z Krotoszyna. Fragment listu brzmiał: „Czy pan starosta podejmie się obrony obywateli przed przestępcą z SOR?! Chcę podkreślić, że jestem przerażony sytuacją, jaka panuje na SOR”.

Ostatecznie wypowiedziano umowę z lekarzem z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

A Wy jakie macie wspomnienia z kontaktów z lekarzami?

 

CZYTAJ  Znany sędzia przyjeżdża do Ostrowa

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janusz W.
5 lat temu

Ja ze zlamana noga musiałem sam isc po schodach na rtg bo nie maial kto pchac wózka. Mecz lecial to pacjenta w du..pie mieli . Mafia powinna byc monitorowana przez dyrekcje jak pracuja i wychodza z reklamowkami lekow i opatrunkow a później za kraty

uu
5 lat temu

troche pózno , ale wrescie pomalutku , ktoś na prowincjach zabiera sie do działań poprawy relacji lekarz – pacjent w naszych szpitalach . czas aby zrobic porzadek z ta biał mafia

ja1
5 lat temu

Nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka. Wśród każdej grupy zawodowej znajdzie się czarna owca.

Andzia
5 lat temu

Moja siostra prosiła zeby laryngolog dal pilnie skierowanie na usunięcie trzeciego migdałki dziecku podaje dziecko ma częste angine już. Prawie nie słyszy a kolejki w szpitalach rok półtora masakra dziecko cierpi bezdechy co sie dzieje z z ta służbą zdrowia

PiSowiec
odpowiada  Andzia
5 lat temu

Trzeba było bechora nie robić.

asz
odpowiada  PiSowiec
5 lat temu

sobek, pierd……

ja
5 lat temu

Ogolnie to cala Polska Sluzba Zdrowia do du..py.
Wzywasz Karetke i nie chca przyjechac bo strajkuja a jak juz z wielka laska przyjada to nic nie maja z soba bo Strajk!!!Ludzie jeski ktos wzywa karetke to chyba cos mu dolega!!Nie dzwoni po nia z nudow!

Placimy skladnki co miesiac nie wiadomo na co!!
A temat lekarzy to juz ogolnie smieszny jest.
Najlepsi,dobrzy i fachowi Lekarze juz dawno siedza za granica!

Taka mamy Sluzbe Zdrowia w Polsce!! Smiech na sali !!

olo
odpowiada  ja
5 lat temu

Otóż się Pan bardzo myli co do powodów wezwań karetek- 70-80% to bzdury typu bóle brzucha( od tygodnia) , biegunka , gorączka,”źle się czuje po przepiciu” itp.Dzwonią nie tyle z nudów , co z wygody – bo do przychodni iść się nie chce….Gdyby dyspozytorzy przyjmowali wszystkie zgłoszenia bez żadnej”segregacji’. nie miałby kto jechać do naprawdę poważnych zdarzeń..I co to znaczy” jak już przyjadą, to nic nie mają z sobą”??Czego niby nie mają?Sprzętu do ratowania życia?Leków ratujących życie?Kompletnie bzdury Pan wypisuje…A Panu redaktorowi proponuję temat na materiał – do czego ludzie w Polsce wzywają karetki ( i z czym przychodzą do SOR) , a jakie są NAPRAWDĘ zadania ratownictwa medycznego..Byłoby ciekawie, gwarantuję.

olo
odpowiada  ja
5 lat temu

Panie redaktorze- i jak – podejmie się pan przygotowania materiału na ten temat??

suzuki
5 lat temu

Lekarze to skarb ,tyle lat ciężkiej nauki ,praca przy ludziach i z ludźmi ,wyzywamy narzekamy na nich a bez nich co by było , lekko coś człowieka zaboli, lekko strzyknie i już do lekarza, przychodnie pełne,wyobraźcie sobie gdyby jeden dzień służba zdrowia zastrajkowała w całym kraju ilu ludzi by zmarło których oni uratują ,jak coś mamy na wyciągnięcie ręki to tego nie szanujemy , tak jest również z innymi grupami zawodowymi .

PiSowiec
odpowiada  suzuki
5 lat temu

To samo można powiedzieć o policji czy straży pożarnej, wiec ameryki nie odkryłeś.

driver
odpowiada  PiSowiec
5 lat temu

O straży to żeś tu przegiął nieźle:)

Nadia
5 lat temu

Fuad Abbas też powinien wylecieć na zbity pysk!!!
Tylu polaków poszukuje pracy, a ten sobie tu dupsko grzeje

PT
odpowiada  Nadia
3 lat temu

Jest to jeden z niewielu lekarzy, który by się Tobą zainteresował gdybys był chory rasisto cholerny.

Złota łopata
odpowiada  Nadia
3 lat temu

Mistrzu artykuł jest z 2017 roku. Gratuluję refleksu.

rr
5 lat temu

brawo!!! niech sie wiecej biora za tych lekarzy ! co drugi to jest wielki cwaniak !!!

mm
5 lat temu

Czyżby nastała era nowej jakości? Usuwa się policjantów lekatzy itp którzy rażąco podpadli. Pan Ziobro baczniej przygląda się prpkuratorom. Istnieje cień nadziei że zacznie się szanować zwykłego człowieka i coś tu się zmieni. Obywatele pokazują że tę swobodę potrafią uszanować i nie trzeba stać przy nich z kijem

Gość
5 lat temu

Brawo!!!

27
0
Napisz co o tym sądziszx