Rozpoznaj oszusta. Działa w Ostrowie i Poznaniu

Udostępnij
Tweet

W czerwcu 2016 r. pisaliśmy o oszuście, który powołując się na wpływy w urzędzie, oferował załatwienie komputerów za pół darmo. Z tym samym schematem oszust przeniósł się do Poznania, gdzie dokonał identycznego oszustwa w lutym br. To co różni te dwie sprawy, to fakt, że tym razem poznańska policja skutecznie uzyskała zgodę na publikację jego wizerunku, a to nie udało się wcześniej ostrowskiej komendzie, która dysponowała nagraniem z monitoringu.

+

Policjanci z Poznania poszukują mężczyzny, który podając się za pracownika Urzędu Miasta oferował używany sprzęt komputerowy w bardzo korzystnej cenie. Poszkodowani przekazywali pieniądze, lecz nigdy nie otrzymali żadnych komputerów. Osoby rozpoznające prezentowany wizerunek proszone są o kontakt z policją.

Policjanci z poznańskiej Północy prowadzą dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia oszustwa przez mężczyznę w wieku 60-70 lat, który w lutym br. odwiedził kilka punktów usługowych i oferował właścicielom sprzęt komputerowy. Poszukiwany przedstawiał się jako pracownik Urzędu Miasta, który w związku z wymianą komputerów, ma do zaoferowania używany sprzęt w bardzo korzystnych cenach. Osoby, które były zainteresowane zakupem, wpłacały mężczyźnie pieniądze, a on zobowiązywał się, że za kilka godzin przyjedzie z towarem. Po czasie okazywało się, że człowiek ten nie jest pracownikiem żadnego urzędu, a dane osobowe, które podawał są fikcyjne. Łączne straty to ponad 1200 złotych.

Osoby rozpoznające prezentowany wizerunek, prosimy o kontakt z policjantami pod numerem telefony 61 84 14611 czynnym całą dobę.

Oszukał ostrowiankę. Nagrał go monitoring

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
6 lat temu

„Łączne straty to ponad 1200 złotych.” – to co? oszukał jednego czy dwóch idiotów?

mieszkaniec
6 lat temu

wystarczy udać się na policję z pewnością był już WIELOKROTNIE NOTOWANY

chirurg plastyczny
6 lat temu

ale geba

!!!
odpowiada  chirurg plastyczny
6 lat temu

Podobny do Trumpa z tą zaczeszkę na głowie to sobie wszczepił chyba z jaj orangutana..

Marian
6 lat temu

kolo starego pksu mieszkają te brudasy, C****y, kradną

sara
6 lat temu

uwazajcie na C****ki kolo kauflandu, rossman, mloda i stara z pieskiem, kradną ,,,,

Janusz Pan domu
odpowiada  sara
6 lat temu

C****ki to tam nic. pół biedy. uważajcie na pijanych sebiksów

pos
odpowiada  sara
6 lat temu

Jak każdy ciapaty na obczyźnie. Jak masz miękkie serce to niestety. Nie każdy w sytuacji gdy jest zaczepiany i okradany dać w ryj potrafi dać. Albo chociaż gazem jak pan redaktor ale trzeba mieć jaja a tego niestety widzę że współczesnemu społeczeństwu coraz częściej brakuje.

PiSowiec
odpowiada  pos
6 lat temu

CCXXani i ciapaci to nic. Wystarczy zobaczyć jak sebiksy sie zachowuja w niemczech czy angli. Niestety polskie media o tym milcza. A jak muzułmanin coś zrobi to polskie Media robia z igły widły.

morgi
odpowiada  sara
6 lat temu

To pewnie ta,co kiedyś z gazu dostała 🙂

Gocha
odpowiada  sara
6 lat temu

A to nie nowość, teraz stara nie wróży z kart tylko idzie na łatwiznę i nie marnuje czasu przechodzi do konkretów. ?

Nnn
6 lat temu

Po co wplacali?? Nie widzac towaru dawali mu pieniadze , naiwność ludzka nie zna granic… Tym bardziej kto z Urzedu by chodzil i wciskal sprzęt komputerowy??

12
0
Napisz co o tym sądziszx