Wizyta Andrzeja Dudy w Ostrzeszowie. Doszło do incydentu

Prezydent RP Andrzeja Duda odwiedził Kępno i Ostrzeszów w miniony poniedziałek. Wizyta odbyła się na zaproszenie lokalnych włodarzy. Dla Ostrzeszowian było to szczególne wydarzenie, ponieważ ostatni raz głowa Państwa wizytowała tu w 1925 roku.

+

Wpisał się do księgi pamiątkowej Miasta i Gminy następującymi słowami:

„Dziękuję społeczności Ostrzeszowa za serdeczność i gościnność, jakich doświadczyłem w Państwa pięknym mieście, imponującym bogatą historią i współczesnymi sukcesami jego mieszkańców. Życzę całej Państwa wspólnocie kolejnych znaczących osiągnięć, które posłużą społecznej integracji i będą nadal budowały pomyślną przyszłość Państwa miejscowości.”

Prezydent RP Andrzej Duda nawiązał do polskości Ostrzeszowa, mówiąc że zawsze było to polskie miasto, niezależnie od biegu historii. Podkreślił w tym wielką zasługę jego mieszkańców. Zapowiedział, że czas na nową konstytucję, oraz by ta konstytucja była konstytucją obywatelską. Chciałby, aby w przyszłym roku, na stulecie niepodległości Polski zostało przeprowadzone referendum.

„Chciałbym, abyście jako Wielkopolanie mi w tym pomogli, żebyście wzięli udział w tej wielkiej narodowej debacie, w której ja będę dyskutował z reprezentatywnymi grupami społecznymi, ze stowarzyszeniami, ze związkami zawodowymi, z tymi, którzy będą chcieli tę debatę konstytucyjną podjąć” – mówił.

Po przyjeździe Andrzeja Dudy, grupka przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji postanowiła skandować hasła: „Konstytucja”, „hańba”. Niektórzy z nich trzymali w rękach białe róże czy konstytucję. Po chwili zwolennicy Andrzeja Dudy zagłuszyli oponentów skandując jego imię i nazwisko.

Na koniec wizyty Pan Prezydent rozmawiał z mieszkańcami, którzy okazali Mu bardzo wiele serdeczności, a nawet odśpiewali „sto lat”. To było wielkie wydarzenie w historii Ostrzeszowa.

CZYTAJ  Znany sędzia przyjeżdża do Ostrowa

75 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
realistka
5 lat temu

KOD więcej wiedzy a mniej esbeckiego idiotyzmu !! Art.198 Konstytucji będzie zastosowany do waszych posłów i tych cwaniakach którzy dawno winni być za kratami . Za kratami będą kolesie przegranych z Art.129 k.k. !!!

on
odpowiada  realistka
4 lat temu

A tobie zycze zdolnosci samodzielnego myslenia bez wspomagania TVPis

prywatny przewoznik
5 lat temu

dlaczego nas tak tepi panstwo polskie panie prezydencie

biskup
5 lat temu

Potrzebujemy zmiany konstutucji:
-królem dożywotnio jest Jarosław, po jego śmierci tron przejmie kot Alik
-ziemia polska, lasy polskie i dobra wszelakie należą do kościoła polskiego, który jest królestwem boga na ziemi
-kościół polski może grabić poddanych do woli i może ich mordować (rękoma ONR-u) zgodnie z wiekową tradycją kościoła katolickiego na świecie
-rządzić będą pisowi i kościelni oligarchowie
-lud poddany ma się radować i wielbić króla na mszach, bo im 500 pln się daje.
-unia ma się nie wtrącać do królestwa jarosława
-wszyscy myślący inaczej to zdrajcy i będą wykluczeni ze społeczeństwa poprzez miłosierne ukamienowanie.

xyz
odpowiada  biskup
5 lat temu

Ty z takim antypisowskim i antykościelnym programem to w 2019 roku w cuglach dostaniesz się do sejmu. Jak założysz jakąś partie i popracujesz trochę w kampanii to większość konstytucyjna bez problemu, dobrze ci radze, masz duży potencjał i dasz rade.

cinkciarz
odpowiada  xyz
5 lat temu

Dziękuję ,że ktoś czyta co napisałem.Partii nie żałożę ale liczę na „pospolite ruszenie”.Pozdrawiam

ja
5 lat temu

brawo dla AD.kto go wybrał ten jest zadowolony bo jest nas więcej a reszta m… w kubeł do wyborów przecież demokracja obowiązuje wszystkich i jest dla wszystkich a szczekanie nic nie da bo karawana idzie dalej pa.

cinkciarz
odpowiada  ja
5 lat temu

Karawana idzie -dlatego potrzebują takich pislamskich beduinów….

realistka
odpowiada  cinkciarz
5 lat temu

cinkciarz 😀 …ksywka pasuje jak ulał do stanu mózgu !!! Lewackie pustostany mają prosta droge do swoich idoli i razem w droge całować 4 litery donaldino i jego mamuśki !

Wyborca
5 lat temu

W kontekście Amber Gold gdzie kilkanaście tysięcy ludzi straciło swoje oszczędności, afery reprywatyzacyjnej gdzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi straciło swoje mieszkania, godzenia się na relokację emigrantów, wyznawcy PO i Nowoczesnej przypominają mi górala, którego na góralskim weselu pobito, żonę okradziono, córkę zgwałcono, a on się zastanawia czy iść na poprawiny.

cinkciarz
odpowiada  Wyborca
5 lat temu

Dlaczego przy powszechnej wiedzy o AG, że obiecane 15% jest fizyczne nie możliwe, deponowali tam pieniądze? Typowa chciwość polactwa ? Pieniądze na Ambe rGold ze SKOK-ów? No, no.

AntyKODmor
5 lat temu

Jan Paweł III w wypowiedzi Bula Komorowskiego. A zresztą zobaczcie sami. http://nz.dlastudenta.pl/artykul/10-najwiekszych-wpadek-bronislawa-komorowskiego,95954.html

Językoznawca
5 lat temu

Dla mnie prawdziwymi prezydentami byli ci tutaj i nieprawda, że ból piszę się przez o kreskowane. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komorowski-i-walesa-na-promocji-cinkciarzpl-w-usa/bpwd19c

Związek Lemingów Wyklętych
5 lat temu

Oglądałem focie ze szczytu NATO w Brukseli i wnioski nasuwają się same.Duda nie wypychał Macrona, żeby stanąć na czele grupy,Stał za grupą grzecznie jak wyrośniety dzieciak. Buzia uśmiechnięta, dwa kciuki w górę, chyba przywiózł sobie z Brukseli jakieś fajne magnesiki na lodówkę. BŁAZEN DO KWADRATU I TOTALNA ŻENADA I to jest prezydent niektórych Polaków. Facet po studiach? Grubo ciosany absolwent zamiejscowej Katedry Gier i Zabaw Ruchowych Wydziału Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Jagiellońskiego? Taki klasyczny polski buc. Kto będzie poważnie traktował kraj który reprezentuje taki PAJAC ?

xyz
odpowiada  Związek Lemingów Wyklętych
5 lat temu

Ciekawe co Ty „naukowcu” skończyłeś – takim wpisem sam jednak wystawiasz sobie świadectwo.

ANDY
odpowiada  xyz
5 lat temu

Oj pisiorze , pisiorze , ty jesteś człowiekiem mocno ograniczonym
umysłowo ,przecież wystarczy podstawowe wykształcenie by zrozumieć panujący bajzel prawny w kraju -twój propagandowy przekaz nie trafia do ludzi oczytanych CO WIDAĆ PO WPISACH oraz zorientowanych. spróbuj się publikować w „Nasz Dziennik”;albo „w Sieci” ( SPONSOROWANE Z PIENIĘDZY UKRADZIONYCH W SKOKACH);tam znajdziesz tych o których kurski mówił ” CIEMNY LUD TO KUPI „.

xyz
odpowiada  ANDY
5 lat temu

pitu, pitu, pitu – tylko uważaj, żeby ci „żyłka nie pękła” ze złości. Komentarzy na „nie” może być i milion a i tak to nic nie zmieni, bo głupich się nie sieje – sami się rodzą.

jj
5 lat temu

BRAWO DUDA

xxx
5 lat temu

Tak trzymać brawo w końcu normalny PREZYDENT SZACUNEK !!!

75
0
Napisz co o tym sądziszx