Ruszyła budowa ostrowskiego lodowiska

Udostępnij
Tweet

Rozpoczęły się prace budowlane w ostrowskim Parku 600-lecia. Powstanie tu pierwsze w Ostrowie profesjonalne lodowisko. Tafla o powierzchni 900 m2 wykorzystywana będzie w okresie niskich temperatur. Latem obiekt zamieniać się będzie w rolkowisko. – Od lat ostrowianie szukają lodowisk i basenów w pobliskich miastach. Od tego roku się to zmieni, ponieważ będziemy mieć własne obiekty – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Inwestycję realizuje firma Alles Cool z Kępna. Do przetargu ogłoszonego przez miasto stanęły dwa podmioty, jednak kępińska firma zaoferowała niższą cenę za wybudowanie ostrowskiego lodowiska. Koszt inwestycji to blisko 3,3 mln zł. Na prace budowlane Alles Cool udzieliła 5 lat gwarancji.

Prace prowadzone są pomiędzy placem zabaw i siłownią zewnętrzną a skateparkiem.

– To znakomita lokalizacja. Plac zabaw, siłownia, „Orlik”, skatepark, a teraz lodowisko i rolkowisko. Obok las, gdzie można spacerować, czy pobiegać. Będziemy mieć w tym miejscu niezwykle atrakcyjną bazę sportowo – rekreacyjną – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Tafla powstającego w Parku 600-lecia lodowiska będzie mieć wymiar 20 x 45 metrów. Wokół zamontowane zostaną samoprzymarzalne, biało – żółto – niebieskie bandy z furtkami i bramami z przeznaczeniem dla łyżwiarzy oraz rolby (urządzenia do pielęgnacji tafli lodowiska).

Ściany hali wykonane będą z powłoki namiotowej odpornej na ogień. Do wysokości 3 metrów ściany posiadać będą możliwość ich podciągnięcia, co pozwoli na otwarcie obiektu w okresie letnim.

Przy hali lodowiska powstanie także murowana część szatniowo – socjalna. Będą tu toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt.

– Dla bezpieczeństwa osób korzystających z lodowiska zainstalujemy monitoring. Wykonawca zagospodaruje także teren wokół lodowiska – informuje prezydent miasta.

Obiekt wyposażony zostanie w nagłośnienie, będzie tu także suszarka na 48 par butów, do tego regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Przy lodowisku zamontowana zostanie teleskopowa trzyrzędowa trybuna. Będą tu również szafki przebieralni, a w holu staną krzesła i stoliki.

– Zakupimy też nowe łyżwy, które będzie można na miejscu wypożyczyć. Z myślą o najmłodszych znajdą się tu specjalne chodziki umożliwiające naukę jazdy na łyżwach. Będzie to w pełni wyposażone, nowoczesne lodowisko – zapewnia prezydent miasta.

Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec listopada tego roku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Predators
7 lat temu

Nareszcie będzie można regularnie pograć w ostatni, prawdziwy, zespołowy sport białego człowieka.

Vashka Milik
7 lat temu

Ostrówek to bardzo dziwne miasto. Była już przykładowa inwestycja zaprzeczająca wielkopolskiej gospodarności – fontanna. Teraz mamy lodowisko, rzecz bardzo pożyteczna w naszej aurze. Zwłaszcza dla dzieciaków. I mieszkańcy zamiast utyskiwać, że za małe to bredzą o problemach komunikacyjnych, które się sprowadzają w zasadzie do faktu, że w mieście są światła. No bo przecież szpanerom w klepanych, francuskich rozbitkach światła działają na nerw, a jak zamkną przejazd na Odolanowskiej to jest totalna delirka. Obgryz paznokci i tupanie nóżką.

piotr
7 lat temu

z basenu bedziemy korzystac kilka dni w roku a potem na lodowisko…. porazka…. lepiej skupcie sie na sprawach naprawde waznych dla miasta szanowni wlodaze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

22
0
Napisz co o tym sądziszx