Ruszyła budowa ostrowskiego lodowiska

Rozpoczęły się prace budowlane w ostrowskim Parku 600-lecia. Powstanie tu pierwsze w Ostrowie profesjonalne lodowisko. Tafla o powierzchni 900 m2 wykorzystywana będzie w okresie niskich temperatur. Latem obiekt zamieniać się będzie w rolkowisko. – Od lat ostrowianie szukają lodowisk i basenów w pobliskich miastach. Od tego roku się to zmieni, ponieważ będziemy mieć własne obiekty – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Inwestycję realizuje firma Alles Cool z Kępna. Do przetargu ogłoszonego przez miasto stanęły dwa podmioty, jednak kępińska firma zaoferowała niższą cenę za wybudowanie ostrowskiego lodowiska. Koszt inwestycji to blisko 3,3 mln zł. Na prace budowlane Alles Cool udzieliła 5 lat gwarancji.

Prace prowadzone są pomiędzy placem zabaw i siłownią zewnętrzną a skateparkiem.

– To znakomita lokalizacja. Plac zabaw, siłownia, „Orlik”, skatepark, a teraz lodowisko i rolkowisko. Obok las, gdzie można spacerować, czy pobiegać. Będziemy mieć w tym miejscu niezwykle atrakcyjną bazę sportowo – rekreacyjną – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Tafla powstającego w Parku 600-lecia lodowiska będzie mieć wymiar 20 x 45 metrów. Wokół zamontowane zostaną samoprzymarzalne, biało – żółto – niebieskie bandy z furtkami i bramami z przeznaczeniem dla łyżwiarzy oraz rolby (urządzenia do pielęgnacji tafli lodowiska).

Ściany hali wykonane będą z powłoki namiotowej odpornej na ogień. Do wysokości 3 metrów ściany posiadać będą możliwość ich podciągnięcia, co pozwoli na otwarcie obiektu w okresie letnim.

Przy hali lodowiska powstanie także murowana część szatniowo – socjalna. Będą tu toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt.

– Dla bezpieczeństwa osób korzystających z lodowiska zainstalujemy monitoring. Wykonawca zagospodaruje także teren wokół lodowiska – informuje prezydent miasta.

Obiekt wyposażony zostanie w nagłośnienie, będzie tu także suszarka na 48 par butów, do tego regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Przy lodowisku zamontowana zostanie teleskopowa trzyrzędowa trybuna. Będą tu również szafki przebieralni, a w holu staną krzesła i stoliki.

CZYTAJ  Będzie moc atrakcji na festynie kolejowym

– Zakupimy też nowe łyżwy, które będzie można na miejscu wypożyczyć. Z myślą o najmłodszych znajdą się tu specjalne chodziki umożliwiające naukę jazdy na łyżwach. Będzie to w pełni wyposażone, nowoczesne lodowisko – zapewnia prezydent miasta.

Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec listopada tego roku.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Predators
5 lat temu

Nareszcie będzie można regularnie pograć w ostatni, prawdziwy, zespołowy sport białego człowieka.

Vashka Milik
5 lat temu

Ostrówek to bardzo dziwne miasto. Była już przykładowa inwestycja zaprzeczająca wielkopolskiej gospodarności – fontanna. Teraz mamy lodowisko, rzecz bardzo pożyteczna w naszej aurze. Zwłaszcza dla dzieciaków. I mieszkańcy zamiast utyskiwać, że za małe to bredzą o problemach komunikacyjnych, które się sprowadzają w zasadzie do faktu, że w mieście są światła. No bo przecież szpanerom w klepanych, francuskich rozbitkach światła działają na nerw, a jak zamkną przejazd na Odolanowskiej to jest totalna delirka. Obgryz paznokci i tupanie nóżką.

piotr
5 lat temu

z basenu bedziemy korzystac kilka dni w roku a potem na lodowisko…. porazka…. lepiej skupcie sie na sprawach naprawde waznych dla miasta szanowni wlodaze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szuma
5 lat temu

Na co komu to porażka. Sw Para PREZYDECKA

Is
5 lat temu

Basen niech dokończą a potem budują następne

aaaa
5 lat temu

Super sprawa

Suzuki
5 lat temu

Kuźwa mucha pada z wrażenia.

bruche
5 lat temu

A czy będzie miejsce na hidżaby ?

KOMENTUJĄCY
odpowiada  bruche
5 lat temu

Teraz jeszcze nie jest konieczne, będzie konieczne kiedy (nie daj Boże) poprzedni rząd wróci do koryta i do kpienia sobie ze zdania obywateli.
Przypominam, że po i inne nowoczesne nieoficjalnie zdeklarowały przyjęcie do Polski nieograniczonej liczby nielegalnych imigrantów tylko po to żeby lizać d**ę zachodnim państwom – głównie Merkel i Niemcom.
Ten rząd jest jaki jest, nie do końca się z nimi we wszystkich sprawach zgadzam, ale mają u mnie ogromnego plusa za postawienie na swoim i nie przyjmowanie do nas najeźdźców z Afryki.
Wystarczy spojrzeć na zachodnie społeczeństwa i na to jak powoli się wykańczają we własnych (kiedyś) krajach.

czytelnik2
odpowiada  KOMENTUJĄCY
5 lat temu

Za to PiSSS słucha tylko „naczelnego naczelnika” che che. Reforma edukacji to jaskrawy przykład tego, jak rząd bimba sobie z ich woli /anulowane prawie milion podpisów w sprawie referendum/ .Skoro podczas wstawania z kolan upadłeś na ryj to pilnuj koryta…bo cię Ukraińcy wygryzą i fundusze UE będą mocno ograniczone a i popijaj zimnym Lechem bo teraz jest „potrawą narodową” :)))

roman
odpowiada  KOMENTUJĄCY
5 lat temu

A ciekawy jestem co powiesz o imigrujących z Polski np. do UK i tam ich traktowaniu ?

czytelnik2
odpowiada  roman
5 lat temu

Tak traktują emigrujących Polaków jak my…obcych na naszym terenie.
To niech rodacy wracają do polskiego „raju”.Ale wygląda na to ,że biorąc wynagrodzenia i świadczenia wyższe niż w kraju wolą mieszkać z imigrantami niż z rodakami /polactwem/.

anonimowy
5 lat temu

Fajnie tylko brak hali sportowej , stadion czeka na swoja kolejke 20 lat a tu prosze lodowisko , basen i dziwny zbieg okolicznosci bo to wszystko na tzw BROADWAYU i nawet stojak z kwiatami na rondzie pod blokiem Pani Beaty zrobilib a u nas na ulicy zamiast asfaltu plyty polozyli ale to za urbka a my sie cieszyli jak głópki a tu prosze ful wypas

Pani
odpowiada  anonimowy
5 lat temu

głupki się pisze przez „u”

Monti
5 lat temu

To teraz jak będę chciała przyjechać z dzieckiem na plac zabaw i zaparkować auto to pewnie nie będę miała gdzie… Mam nadzieję, że projektanci obiektu pomyśleli również o miejscach parkingowych chociażby dla obsługi lodowiska… Bo nie wyobrażam sobie, że parking będzie „zawalony”. Tylko taka moja uwaga. A jeżeli chodzi o samo lodowisko to inwestycja jest na prawdę trafiona 🙂

22
0
Napisz co o tym sądziszx