OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W piątek półfinał IMP na żużlu

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski na ostrowskim Stadionie Miejskim pierwotnie miał się odbyć w czwartek, jednak ze względu na zmianę terminów meczów ligowych, turniej ten odbędzie się dzień później, czyli w piątek 9 czerwca, a start pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 18:00.

+

W ostrowskim półfinale wystąpi kilku kandydatów do złotego medalu i to zarówno takich, którzy mieli już okazję założyć czapkę Kadyrowa, jak i tych którzy dopiero marzą o mistrzowskim tytule.

Nazwiska multimedalistów Indywidualnych Mistrzostw Polski Jarosława Hampela, czy Piotra Protasiewicza, każdorazowo przyciągają na stadiony kibiców, a nie można wykluczyć udziału w rywalizacji trzeciego z Mistrzów, będącego na rezerwie Grzegorza Walaska. Brązowe medale IMP mają w swoim dorobku Damian Baliński i Krzysztof Buczkowski, który swój medal zdobył jako ostatni z tego grona. O dobre miejsca powalczyć mogą również Adrian Miedziński czy lubiący ścigać się na ostrowskim torze Robert Miśkowiak.

Z grona młodych wilków z pewnością w stawce liczyć się będzie Kacper Woryna, należący do liderów ekstraligowego ROW-u Rybnik, podobnie jak Bartosz Smektała z Unii Leszno, który w stawce ostrowskich półfinalistów może się poszczycić najwyższą średnią biegopunktową w ekstralidze (2,222).

Spośród 16 pełnoprawnych uczestników ostrowskiego półfinału, aż 12 żużlowców jest przedstawicielami klubów ekstraligowych. Trzech reprezentuje 1 ligę, a jedynym przedstawicielem 2 ligi jest Michał Łopaczewski, który w minioną niedzielę miał okazję  zapoznać się z ostrowskim torem w meczu ligowym.

Na te niezwykle ciekawie zapowiadające się zawody już dzisiaj zapraszamy ostrowskich kibiców, dla których otwarta będzie trybuna główna. Wstęp kosztować będzie 10 złotych, wraz z programem, a kasy będą czynne od godziny 14:00.

Lista zawodników:

1. Sebastian Niedźwiedź /Falubaz Zielona Góra/
2. Bartosz Smektała /Unia Leszno/
3. Damian Baliński /ROW Rybnik/
4. Artur Czaja /Unia Tarnów/
5. Kacper Woryna /ROW Rybnik/
6. Robert Miśkowiak /Orzeł Łódź/
7. Michał Łopaczewski /Kolejarz Opole/
8. Piotr Protasiewicz /Falubaz Zielona Góra/
9. Adrian Miedziński /Get Well Toruń/
10. Oskar Polis /Włókniarz Częstochowa/
11. Grzegorz Zengota /Unia Leszno/
12. Tobiasz Musielak /ROW Rybnik/
13. Jarosław Hampel /Falubaz Zielona Góra/
14. Krzysztof Buczkowski /GKM Grudziądz/
15. Norbert Kościuch /Polonia Piła/
16. Szymon Woźniak /Sparta Wrocław/
R1. Grzegorz Walasek /Get Well Toruń/
R2. Krzysztof Jabłoński /Start Gniezno/

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
żołnierz wyklety bohater bolszewicki
3 lat temu

Do boju rosja!

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x