OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nowa nawierzchnia na Jankowskiego

Kończą się prace remontowe związane z modernizacją ulicy Jankowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Na blisko półkilometrowym odcinku powstała w tym miejscu nawierzchnia z kostki brukowej, a wcześniej kanalizacja.  

+

Inwestycja realizowana jest przez firmę Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna, która w połowie kwietnia rozpoczęła budowę nawierzchni ulicy. Wcześniej spółka Wodkan zadbała o powstanie w tym miejscu sieci sanitarnej.

– Obecnie pracownicy wykonawcy inwestycji kończą budowę nawierzchni jezdni z kostki betonowej o grubości 8 centymetrów na podbudowie z kruszywa łamanego. Koszt budowy nawierzchni to nieco ponad 400 tysięcy złotych – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Gruntowa ulica Jankowskiego nie należała do bezpiecznych. W czerwcu 2016 roku doszło tu do śmiertelnego potrącenia 15-latka.

– Bardzo wiele zależy oczywiście od kierowcy, od przystosowania jazdy do warunków panujących na drodze, jednak nowa, prosta nawierzchnia powinna pozwolić na większą kontrole nad pojazdem. Weźmiemy także pod uwagę zastosowanie progów zwalniających. Długi, prosty odcinek drogi mógłby zachęcać do rozwijania nadmiernych prędkości – tłumaczy dyrektor MZD.

Całość inwestycji, wraz z odbiorami, zostanie zrealizowana najpóźniej do końca czerwca tego roku.

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
piotr
4 lat temu

a chodnika dla pieszych nie widzę na zdjęciu

wyz
4 lat temu

ulica z kostki w polu na to kasa jest?

LEN
odpowiada  Tom
4 lat temu

Wcale im tej kostki i progów zwalniających nie zazdroszczę.
Za jakiś czas w kostce zrobią się koleiny, a przy krawężnikach zaczną rosnąć chwasty także lepszy asfalt niż kostka, ale na takich bocznych, osiedlowych uliczkach może być.

LEN
odpowiada  zyg zag
4 lat temu

Nie znasz się, to są światła inteligentne (inaczej).
Ale teraz na poważnie, rzeczywiście ta sygnalizacja jest jedną z gorszych w Ostrowie jeśli chodzi o działanie i przepustowość skrzyżowania.

Tom
4 lat temu

No to teraz ruch im się dopiero zacznie. Skrót na ul .Ledóchowskiego w sam raz. Jedno jest pewne że dłuższe ulice a asfalt kładą. A tu kostka. Same szychy tam mieszkają to fakt. Jak się ma chody to tak to wygląda.

zyg zag
4 lat temu

Nie będzie trzeba stać w korku przed światłami żeby dostać sie na Ledóchowskiego. Ta sygnalizacja świetlna to jest kpina z kierowców korek prawie do Paderewskiego a zielone trwa 10 – 15 sekund zmienia sie na czerwone i po sekundzie znowu na zielone. .

tak
4 lat temu

wielki czas że powstała

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x