Ostrowianin zdobył Mount Everest

Udostępnij
Tweet

Ostrowianin Mariusz Szczuraszek zdobył 21 maja 2017 r. najwyższy szczyt ziemi, nazywany także „dachem świata”. Mount Everest mierzący 8848 m jest popularnym i wymagającym kierunkiem wypraw. Dodajmy, że tylko w 2017 r. zgody otrzymało 373 turystów, którym będzie pomagało drugie tyle szerpów (tragarzy, noszących ekwipunek) na górę gór.

+

Mariusz Szczuraszek prywatnie jest architektem. Specjalizuje się w projektowaniu m.in. aquaparków. Dla Mariusza zdobycie Mount Everestu było zwieńczeniem większego celu – Korony Ziemi – czyli najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach. Zdobycie Mount Everestu możliwe było dzięki okienku pogodowemu – wyczekiwanego przez tłum zapaleńców. Jeszcze nie ma informacji czy członkowie tej komercyjnej wyprawy zdołali wrócić do bazy (Base Camp).  W ostatnich dniach zginęli Amerykanin, Australijczyk i Słowak.

Pierwsze wejście na Mount Everest odnotowano w 1953 roku. Od 1922 roku, kiedy oficjalnie zaczęto próbować wejść na najwyższy szczyt ziemi, zginęły 292 osoby.

Naszym czytelnikom umożliwiamy wirtualne zaliczenie szczytu. http://www.explore-everest.com/mt-everest-journey.html Na tej stronie należy kliknąć na Start the climb.

Zapraszamy też do zapoznania się z mitami nt. Mount Everest – http://www.monikawitkowska.pl/strefa-outdoru/gory/wspinaczka-wysokogorska/121-640

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alpinista1986
7 lat temu

BILBO z tym Kasprowym 50 lat temu to Cię poniosło i to ostro może jeszcze powiesz że zdobywali go w stylu oblężniczym i zakładali 5 obozów

Trunkowy
7 lat temu

A ja niechwalący się mieszkam na 4 piętrze i całkiem sprawnie gdy nad ranem wracam do domu wspinam się po schodach. Chociaż na 2 piętrze muszę założyć bazę, żeby wypić ostatnie piwo i zaatakować ostatnie dwa, żeby dostać się do wyra.

ola
odpowiada  Trunkowy
7 lat temu

No i spoko. Każdy ma swój Everest:-)

( ͡° ͜ʖ ͡°)
odpowiada  Trunkowy
7 lat temu

W Częstochowie jest góra ,pewnie ją też zdobyłeś,nazywa się jasna,szczyt ciemnoty i głupoty ludzkiej.
zdobyłeś tytuł asinus asinorum in saecula saeculorum.

Bilbo
7 lat temu

Oczywiście gratulacje, ale obecnie podejście na Everest to jak wejście na Kasprowy 50 lat temu. Technika poszła do przodu i na trasie na Everest to już nawet się „hi” nie mówi każdemu, bo to męczące przy takim tłumie. Codziennie, o ile jest pogoda dobra wchodzi tam parędziesiąt osób. Co zresztą sam nasz bohater pewnie potwierdzi.

Doktor
odpowiada  Bilbo
7 lat temu

Masz rację na Kasprowym też zginęło i ginie tyle osób. To zapewne dlatego, że tłum ich tratuje:-)))))

R0ma zona Mariusza
odpowiada  Bilbo
7 lat temu

Zastanawiam się jaką i skąd masz wiedzę , że to tak łatwe !? Pytanie czy Twój mózg drąży choroba psychiczna czy może wyłącznie zawiść, z pewnością odpowiedź na mój post będzie równie idiotyczne …

Bilbo
odpowiada  R0ma zona Mariusza
7 lat temu

Nie napisałem, że to łatwe! Napisałem tylko, że przy dobrej pogodzie Everest zdobywa nawet kilkadziesiąt osób dziennie. Owszem, jest do wielki sukces i składam gratulacje, ale dziś nie jest to już tak wielki wyczyn jak 50 lat temu.

zelew
7 lat temu

wielki szacun… gratuluję …jesteś wielki…cieszę się że Cię znam….. z domu ….Sobótka 4

Magda
odpowiada  zelew
7 lat temu

Żenujący komentarz. Ten adres po to, żeby sąsiad spod Sobótka 5 wiedział, że Ty znasz Pana Mariusza?

Doktor
7 lat temu

Brawo SUPERMARIO

27
0
Napisz co o tym sądziszx