OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Basen Miejski napełniany wodą

Dziś rozpoczęło się napełnianie wodą dużej niecki basenowej. Przybywa jej około 7 centymetrów na godzinę, co oznacza, że odpowiedni poziom osiągnie jutro przed południem. Basen jest już po odbiorach technicznych. Następnym krokiem będzie pobranie i przebadanie próbek wody na obiekcie.

+

Do końca zbliżają się prace prowadzone na terenie Basenu Miejskiego przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie nasadzana jest roślinność, układana kostka brukowa, odbywa się także napełnianie wodą dużej niecki.

– Jesteśmy już po odbiorach technicznych. Do jutra basen napełni się wodą, która zostanie następnie pobrana i przebadana. Mamy jeszcze trochę do zrobienia – szykujemy wyposażenie, zakładamy internet, wykonywane są nasadzenia zieleni, poza tym układana jest kostka brukowa. To już finalny etap prac na ostrowskim basenie. Już w przyszłym miesiącu ostrowianie będą mogli z niego korzystać – zapewnia Jakub Szczurek, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Do dyspozycji osób, które korzystać będą z obiektu przygotowane zostały tarasy ziemne, a także trawiasta plaża o powierzchni ponad 3 000 m2. Zamontowano także brodziki do stóp oraz latarnie. Przyjdzie jeszcze czas elementy małej architektury.

Warto przypomnieć, że obiekt posiadał będzie bardzo dużą ilość urządzeń rekreacyjnych, m.in.: sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, grotę sztucznej fali, masaż karku, gejzery powietrzne, grzybki wodne, masaż ścienny z ławką, leżanki powietrzne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych, zabawki wodne dla dzieci.

W budynkach na terenie basenu znajda się kasy, pomieszczenie ratowników, pomieszczenie do udzielania pierwszej pomocy, a także sanitariaty i część techniczna. W budynku tym przewidziano także bar oraz ogródek gastronomiczny.

– To, by tak piękny i nowoczesny obiekt powstał w Ostrowie Wielkopolskim, wymagało ogromnej ilości pracy i zaangażowania wielu ludzi, ale i determinacji, ponieważ zdarzały się osoby, które pomysł ten starały się za wszelką cenę blokować. Mimo to jesteśmy obecnie na etapie finalizacji tej ważnej dla mieszkańców i dla miasta inwestycji. Myślę, że ten wspaniały obiekt, który już teraz robi ogromne wrażenie, przypadnie ostrowianom do gustu i spędzać będą na nim swój wolny czas – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czyścioszek
1 rok temu

W konsekwencji zmieniającego się klimatu,zwiększających się okresów dni upalnych,cieszcie się, że Caryca basen wyremontowała. Na Piaskach wody coraz mniej a dopiero początek sezonu a już smrodliwa zupa ! Zawiesina mułu z piaskiem ! Nie mówiąc o zawartości płynów ustrojowych ! Oby w najbliższym czasie basen nie był jedynym miejscem do kąpieli …? A krótki okres wymiany wody – będzie zbawieniem ,by się ochłodzić w czystej wodzie – jak nie będzie przez użytkowników zafajdana ……?! Wiele osób już korzysta z basenów przydomowych i na działkach a nie z plaży na Piaskach !

kosa
1 rok temu

We łbach się Wam poprzewracało ! Pociechy sikają,walą kupola a winę szuka się u innych ! Zawsze wymienia się wodę,jak przekroczy normę zanieczyszczeń ! Z nieba wydaliny nie spadły ! Tak było od lat a nie jestem młody ! A że w środku sezonu – to kiedy się kąpiemy – zimą ? Jak by nie wymieniono i były zdrowotne konsekwencje,to dopiero byłby raban – mamusiek,które nie przestrzegają zasad korzystania z pieluch wodoodpornych ! A sympatyczka Carycy ,,Muszka,, z lubością postawiła by Carycę pod pręgierzem na Rynku ! Kiedyś było powiedzenie ludowe na smród w izbie,,Pod łóżka srota a na kota zganiota ,, Nic dodać nic ująć ! A że drogo – szambo na Piaskach bez biletów ! Za darmo w dzisiejszych czasach komercji, to możesz się podrapać…gdzie zechcesz ! Dbajcie o czystość i higienę wody a wymiana wody nie będzie częsta !

komentarz
3 lat temu

No super.. Będzie basen, za chwilę lodowisko.. Któryś wariant hali widowisko-sportowej…o stadionie tez nie zapomną..później.jeszcze jakąś kolejna zabawka dla gawiedzi, wszystko w rekordowym tempie….jeszcze tylko proszę zarezerwować w budżecie 2-3 mln rocznie na utrzymanie tych obiektów

Lechu
odpowiada  biba
3 lat temu

przecież rowerem jeździsz od rana do wieczora po Ostrowie to co cie interesuje basen

jasnowidz
odpowiada  stepford
3 lat temu

W szoku jestem że jeszcze Rajskiego tam nie ma. Na otwarciu pewnie się zjawi i da przemówienie że to on wybudował. Niech żyje nam nasz starosta!!!

rr
3 lat temu

a zima trzeba bedzie jezdzic do kalisza albo pleszewa

Hala
odpowiada  Dawid
3 lat temu

A powiedz mi chłopczyku ile ty masz lat 5 ? 7 ? Ze taki głupi jesteś , wiesz ile kosztuje kryty ? Po za tym nie masz zielonego pojęcia jak wyglada cały zamysł tego Aqua parku

Marchewka
odpowiada  Magda
3 lat temu

Popraw swoje bledy w komentarzu!!!

znawca
odpowiada  napelnianie
3 lat temu

Licznik cymbole nie jest potrzebny wcale wielki,bo tam licznik założyli taki,jaki pozwolił zarządca sieci czyli WODKAN. A jakby założyli większy to i tak to by nic nei dało,bo by się mogło okazać że obok w blokach na samej górze w razie awarii w okolicy nie byłoby wody 🙂 A poza tym co ma prędkość napełniania do wysokości opłat?? I tak płacisz za 1m3 wody hahahaha masakra,jakaś gimbaza chyba to pisała 🙂

biba
3 lat temu

Trzeba było poczekać nawet kilka lat dokładać środki i zrobić kryty całoroczny aquapark.
Teraz będzie frajda miesiąc w roku.

42
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x