OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niebieskie miejsca dla niepełnosprawnych

W Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęto znakowanie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych na kolor niebieski. Pierwsze pojawiły się przy ulicy Paderewskiego. Niebawem pojawią się kolejne.

+

– Zmiana ta wynika z Rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. – Takie rozwiązanie ma sprawić, że miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych są bardziej widoczne.

Niebieskie koperty mają ułatwić samym osobom z niepełnosprawnością znalezienie miejsca do parkowania, a dla nieuprawnionych być swoistym znakiem ostrzegawczym. Kierowcom trudno bowiem w takiej sytuacji będzie tłumaczyć, że zaparkowali na miejscu dla niepełnosprawnych nieświadomie.

Tego typu rozwiązanie stosowane jest w wielu krajach.

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kierowca
odpowiada  Ryszard
3 lat temu

Tam przed przejściem jest ciągła linia i kumaci wiedzą co to znaczy!!!

ebi
odpowiada  przyjaciel
3 lat temu

i co cymbole juz mamy wynik

olo
3 lat temu

Zainteresujcie się co dzieje się z farbą kilka dni po malowaniu. Na ul. Strzeleckiej farba odchodzi całymi “płatami”. Nie trzyma się po prostu betonowej kostki. Cała praca na marne.

Suzuki
3 lat temu

Nawet satelita szpiegowska będzie widziała ile mamy w Ostrowie miejsc parkingowych dla inwalidów i w jakich punktach strategicznych miasta są rozmieszczone.

obserwator1
odpowiada  kefir
3 lat temu

To było w latach 80tych i niestety wtedy o komórce nie było mowy. Na Węgrzech w zakładzie to Romki były konserwatorami powierzchni płaskich. W Polsce zawsze Romowie żyli jak szlachta.

Max
3 lat temu

Miejsca na targowisku przy Głogowskiej – cały czas zajęte przez osoby handlujące na tym właśnie targowisku,
miejsca w “zielonym rynku” przy pasażu – wytyczone 2 miejsca dla niepełnosprawnych a parkują 3 samochody – jak oni ci niepełnosprawni tam wsiadają i wiele wiele innych. A znak T 29 OZNACZA MIEJSCE DLA OSOBY O OBNIŻONEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ, RUCHOWEJ a nie dla wszystkich. Nikt tego znaku nie przestrzega. Co się tyczy kart uprawnionych do parkowania, to na własne uszy słyszałem jak Pani doktor która to badała ostatnio te osoby mówiła do koleżanki że ona nikomu uprawnień nie ma zamiaru odbierać.
To tylko sztuka w sztuce i tyle, objechałem całą Polskę i część Europy i zapewniam że nigdzie nie ma takiego problemu z parkowaniem dla niepełnosprawnych jak w Ostrowie.

przyjaciel
odpowiada  Obywatel
3 lat temu

cymboł to ty i ten co to wymyślił a to poczatek końca cymbole

"OSM"
odpowiada  ja
3 lat temu

A co to dziadek kombatant Hummerem 3 nie może jezdzić …

Ryszard
3 lat temu

JASZCZE PANIE WIERUCHOWSKI NIECH PAN WYMALUJE STREF WYŁĄCZONĄ Z RUCHU NA SKRZYŻOWANIU KALISKA RYNEK LUDZIE SIĘ NIE NAUCZĄ ŻE NIE WOLO PARKOWAĆ PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH. CZORNUCHY I I POLICJA PRZESTANĄ TAM WALIĆ MANDATY.

rowerkowa
odpowiada  ramzes wędzony
3 lat temu

Na Langiewicza to samo. Pasy dla pieszych też już ledwo widoczne.

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x