OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

TŻ Ostrovia – Naturalna Medycyna PSŻ Poznań 54:36

Sezon żużlowy rozpoczął się obiecująco dla kibiców grodu nad Ołobokiem. Towarzystwo Żużlowe Ostrovia zwyciężyło nad Naturalną Medycyną PSŻ Poznań w stosunku 54:36. Był to mecz czwartej kolejki II Ligii Żużlowej. I choć ostrowski zespół zajmuje pierwszą lokatę w tabeli, to nie można być hurraoptymistą, ponieważ pozostałe zespoły nie odjechały tylu samo meczów.

+

Tuż przed rozpoczęciem spotkania padający deszcz wpłynął nie tylko na opóźnienie pierwszego biegu, ale także na specyfikę nawierzchni, do której starali się spasować zawodnicy. Skutkiem czego były zaskakujące biegi aż do połowy spotkania. Mecz rozpoczął się od dwóch podwójnych zwycięstw gospodarzy. Już w trzeciej odsłonie rywalizacji goście przyjechali z 5-ma oczkami. Zawodnicy jeżdżący w szeregach Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań w większości byli związani z Ostrowem Wlkp. i zapewne pamiętają ten tor. Tym samym szóstą gonitwą dnia doprowadzili do remisu.

Kibicom zapewne podobała się akcja Kamila Brzozowskiego w wyścigu dziewiątym, kiedy to na pierwszym łuku wcisnął się w lukę utworzoną pomiędzy parą gości. O pewnym może mówić Marcel Kajzer. W biegu jedenastym jechał wspólnie z Borowiczem na podwójnym prowadzeniu. Na ostatnim łuku zanotował defekt spowodowany zerwanym łańcuszkiem sprzęgłowym.

Liderem Ostrowian okazał się Łukasz Sówka z 12 punktami i dwoma bonusami. Patryk Dolny również zanotował 12 oczek z jednym bonusem. W drużynie gości najlepiej spisywał się Mateusz Borowicz, który w sześciu gonitwach uzyskał 14 punktów.

Ostrowski zespół już 6 maja wybiera się na mecz do Gniezna. Kolejna rywalizacja biało-czerwonych odbędzie się 28 maja w Opolu.

Do tej pory podopieczni Mariusza Staszewskiego spisywali się nieźle. Na cztery rozegrane mecze, trzykrotnie zwyciężali. U siebie udało się pokonać zespół z Krosna, a na wyjeździe Kolejarza Rawicz i teraz poznański PSŻ. Przegraną zakończyła się potyczka na wyjeździe w Lublinie.

Więcej zdjęć pod adresem: http://www.sportowyostrow.pl/2017/04/29/tz-ostrovia-odnosi-kolejne-zwyciestwo-wygrywamy-naturalna-medycyna-psz-poznan/

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x