BM Slam Stal zakończył rundę zasadniczą niepowodzeniem

BM Slam Stal zakończyła sezon zasadniczy porażką. W gorącej hali Gryfia koszykarze Energi Czarnych Słupsk triumfowali 82:77 i przedłużyli swoje nadzieje na udział w fazie play off, ostrowianie już przed tym meczem byli pewni trzeciego miejsca. Kto będzie rywalem Stalówki w pierwszej rundzie, dowiemy się w niedzielę.

+

W pierwszej kwarcie niepokój wśród ostrowskich kibiców wzbudził uraz Shawna Kinga. Podkoszowy gracz żółto-niebieskich runął na parkiet i złapał się za bark, po czym udał się do szatni. Tam zajął się nim fizjoterapeuta BM Slam Stali, Łukasz Witczak. Możemy uspokoić, iż Shawnowi nic poważnego się nie stało.

Mecz od początku ułożył się pod gospodarzy. Ostrowski zespół popełniał straty, które na punkty zamieniali rywale. Do przerwa Energa Czarni wygrywali 45:34. Po zmianie stron postawa podopiecznych Emila Rajkovicia wyglądała już lepiej, ale miejscowi utrzymali swoje prowadzenie i triumfowali 82:77.

W ostrowskim zespole po 13 punktów rzucili Kamil Chanas i Marc Carter. W Energa Czarnych 62 z 82 punktów zdobyli gracze amerykańscy. Najwięcej David Kravish – 24.

BM Slam Stal zakończyła rundę zasadniczą z bilansem 21 zwycięstw i 11 porażek na trzeciej pozycji. W niedzielę dowiemy się kto będzie rywalem ostrowskiej drużyny w pierwszej rundzie fazy play off.

Energa Czarni Słupsk – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:77 (22:17, 23:17, 21:23, 16:20)

Czarni: David Kravish 24, Marcus Ginyard 15, Anthony Goods 12, Chavaughn Lewis 11, Mantas Cesnauskis 10, Grzegorz Surmacz 5, Łukasz Seweryn 5, Dallin Bachynski 0, Piotr Dąbrowski 0.

BM Slam Stal: Marc Carter 13, Kamil Chanas 13, Tomasz Ochońko 10, Łukasz Majewski 10, Christo Nikołow 9, Robert Tomaszek 6, Szymon Szewczyk 6, Mateusz Zębski 3, Aaron Johnson 3, Shawn King 2, Mateusz Kostrzewski 2, Adam Kaczmarzyk 0.