OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niebezpieczny przejazd kolejowy przy ul. Długiej

Przejazd kolejowy przy ul. Długiej w Ostrowie Wlkp. należy do najbardziej niebezpiecznych. Stosunkowo często dochodzi na nim do awarii systemu rogatek. Kierowcy nie wiedząc czy system tym razem jest sprawny, ryzykują swoje zdrowie i życie.

+

W ostatnim czasie zdarzało się, że rogatki były cały czas opuszczone, przez co zniecierpliwieni kierowcy przejeżdżali przez przejazd nie wiedząc kiedy faktycznie nadjedzie pociąg. W ostatnich dniach jeżdżą tędy pociągi pomimo otwartych zapór. Dopiero po kilkukrotnych interwencjach okolicznych mieszkańców postawiono znak “Rogatki uszkodzone”.

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roześmiany
3 lat temu

Znak stopu jest ignorowany przez kierowców tak samo na Długiej jak i w Tarchałach oraz na Garkach. Dla pobudzenia waszych rozterek czy się uda go przejechać informuję że w zeszłym tygodniu jednemu się nie udało autem i spotkał lokomotywę manewową. Wasz wybor

Irek
3 lat temu

Na całej linii kolejowej idącej z Ostrowa w kierunku Oleśnicy są na chwilę obecną ustawione tymczasowe znaki STOP na czas remontu linii kolejowej. Jadąc do Odolanowa, na przejeździe kolejowym w Tarchałach Wielkich również jest znak STOP. Policja i Straż Ochrony Kolei teraz często w tych właśnie miejscach wyłapują kierowców, którzy się nie zatrzymują… a mandat za nie zatrzymanie się na stopie to o ile dobrze wiem, to ponad 200 zł.

Prorok
odpowiada  mieszkaniec
3 lat temu

Zmień pracę i weź kredyt

marian
3 lat temu

dzisiaj to jest środa 25, przelecialem tam jak zawsze, no tak z 85, dobrze ze mnie pociag nie dydnął, nadal ten stop tam jest ?

mieszkaniec
odpowiada  ksionc
3 lat temu

a potem to już z górki, bo tak, przesiadka w 154, przesiadka w 13, przesiadka w 24 i jestem w domu. Znaczy w robocie. I jest za piętnaście 7, to sobie obiad zjem w bufecie co by po fajrancie nie zostawać… Ostrówek…

Rob
3 lat temu

Przejezdzam co dzień i na tym stopie mało kto staje a wystarczyło by zamontować mrogajace żółte światło

Sędzia
3 lat temu

Znak stoi a prawie wszyscy jada na pamiec proste nie patrzymy na znaki

A
3 lat temu

Jadąc od strony odolanowskiej, nie zauważyłem znaku. Jest mniej niż słabo widoczny. Od strony Wrocławskiej widać doskonale.

zyg zag
3 lat temu

Jadac 80 km/h z tel przy uchu to ciężko zauważyć znak stop. Za używanie telefonów podczas jazdy powinni zabierać prawo jazdy na trzy miesiące tak jak za przekroczenie prędkości o 50km/h.

75thecrow
3 lat temu

Jeżeli sygnalizacja jest uszkodzona poc. Musi zwolnić do 20 km/h, a kierowca auta jest zawsze nawet przy działającej sygnalizacji zachować szczególną ostrożność a nie przyśpieszać bo czerwone miga

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x