Dzień Ziemi na ostrowskim Rynku – fotorelacja

Udostępnij
Tweet

Dziś na ostrowskim Rynku odbyły się miejskie obchody Dnia Ziemi. Byliśmy uczestnikami świetnych happeningów – „Rower Pomaga” i „Ziemia w naszych rękach” – przygotowanych przez fundację „Arka”. Były też atrakcje zorganizowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami ostrowskiego Urzędu Miejskiego, spółkę ZOiGO MZO i stowarzyszenie „Re – EWOLUJCJA”.

+

Nie zabrakło również kolorowego autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po raz pierwszy podczas tej akcji mieszkańcy otrzymywali bratki za zużyty sprzęt elektroniczny. Dobre wrażenie sprawiły dzieci, które wystąpiły w przedstawieniu przygotowanym przez Milenę Janiak pt.: „Ekokapturek”. W Ratuszu natomiast można było podziwiać wystawę prac wykonanych przez uczniów ostrowskich placówek oświatowych, powstałą pod okiem Magdaleny Baranowskiej.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji dzisiejszego przedsięwzięcia, a także mieszkańcom, że tak licznie przybyli dziś na ostrowski Rynek. Śmiało możemy mówić, że Ostrów Wielkopolski to „Miasto z sercem Eko”. – powiedziała prezydent Beata Klimek.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zatrzymali dwóch poszukiwanych
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ps
6 lat temu

Napis na jednym z namiotów GNIECIE MI PSYCHĘ.”GRATY ZA KWIATY”,chyba miało być odwrotnie? 🙂

Mieszkaniec
odpowiada  ps
6 lat temu

Trafna uwaga 😛

urbanek
6 lat temu

opalony i kasperek powiedzmy kto oni w rzeczywistisci.

Leon
6 lat temu

Impreza zwana Dniem Ziemi a odbywająca się w tym roku na Rynku zgromadziła sporą gromadkę ludzi z czego 70% to dzieci a reszta to ich opiekunowie. Problem w tym, że opiekunowie(nauczyciele) zostali zmuszeni do wzięcia udziału ci z kolei musieli zmusić dzieci i ich rodziców. Udział nie byłby problem gdyby nie brzydka pogoda, że taka będzie było wiadomo od dawna (prognozy nie był i nie są optymistycznie). Szkoda, że urzędnicy, mylnie zwani władzą, nie pomyśleli o gorących napojach. Ważniejsze dla nich było pozowanie do zdjęć i długie przemowy przez nikogo nie słuchane… Pozdrawiam i życzę zdrowia wszystkim którzy w czasie wczorajszego spędu nabawili się przeziębienia.

Lechu
odpowiada  Leon
6 lat temu

A jak cały tydzień jeździsz na tym rowerze od rana do wieczora czy śnieg czy deszcz to dupa Ci nie przymarznie od siodełka termos też wozisz ze sobą tłuku jeden.

Ja.
odpowiada  Lechu
6 lat temu

Twój komentarz ciołku jeden, nie wymaga skomentowania. Czarno na białym widać co za burek z Ciebie.

Lechu
odpowiada  Ja.
6 lat temu

Ja ….wieśniaku jeden – weś się za prace a nie tym rowerem od 8mej stoisz na rynku lub pod MOPS-em, co czasy PGR-u Ci się przypominają.

Marek
odpowiada  Lechu
6 lat temu

Napisałeś coś o sobie, to teraz napisz o Leonie.

marta
odpowiada  Lechu
6 lat temu

A może tak,obywatelu, na temat byś odpowiedział…. Leon ma rację.

Domorosłyuy ekolog
6 lat temu

Dzień ziemi obchodzony na rynku, a w pod-ostrowskich lasach same śmieci. Może lepiej wykorzystać zapał młodzieży do posprzątania tego co dorośli im fundują. Można by się przyjrzeć tym którzy wylewają swoje szamba do przydrożnych rowów. Obrazki z panią prezydent, jej zastępczynią i „dupą wołową” mało mnie interesują

IMIĘ
odpowiada  Domorosłyuy ekolog
6 lat temu

W śmieciach przoduje chyba tzw. Borek Zębcowski, wystarczy wejść od ulicy Osiedlowej (toru motocrossowego) żeby zobaczyć co tam się dzieje.
Po prostu tragedia, myślałem, że składowisko odpadów w tych czasach potrafi jakoś skutecznie oddzielić wywiewanie śmieci z wysypiska do lasu jakimiś siatkami czy coś.
Las wygląda po prostu tragicznie, może ktoś by się tym zainteresował.

Ja.
odpowiada  IMIĘ
6 lat temu

Za taki stan rzeczy odpowiada tylko i wyłącznie „składowisko śmieci”. To do tych ludzi nalezy zabezpieczenie „swoich skarbów”, przed wywiewaniem na okoliczny teren.

Trash
odpowiada  IMIĘ
6 lat temu

A to tam nie jest składowisko odpadów?

Komentarz
odpowiada  Trash
6 lat temu

Na wysypisku wiadomo, że zawsze będzie syf, ale w lesie obok niekoniecznie musi być …

14
0
Napisz co o tym sądziszx