OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Seks-afera w ośrodku jeździeckim. Sprawa trafia do Sądu

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 48 latkowi, któremu zarzucił dopuszczenie się 4 czynów przeciwko wolności seksualnej na szkodę 4 pokrzywdzonych.

+

W sprawie zgromadzony został obszerny materiał dowodowy, przeprowadzono szereg czynności wykrywczych w ramach, których przesłuchano między innymi ponad 160 świadków, a także przeprowadzono dowody z opinii kluczowych dla potrzeb postepowania biegłych.

W oparciu o powyższe ustalenia Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. przedstawił podejrzanemu mężczyźnie łącznie 4 zarzuty, w ramach których zarzucił, iż nadużywając zaufania wynikającego z łączącego go z pokrzywdzonymi stosunku zależności dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę pokrzywdzonych.

W zakresie trzech czynów prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się przestępstw seksualnych na szkodę małoletnich poniżej 15 roku życia.

Do zdarzeń objętych zarzutami miało dochodzić, jak wykazał zgromadzony materiał dowodowy w okresie pomiędzy styczniem 2000 r, a sierpniem 2016 r.,

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Po skierowaniu aktu oskarżenia Prokurator wnioskował do Sądu w Ostrowie Wlkp. o dalsze stosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, argumentując powyższe grożącą podejrzanemu surową karą.

Postanowieniem z dnia 11 kwietnia 2017 r. Sąd uwzględnił stanowisko Prokuratora i przedłużył stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych 3 miesięcy wskazując w uzasadnieniu, że wielość czynów, a także wielokrotność składających się na nie czynności oraz ujęcie wśród zarzucanych czynów 3 zagrożonych karą w wymiarze od 2-12 lat pozbawienia wolności przemawia za koniecznością jego dalszego stosowania.

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszko
3 lat temu

Dawno nie pisałem,bo apelowałem o poczekanie na wyrok. A kundelki nadal szczekały,czekam aż im szczęka opadnie i padną twarzą na glebę – jak Go uniewinnią !!! A tak się zapowiada …? Dowody słabe,słowo przeciwko słowu. Sprawa w Sądzie – pierwsza rozprawa 4 lipca. Hieny już świętowały kryminał – mocno się rozczarują !!!

Gość
odpowiada  Mieszko
2 lat temu

Jakoś jednak dowody się znalazły teraz to Ty powinieneś wszystkich przeprosić za swoje wpisy. Wielki obrońca holoty się znalazł.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x