Rozlał środek do odstraszania dzików. Ewakuowano szkołę

Udostępnij
Tweet

Kilka kropel środka odstraszającego dziki wylał jeden z uczniów gimnazjum w Pakosławiu. 16-latek prawdopodobnie chciał doprowadzić do przełożenia kartkówki, która… i tak została przełożona przed rozlaniem cuchnącej substancji. Skutkiem nierozważnego zachowania chłopca była ewakuacja szkoły oraz hospitalizacja 10 uczniów. W sumie na dolegliwości uskarżało się 36 poszkodowanych. Do akcji zadysponowano śmigłowiec LPR oraz zastęp rozpoznania chemicznego z Ostrowa Wlkp.

+

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 11 kwietnia 2017 r. podczas pierwszych zajęć. Kilka kropel substancji o intensywnym, bardzo nieprzyjemnym i duszącym zapachu wystarczyło, aby podrażnić drogi oddechowe i układ pokarmowy gimnazjalistów. Dyrektor placówki poinformowany o dolegliwościach zgłaszanych nauczycielom przez podopiecznych, zarządził ewakuację wszystkich osób przebywających w budynku (niespełna 180) i wskazał pobliską halę sportową jako docelowe miejsce ewakuacji.

Wraz z upływem czasu wzrastała liczba poszkodowanych. W kulminacyjnym momencie było ich aż 36.

Na miejsce zdarzenia skierowane zostały zastępy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu i pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych, a także za pośrednictwem stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego PSP, specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno – ekologicznego z KP PSP we Ostrowie Wielkopolskim. Dyspozytor medyczny z Leszna wysłał do Pakosławia zespoły ratownictwa medycznego z Rawicza, Kobylina, Krobi i Milicza, a także śmigłowiec LPR z Ostrowa Wielkopolskiego.

Strażacy wraz z lekarzem i ratownikami medycznymi przeprowadzili medyczne działania ratownicze, a także zneutralizowali rozlaną substancję i przewietrzyli pomieszczenia szkolne.

Na obserwację do szpitali w Rawiczu, Krotoszynie, Gostyniu i Krobi trafiło łącznie 10 uczniów.

W działaniach ratowniczych, które na miejscu zdarzenia trwały przez ok 3,5 godz. uczestniczyło 33 strażaków, w tym grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Czynności dochodzeniowe mające na celu ustalenie przyczyny i okoliczności wystąpienia zagrożenia prowadzą rawiccy policjanci.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Rawiczu

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mmmmm
7 lat temu

co ci pajace w tych kombinezonach robia w szkole – srodek na odstraszanie zwierzyny lesnej to popularny srodek ktory wydaje tylko smrody i jest nie szkodliwy – ale wali potwornie i to dlugo

rolnik sam w dolinie
7 lat temu

Co to był za środek że tak wspaniale zadziałał(nazwa-producent),bo mi co rolu dzikie świnie pyrki i kukurydze wpier..lają i nic na nie nie działa,a tu proszę rewelacja kilka kropel i takie efekty.

Mateusz Koniuszko
7 lat temu

My w salezjankach nie takie rzeczy robiliśmy, takie coś było na porządku dziennym 🙂

!!
odpowiada  Mateusz Koniuszko
7 lat temu

Paweł bohater.

PiSowiec
7 lat temu

Ach te dzisiejsze bechory, nie to co za moich czasów. Pieprzona genracja smarphonów. Rodzice chcą mieć spokój to kupują iphona by dzieciak miał zajęcie, a potem sie uczyć nie chce. Czy to normalne żeby już 16 latkowie albo 10 latkowie z telefonami biegali? Nie. Nasze gimnazjum na szczęście zabraniało mieć komórek. Chwała gimnazjum nr1 !!!!!!!

antypisior
odpowiada  PiSowiec
7 lat temu

Rządów kryptokomuchów ciąg dalszy.
To o czym piszesz to nie szkoła a rodzice powinni myśleć ,,branie 500+ też do czegoś zobowiązuje .Patologia zaczyna się w domu a nie w szkole.

PiSowiec
odpowiada  antypisior
7 lat temu

Widać ze ty to wiesz z pierwszej ręki, wychowałeś się w patologi to wiesz jak jest

antypisior
odpowiada  PiSowiec
7 lat temu

Ty kto? kato pisiorek?
I ciesz się że twoje dzieci podobnie jak ty wyrosną na tumanów.

Jarek
7 lat temu

Środek do odstraszania dzików…to trzeba zapamiętać;)

Król Albanii
7 lat temu

„…że do szkoły przestał chodzić… 3 lata temu…przecież mówił mi, że chodzi! Kiedyś wygrał nawet w ping ponga Zawody!”

10
0
Napisz co o tym sądziszx